Žinute apie tai socialiniuose tinkluose pasidalinęs profesorius paaiškino, kad nikotino ir kitų medžiagų likučiai gali maišytis su įprastais oro teršalais, dulkėmis, prilipti prie įvairių paviršių, plaukų, odos, drabužių, žaislų, kitų paviršių ir sudaryti kenksmingus junginius.
„Liesdami užterštus paviršius arba kvėpuodami oru patalpoje, kurioje buvo rūkoma ar veipinama, žmonės kontaktuoja su šiais junginiais“, – dėstė specialistas.
Taigi jis primygtinai ragino nerūkyti ir neveipinti namuose ar automobilyje ir neleiskite to daryti kitiems.
„Nesinaudokite pavežėjimo paslaugomis, jeigu pastebėjote, kad automobilyje buvo rūkoma ar veipinama“, – pridūrė S. Čaplinskas.
Rūkantiems gresia puokštė ligų
Portalas tv3.lt primena rašęs, kokią žalą daro rūkymas. Įvairūs tyrimai rodo, kad rūkant didėja LOPL (lėtinė obstrukcinė plaučių liga), pneumonijos, tuberkuliozės, plaučių fibrozės bei, svarbiausia, plaučių vėžio rizika. Rūkantieji taip pat gali sulaukti ir reproduktyvinės sistemos sutrikimų, t.y. nevaisingumas, priešlaikinė menopauzė, erekcijos sutrikimai, nėštumo komplikacijos. Nėščiosioms tabakas padidina persileidimų ir vaisiaus ligų, pasireiškiančių vėliau, riziką.
Gydytojai pažymi ir pabrėžė ir 2 tipo cukrinio diabeto, kraujagyslių ligų burnos ertmės, ryklės, gerklų, skydliaukės, kasos, skrandžio, šlapimo pūslės bei inkstų piktybinių navikų rizikas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!