„Sodra“ paaiškino, kodėl dalis bedarbių negavo išmokos

Daugiau nei pusė šalyje šiemet registruotų bedarbių negavo „Sodros“ nedarbo išmokos, nes nėra dirbę nė 12 mėnesių per pastaruosius dvejus su puse metų. Be to, trečdalis – apie 95 tūkst. – apskritai šį laikotarpį nėra dirbę samdomo darbo Lietuvoje ir neturi jokio nedarbo socialinio draudimo stažo, rodo „Sodros“ analizė.

„Užimtumo tarnybos duomenimis, nedarbo lygis yra rekordiškai išaugęs, skelbiama pranešime žiniasklaidai. „Sodros“ nedarbo išmokų analizė rodo, kad nedarbo augimą lėmė ne vien darbuotojų atleidimai dėl Lietuvoje paskelbto karantino.

Palyginus 2020 m. 3 ketvirtį su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, per metus registruotų bedarbių skaičius išaugo 106 tūkst., tačiau Lietuvoje apdraustųjų skaičius tuo pačiu laikotarpiu sumažėjo tik 21 tūkst., o trečdalis bedarbių apskritai pastaruosius kelerius metus nebuvo samdomi Lietuvoje“, – pastebi „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.

Nedarbo išmokų skaičius – stabilus

„Sodros“ nedarbo išmokų gavėjų skaičius, pradėjęs augti per pirmąjį karantiną, antroje metų pusėje stabilizavosi ir pasiekė 90 tūkst. Palyginti su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, nedarbo išmokų gavėjų yra perpus arba maždaug 30 tūkst. daugiau.

Vidutinė nedarbo išmoka paskutinį praėjusių metų ketvirtį siekė 350 eurų, o vidutinė išmokos mokėjimo trukmė – beveik 5 mėnesiai – panaši kaip buvo tuo pačiu laikotarpiu užpernai. Tai reiškia, kad žmogus išmoką gauna ne visą maksimalų 9 mėnesių laikotarpį, o vidutiniškai per 5 mėnesius susiranda darbą.

Praėjusių metų pabaigoje nuosekliai mažėjo ir gyventojų besikreipusių nedarbo išmokos. Spalį „Sodra“ gavo 39 tūkst., lapkritį – 32 tūkst., o gruodį – beveik 26 tūkst. naujų prašymų skirti nedarbo išmoką, kai, palyginti, piko metu – praėjusių metų liepą – gauta 61 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmoką.

Beje, gyventojams, kurie registruojasi Užimtumo tarnyboje, atskirai kreiptis į „Sodrą“ dėl išmokos nereikia. Užpildžius dokumentus Užimtumo tarnyboje, automatiškai pateikiamas ir prašymas „Sodrai“ dėl išmokos. Jeigu žmogui išmoka nepriklauso, „Sodra“ priima sprendimą jos neskirti.

REKLAMA

Išmokos – iki devynių mėnesių

Nedarbo išmokas „Sodra“ skiria tiems gyventojams, kurie prarado samdomą darbą ir yra sukaupę bent 12 mėnesių per pastaruosius 30 mėnesių nedarbo socialinio draudimo stažą – atitinkamai sumokėję socialinio draudimo įmokų.

Beje, nedarbo socialiniu draudimu nedraudžiami savarankiškai pagal individualios veiklos pažymą ar su verslo liudijimu dirbantys gyventojai – jie nemoka nedarbo socialinio draudimo įmokų, kitaip nei individualių įmonių savininkai ar mažųjų bendrijų nariai.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti tik pasibaigus laikotarpiui, už kurį žmogus gavo išeitinę išmoką iš darbdavio ir mokamos iki devynių mėnesių. Kas tris mėnesius išmokos dydis sumažėja – taip bedarbiai skatinami ieškoti galimybių sugrįžti į darbo rinką.


Rašyti komentarą...
S
Skurdo šalis
2021-01-21 11:21:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva savo gyventojų nemyli. Politikams nusispjauti ar žmonės turi lėšų maistui ar ne. Jau nekalbu apie kitas išlaidas. Svarbiausiai, kad patys sotūs ir maudosi prabangoje. Tai ką daryti tiems, kuriems sunku rasti darbą dėl amžiaus, tai liečia ir vyresnio amžiaus žmones ir jaunimą. Vieniems todėl, kad vyresni yra diskriminuojami dėl to, kad ieškoma jaunesnių, kiti - jauni, kad dar neturi darbinės patirties. Politikai, pabandykite paieškoti darbo ir suprasite, kad tai nėra taip paprasta, kaip atrodo. Aš nekalbu apie bedarbius, kurie neieško darbo, kurie gyvena iš pašalpų.
Atsakyti
-19

L
Lordas
2021-01-21 11:27:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal nereikalinga šitą ,,kontora, jeigu nesugeba aprūpinti darbų?kam reikia laikyti veltedziu minia ir kas penkios minutės su kavos puodeliais koridoriais begioti
Atsakyti
-21

L
Lordas
2021-01-21 11:28:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal nereikalinga šitą ,,kontora, jeigu nesugeba aprūpinti darbų?kam reikia laikyti veltedziu minia ir kas penkios minutės su kavos puodeliais koridoriais begioti.kaip ir Lietuvos valdžiai nusispjauti į savo zmones
Atsakyti
-18

SKAITYTI KOMENTARUS (77)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų