„Yra pasiūlyta iki 36 proc., bet aš manau, kad tai yra per didelis tarifas dideles pajamas gaunantiems žmonėms ir galima būtų galbūt apsiriboti 32 proc., nes mes turime vertinti ir konkurenciją mokesčių tarifais aplinkui. Jeigu mes tikrai rimtai kovojame dėl kvalifikuotų žmonių, dėl patrauklių darbo vietų, tai tas progresyvumas turėtų būti saikingas ir tikrai neperžengti tam tikrų protingų ribų“, – LRT televizijai ketvirtadienį kalbėjo G. Nausėda.
„Už tai aš visada pasisakiau, nes auganti ekonomika Lietuvai yra be galo reikalinga“, – teigė jis.
BNS rašė, kad Finansų ministerija siūlo nustatyti keturis GPM tarifus – nuo 20 iki 36 proc. – taip siekiant jį padaryti progresyvesnį. Jie būtų taikomi atsižvelgiant į bendrą metinę visų rūšių pajamų sumą, išskyrus pajamas iš paskirstytojo pelno.
36 proc. tarifą siūloma taikyti didžiausioms pajamoms – virš 120 vidutinių darbo užmokesčių.
Finansų ministras Rimantas Šadžius interviu BNS trečiadienį minėjo, kad didžioji dirbančiųjų dalis – vidurinės klasės atstovai – tarifo išaugimo nepajus.
Be to, siūloma 10 proc. apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis, išskyrus civilinę vairuotojų atsakomybę.
Pelno mokesčio tarifą siūloma didinti 1 proc. punktu iki 17 proc, o lengvatinį – iki 7 proc.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!