Prezidentas susitiko su garsiąja Kotryna iš Pabaisko: ragavo 90-metės vaišių

Pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos 145-ųjų gimimo metinių progą Ukmergės rajone atidengtas paminklas. Ceremonijoje dalyvavo ir dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda su žmona Diana. Tačiau didžiausio dėmesio iš prezidento viešnagės Ukmergės rajone sulaukė jo susitikimas su garsiąją Kotryna iš Pabaisko. G. Nausėda užsuko į 90-metį švesiančios senjorės namus, vaišinosi sumuštiniais ir aplankė įspudingąją Pabaisko bažnyčią.

Pernai rugsėjį pranešimą apie tai, kad dalyvaus rinkimuose prezidentas G. Nausėda pradėjo žodžiais apie įsimintiną susitikimą su štai šia moterimi – Kotryna iš Pabaisko – Ukmergės rajone gyvenančia Katerina Klimaševskaja. Jos maldos šalies vadovą įkvėpė ir per rinkimų kampaniją, kai pritrūkdavo jėgų. O po pirmojo Kotrynos ir prezidento susitikimo prabėgus metams senjorė išgirdo džiugią naujieną – G. Nausėda žada užsukti į svečius.

„Kai man pasakė, tai aš galvoju – kaipgi gali būti, kad į tokį seną miestelį, pas tokią seną močiutę gali prezidentas atvažiuoti. Jis labai nuoširdus žmogus. Per pirmąjį susitikimą jau mes vienas kitą labai gerai supratome“, – prisiminė senjorė.

Ankstyvą šeštadienio rytą, prieš pat prezidento vizitą ruošiasi ne tik Kotryna, bet ir didelė jos šeima – sūnus su marčia ir gausus būrys anūkų. Artimieji nenustebo, kad G. Nausėda atkreipė dėmesį į ją – moteris spinduliuoja gėriu ir niekam neatsuka nugaros.

„Paskutinį duonos kąsnelį gali atiduoti kitam. Pati badaus, bet pasiryžus tam. Svarbiausia kitų gerovė“, – taip apie senolę, savo mamą, atsiliepė sūnus Kazimir.

Vos tik pasirodęs senolės kieme, G. Nausėda Kotrynai įteikę puokštę gėlių, pabučiavo ją į skruostą ir paatviravo, kad nesiliovė galvojęs apie, jo žodžiais, tyliosios Lietuvos simbolį. Prezidentas sveikino Pabaisko gyventoją su artėjančiu 90-uoju gimtadieniu ir pridūrė, kad ir jo tėtis netrukus švęs tokį garbingą jubiliejų, tad kitą sykį į svečius atvyks su juo. G. Nausėda taip pat atsiprašė už užgriuvusį dėmesį.

Po fotosesijos su artimaisiais prezidentas su žmona ir Kotrynos šeima patraukė į jos namus išgerti arbatos. Po bene pusvalandį trukusio vizito G. Nausėda pasakojo, kad vaišinosi sumuštiniais ir kalbėjosi įvairiausiomis temomis. Prezidentas atviravo, kad pabendravus su tokiais šiltais žmonėmis, viltis apie geresnį rytojų tikrai neblėsta.

REKLAMA

„Tie žmonės nesiskundžia, jų neišgirsite per televiziją kažkuo besipiktinančių. Jie yra mūsų Lietuvos dalelė ir be šitų žmonių Lietuva būtų visai kitokia“, – sakė prezidentas.

Beje, prezidento vizitui ruošėsi ne tik Kotryna su šeima, bet ir visas Pabaisko miestelis, kuriame šiuo metu gyvena apie 200 žmonių. Pasak seniūno Gedimino Lapuko, miestelis švarinosi, gražinosi ir net asfaltavo kelius. Na, o Kotryną Gediminas Lapukas apibūdina tik pačiais gražiausiais žodžiais.

„Kotryna mūsų tai kaip Pabaisko motina Teresė. Ji labai pamaldi moteris, bendraujanti, su mumis palaiko kontaktą, bendradarbiaujame. Jis tiesiog mūsų bažnyčios dvasia“, – tikino seniūnas.

Po apsilankymo Kotrynos namuose visa minia kartu su prezidentu patraukė link įspūdingos Pabaisko bažnyčios ir jos varpinės, kuri yra viena seniausių Lietuvoje. Juk čia su senjore G. Nausėda ir susipažino. Pabaisko klebonas Rimantas Laniauskas teigė, kad ir pats kiek prisidėjo prie šios dienos vizito.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-08-11 09:59:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai ,kad prezidentas bendrauja su paprastais žmonėmis betarpiškai susipažįsta su jų gyvenimu ir rūpesčiais, ko nesimatė iš buvusių Lietuvos vadovų. Emigracija reiškia netikėjimą teisingumu ir valstybe, kuri vis nemažėja per 30metų ir ardo valstybės pamatus. Ar buvo nematomas vidinis valstybės valdymo nuosmūkis?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų