Pratybų „Zapad“ fone prezidentė kreipiasi į pasaulio lyderius

Niujorke viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinių Tautų (JT) generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu, jie aptarė Rusijoje ir Baltarusijoje šiuo metu vykstančias karines pratybas „Zapad“.

Prezidentės spaudos tarnyba pirmadienį pranešė, kad šalies vadovė informavo JT generalinį sekretorių „apie Rusijos veiksmus Lietuvos pasienyje, saugumo padėtį regione ir agresyvių pratybų „Zapad“ keliamą grėsmę viso pasaulio žmonėms“.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Putinas pirmadienį stebės karines pratybas „Zapad 2017“

„Prezidentės teigimu, labai svarbu pasaulio lyderiams, tarptautinių organizacijų vadovams pateikti objektyvią informaciją iš pirmų lūpų, kas vyksta mūsų regione. Prezidentė vienintelė iš „Zapad“ grėsmes patiriančių šalių vadovų turi galimybę asamblėjos metu tiesiogiai JT vadovui pristatyti situaciją“, – teigiama pranešime spaudai.

Anot D.Grybauskaitės, realaus konflikto su NATO valstybėmis modeliavimas, slepiamas pratybų mastas ir scenarijai, karių ir taktinės ginkluotės dislokavimas, nekonvenciniai veiksmai byloja apie agresyvų ir puolamąjį „Zapad“ pobūdį.

„Kaliningrade sutelkti branduolinių ginklų, artilerijos ir raketų pajėgumai gali pasiekti net Lisaboną“, – rašoma pranešime.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Zapad“ drebina miestus: virš civilių galvų – karinė Rusijos aviacija

Jungtinių Tautų vadovas yra iš Portugalijos.

Pasak prezidentės, pasaulis turi išmokti Krymo, Padniestrės, Pietų Osetijos ir Abchazijos pamokas ir į agresyvius veiksmus nežiūrėti pro pirštus. Jos teigimu, pastaraisiais metais Jungtinių Tautų reakcija į tarptautinės teisės pažeidimus nepakankama ir ji pilnai nebeatlieka savo misijos.

Šalies vadovė taip pat pakvietė A.Guterresą kitąmet atvykti į valstybės atkūrimo šimtmečio renginius Lietuvoje.

 


Rašyti komentarą...
L
LT
2017-09-18 15:13:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal geriau grazinkim lenkus is Vilniaus i ta tavo lenkija
Atsakyti
-2

A
Angela
2017-09-18 13:51:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klausymas, ar Lietuva dar priklauso Europos Sąjungai? Sakysit , kad kvailas klausymas. Sutinku. Tada atsakykit, kur dingo elementariausia LOGIKA ? Jeigu Rusija užpuls bent vieną Europos Sąjungos šalį, kils trečias pasaulinis karas. Labai abejoju ar Rusija tokia kvaila. Klausymas, kokiu tikslu reikalinga kurstyti paniką ir juokinti rusus ? Neerzinkit miegančios meškos.
Atsakyti
-8

E
Eik nx
2017-09-18 19:27:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei mokėtum istoriją žinotum kiek žemės lenkai iš lietuvių privogė :) alijansas mmatai buvo :DD juokinga net žiūrėt į tokį postą , spruk į lenkijos direvnes pūgų nešnekėjas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų