Policija apie tai, kaip ribos gyventojų judėjimą nuo ketvirtadienio: „Nežinome dar"

Policija kol kas dar nežino, kaip toliau ribos gyventoju judėjimą tarp savivaldybių, Vyriausybei patvirtinus „socialinius burbulus“. Nuo ketvirtadienio asmenys gali keliauti lankyti po vieną gyvenančių asmenų ir į kitus miestus.

Nuo ketvirtadienio asmenys gali laisviau bendrauti tarpusavyje, kurdami vadinamus „socialinius burbulus“. Tai reiškia, kad dvi šeimos arba du namų ūkiai gali bendrauti, jei viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo (kartu su nepilnamečiais vaikais) arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

„Socialinio burbulo“ nariams leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.

Nežino, kaip kontroliuos gyventojus

Tačiau gyventojų kelionių ribojimas tarp savivaldybių galioja iki sausio pabaigos. Policijos departamentas sako dar nežinantis, kaip užtikrins, kad gyventojai nepiktnaudžiautų kelionėmis.

„Kol kas nežinome dar. Vyriausybės nutarimas galiojantis, turime mes jį kažkaip įgyvendinti. Kaip, sugalvosime“, – tv3.lt sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. 

Jo teigimu, atnaujinta tvarka turėtų paaiškėti vėliau ketvirtadienį.

Savo ruožtu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį Vyriausybės posėdyje patikino, kad kartu su Policijos departamentu ras sprendimus, kaip užtikrinti, kad žmonės nepiktnaudžiautų šiuo leidimu.

„Kyla diskusijų dėl tų ribojimų, kad gali būti piktnaudžiaujama. Bet noriu patikinti, kad mes tikrai rasime sprendimus. Ir tikrai matome problemą, kas susiję su vienišais žmonėmis, žmonėmis, kuriems tikrai reikalinga pagalba. 

Manau, apeliuodama į visuomenę, kad tikrai nebus tuo piktnaudžiaujama. Noriu patikinti, kad mes su Policijos departamentu rasime sprendimus šitoje situacijoje“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Policija iki sausio 31 dienos riboja asmenų judėjimą tarp savivaldybių. Tiesa, numatomos kelios išimtys. Tarp jų – kai vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties.

REKLAMA

Taip pat nedraudžiama keliauti atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, dėl sveikatos priežiūros paslaugų, dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina.

Ribojimas netaikomas ir asmenims, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.


Rašyti komentarą...
A
2021-01-21 11:18:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu tokių draudimų. Negi policija neturi kuo užsiimti. Šitiek pinigų išleidžiama be reikalo.
Atsakyti
-7

A
2021-01-21 11:17:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prajuokino...tikri burbulai...
Atsakyti
-5

A
2021-01-21 11:17:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prajuokino...tikri burbulai...
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų