Šiandien į nenumatytą plenarinį posėdį susirinkęs Seimas po svarstymo pritarė Energetikos ministerijos įsteigimo įstatymo projektui. Nors opozicija kaltino daugumą nereikalingu pinigų švaistymu ir darbo vietų kūrimu draugams, balsų persvara buvo įtikinama. Tiesa, naujos ministerijos kūrimu neliko sužavėtas ir prezidentas Valdas Adamkus.
Iš balsavusių 104 Seimo narių už projektą pasisakė 68, prieš - 35, o susilaikė 1 parlamentaras.
Įsteigti Energetikos ministeriją numatyta valdančiosios koalicijos antikriziniame plane ir naujosios Vyriausybės programoje.
Kaip teigiama aiškinamajame rašte, Energetikos ministerija sieks užtikrinti Lietuvos ateities energetikai keliamų uždavinių įgyvendinimą, siekdama, kad Lietuvos energetika taptų modernios ekonomikos sudėtine dalimi. Bus siekiama patikimai ir saugiai aprūpinti energija visas ūkio šakas, kurios pajėgumai ne tik užtikrintų visišką ir nepertraukiamą Lietuvos ūkio ir vartotojų aprūpinimą energija, bet ir sudarytų galimybę konkurencingomis kainomis eksportuoti energiją į užsienio rinkas, nekeliant grėsmės aplinkai, sudarant palankias sąlygas tolesnei šalies pažangai.
Energetikos ministerijos tiksluose taip pat numatyta siekti užtikrinti Lietuvos energetikos sistemos integravimą į Europos Sąjungos energetines sistemas, susiejant su Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių sistemomis; numatyti energijos mainų galimybes su Rytų energetikos sistemomis (iš aiškinamojo rašto).
Pagal projektą keturioliktoji ministerija turėtų būti steigiama nuo sausio 1 dienos.
Tiesa, tam, kad Energetikos ministerija būtų įsteigta, reikia dar vieno Seimo balsavimo, o priimtą įstatymą turi pasirašyti prezidentas Valdas Adamkus.
Plačiau apie naujos ministerijos kūrimą - LNK žinių videoreportaže: