Politikų populiarumo lentelės viršūnėje esančio prezidento Valdo Adamkaus reitingas sumažėjo, eurokomisarės Dalios Grybauskaitės - pakilo. Šie politikai stipriai lenkia artimiausius konkurentus.

Kaip rodo lapkričio 7-15 dienomis surengta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ reprezentatyvi apklausa, dabar 20,9 proc. apklaustųjų mano, kad geriausiai jų interesams atstovauja prezidentas V.Adamkus. Rugsėjį tokių 22,9 proc.

3,7 proc. punkto iki 19,1 proc. pakilo eurokomisarės D.Grybauskaitės populiarumas.

Trečią poziciją reitinge užima kandidatas į premjerus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius, kuris ankstesnėje apklausoje 6-7 vietas dalinosi su finansinėmis machinacijomis kaltinamu Darbo partijos pirmininku Viktoru Uspaskichu. A.Kubiliaus vertinimas pagerėjo nuo 4,5 iki 8,2 proc.

Į ketvirtą vietą iš trečios smuktelėjo laikinai pareigas einanti socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė, kurios reitingas sumažėjo nuo 7,3 iki 6,5 proc.

Penktą poziciją užima iš ketvirtosios nuleidęs nušalintasis prezidentas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas, kurio populiarumas, lyginant su ankstesne apklausa, sumažėjo 7,3 iki 5,8 proc.

Iš penktos į šeštą nuleido buvęs Seimo pirmininkas socialdemokratas Česlovas Juršėnas, tačiau jo asmenininis populiarumas išaugo nuo 4,5 iki 4,9 proc.

REKLAMA

Septintoje vietoje - Seimo pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos lyderis Artūras Valinskas, kurio reitingas pasiekė 4,1 proc., o buvo - 1,2 proc.

Aštuntą ir devintą vietas dalijasi V.Uspaskichas, kurios populiarumas sumažėjo nuo 4,2 iki 3,6 proc., ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų garbės pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis, kurio reitingas išaugo nuo 2,8 iki 3,6 proc.

Geriausiai visuomenės interesams atstovaujančių veikėjų dešimtuką užbaigia kadenciją baigęs prezidentas, ekspremjeras Algirdas Brazauskas, kurio reitingas, lyginant su ankstesne apklausa, padvigubėjo - pakilo nuo 1,6 iki 3,1 proc.

Toliau rikiuojasi ekscentriška retorika garsėjantis „tvarkietis“ Julius Veselka, kurio populiarumas sumažėjo 0,2 proc. punkto iki 2,9 proc., Liberalų sąjūdžio vedlys Eligijus Masiulis, reitingą išauginęs iki 2 proc. (rugsėjį buvo 0,7 proc.), liberalcentristų lyderis Artūras Zuokas, kurį palaiko 1,9 proc. apklaustųjų (anksčiau - 1,4 proc.).

Po jų eina kardinolas Audrys Juozas Bačkis su 1,4 proc. reitingu (buvo 0,8 proc.), Valstiečių liaudininkų vedlė bei žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė su 1,2 proc. reitingu (buvo 2,7 proc.), buvęs finansų ministras socialdemokratas Zigmantas Balčytis su 1,1 proc. reitingu (buvo 0,6 proc.), laikinai premjero pareigas einantis socialdemokratų vadovas Gediminas Kirkilas su 1 proc. reitingu (buvo 2,1 proc.). 1 proc. reitingą turi ir finansų analitikas Gitanas Nausėda (buvo 1,6 proc.).


Rašyti komentarą...
K
Krizas
2008-11-22 10:08:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie duomenys pakreipiami ir priklauso nuo užsakymo.KAS TAI GALI PANEIGTI?
Atsakyti
0

B
BEEFCAKE!!!
2008-11-22 13:37:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu už ką tautiečiai tą Grybauskaitę taip vertina. Sėdi sau eurokomisijoj, turėtų dirbt Lietuvos naudai, nieko nedaro, tik kritikuoja (ką gali ir kiekvienas eilinis LT pilietis). Dargi dėl tos kritikos iš dalies ir reitingai Lietuvai mažinami... Kad krizės akivaizdoje Grybauskaitė pakovotų dėl Ignalinos neuždarymo ar pramuštų papildomų ES fondų, negirdėt.
Atsakyti
0

M
Mi mi
2008-11-22 14:36:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesunkiai galima populiariausiu padaryt Radzi. Arba Zvonke. Pora populiariu politiniu fraziu tinkamu metu ir Radzis jau prezidentas. Arba Zvonke. Tik tegul vienas is ju kriuktelia, kad visus aprupins gerai apmokamu darbu, o kitas - kad pakels pensijas ir kitokias ismokas dvigubai. Grybauskaite triskart i metus leptelia gera fraze - ir aukstumoj. Kita savaite kriuktels ka nors Starkeviciute ir nustums Grybauskaite. Pas mus liaudziai daug nereikia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų