Priimtas sprendimas: EVA leido naudoti „Johnson & Johnson“ vakciną Krešuliai – „labai retas“ šalutinis poveikis

Europos vaistų agentūra (EVA) priėmė sprendimą dėl „Johnson & Johnson“ vakcinos nuo koronaviruso saugumo, Europai ir JAV sustabdžius skiepijimą šiuo preparatu ir kilus būgštavimų dėl galimo retų kraujo krešulių susidarymo. EVA ekspertų teigimu, vakcinos nešama nauda yra daug didesnė už galimas pavienes šalutines reakcijas.

EVA antradienį pareiškė, kad neįprasti kraujo krešuliai turėtų būti įvardyti kaip „labai retas“ „Johnson & Johnson“ („J&J“) vakcinos nuo koronaviruso šalutinis poveikis, tačiau pabrėžė, kad šių skiepų nauda vis tiek viršija riziką.

EVA pranešime nurodė aptikusi „galimą ryšį“ tarp „J&J“ vakcinos ir retų kraujo krešulių, o jos saugumo komitetas „padarė išvadą, kad šie atvejai turėtų būti pažymėti kaip labai retas vakcinos šalutinis poveikis“.

Praėjusią savaitę JAV sveikatos pareigūnai pranešė apie aštuonis kraujo krešulių atvejus tarp „Johnson & Johnson“ vakcina paskiepytų žmonių, vienas iš jų baigėsi mirtimi.

Dėl to JAV sveikatos apsaugos pareigūnai rekomendavo laikinai sustabdyti skiepijimą „Johnson & Johnson“ vakcina nuo COVID-19.

„EMA nustatė galimą ryšį su labai retais atvejais neįprastų kraujo krešulių su trombocitų kiekio sumažėjimu“, – nurodoma Amsterdame įsikūrusios agentūros pareiškime.

Pasak agentūros, jos preparatų saugumo komitetas „priėjo išvadą, kad informacija apie [„J&J“] produktą turėtų būti papildyta perspėjimu apie neįprastus kraujo krešulius su trombocitų kiekio sumažėjimu“.

Nuogąstavimai dėl JAV farmacijos milžinės „Johnson & Johnson“ preparato ir bendrovės „AstraZeneca“ siūlomos alternatyvos saugumo temdo viltis, kad masinė gyventojų imunizacija greitai leis įveikti pasaulinę pandemiją.

„Johnson & Johnson“ praėjusią savaitę atidėjo savo sukurtos vienadozės vakcinos platinimą Europoje, nusprendusi palaukti, kol EVA paskelbs savo tyrimo rezultatus.

Anksčiau antradienį bendrovė pareiškė „tvirtai pasitikinti“ savo vakcina ir išreiškė viltį, jog priežiūros tarnybos artimiausiu metu apsispręs dėl preparato statuso.

REKLAMA

JAV taip pat dar sprendžia, ar visiems leisti naudoti

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) ekspertų grupė praėjusį trečiadienį po susitikimo pranešė, kad dar negali priimti sprendimo dėl „Johnson & Johnson“ naudojimo apribojimo tik tam tikroms JAV gyventojų grupėms, kol neišnagrinėta daugiau duomenų.

Kitas ekspertų susitikimas numatytas po 7–10 dienų.

CDC ekspertų susitikimas buvo surengtas praėjus dienai po to, kai JAV sveikatos pareigūnai pranešė apie šešis kraujo krešulių atvejus tarp „Johnson & Johnson“ vakcina paskiepytų žmonių. Visi neįprastų kraujo krešulių su trombocitų kiekio sumažėjimu atvejai registruoti 18–48 metų moterims, praėjus 6–13 dienų po skiepo gavimo, vienas iš jų baigėsi mirtimi.

Konkuruojanti vaistų gamintoja „AstraZeneca“ susiduria su panašiais iššūkiais, kai dėl galimo ryšio tarp vakcinacijos ir reto kraujo krešulių susidarymo Danija uždraudė naudoti šią vakciną.

Nerimas dėl „J&J“ ir „AstraZeneca“ vakcinų temdo viltis, kad masinė gyventojų imunizacija greitai leis įveikti pasaulinę pandemiją, nusinešusią beveik tris milijonus gyvybių ir nualinusią pasaulio ekonomiką.

2020-ųjų pabaigoje buvo tikimasi, kad masinė vakcinacija padės žmonijai įgyti viršenybę kovoje su koronaviruso pandemija. Idealiu atveju tikėtasi, kad viruso protrūkiai taps itin reti ir lokalūs, tačiau ekspertai perspėja, kad suvaldyti virusą gali būti ne taip paprasta, net ir paskiepijus ar persirgus didžiajai daliai visuomenių.


Rašyti komentarą...
A
Anna
2021-04-20 20:44:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nori sputniko? Spudenk rasijon ir gausi
Atsakyti
-2

I
Ironija
2021-04-20 20:08:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio. Skiepyčiausi, bet ne prioritetas esu. Norinčių neskiepija juk.
Atsakyti
0

K
Kaip greit
2021-04-20 20:18:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visus kitus priima, išskyrus sputniką...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų