Kalėjimų sistemoje keista padėtis. Nusispjovusieji į įstatymus nuteistieji gyvena išskirtinėmis sąlygomis: lepinasi pirtelėse, žaidžia biliardą, bendrauja su laisvėje esančiais artimaisiais internetu, valgo puikų maistą, apie kokį dažnas laisvėje gyvenantis pilietis tegali pasvajoti. To kažkodėl „nemato„ ar nenori matyti pataisos namų vadovai.

Maža to, vienas po kito viešumon kylantys skandalai rodo, kad panašiai kaip „verchai“ elgiasi ir patys pataisos namų vadovai. Daugiau nei akivaizdu, kad Kalėjimų departamente seniai pribrendo permainos.

– Pastaruoju metu Kalėjimų departamentą ėmė krėsti skandalai. Galbūt prieita kažkokia riba, už kurios nebėra kur eiti? – „Respublika„ klausė teisingumo ministro Remigijaus ŠIMAŠIAUS.

– Dvejus metus, kai atėjau vadovauti šitai sričiai, buvo atliekami parengiamieji darbai daryti įvairias sistemines pertvarkas. Bet per tą laiką dar praėjusių metų pirmoje pusėje išryškėjo daug tokių negerovių, susijusių su neūkiškumu, su neteisėtais sprendimais. Dabar apsivalymo metas. Yra baigiami tyrimai, kur nustatomi įvairūs sisteminiai pažeidimai, o visuomenė apie juos informuojama.

– Kitos valdiškos įstaigos jau anksčiau buvo raginamos atsisakyti automobilių ir mažinti jų parką, o Kalėjimų departamentas, atrodo, tai ignoravo. Kam pataisos namams prabangus visureigis? Juk anksčiau valdiškos įstaigos juos pirkdavosi medžioklėms.

REKLAMA

– Ir kitose man pavaldžiose srityse buvo panašių niuansų, ir Vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas užpernai gavo tarnybinę nuobaudą už tai, kad per brangų ir neadekvatų pikapą buvo nusipirkęs įstaigos vardu, o automobilio naudojimas buvo neapskaitytas. Aš norėčiau atskirti Kalėjimų departamentą ir kalėjimų sistemą. Kalėjimų sistema iš tiesų yra decentralizuota, ir kai kurie atvejai išryškėjo tik pastaruoju metu. Prabangus džipas, įsigytas neva patruliuoti apie įstaigą, buvo pirktas įstaigos vadovo iniciatyva, nesuderinus su ministerija. O tai buvo būtina tokios kainos automobilio nuomai. Kitu, Panevėžio atveju, vėlgi labai prabangus automobilis buvo išsinuomotas be Kalėjimų departamento žinios ir departamentas net buvo įpareigojęs atsisakyti to automobilio. Jo buvo atsisakyta, bet beveik po metų vėl tas pats automobilis buvo išsinuomotas. Iš tiesų tų bėdų, ko gero, yra daug kur. Kalėjimų departamente pačiu artimiausiu metu bus patvirtinta labai aiški tvarka, kuri nustatys maksimalias ribas, kokio lygio automobilius ir kas gali turėti.

– Tiesiog neįtikėtina, kaip kalėjimų sistemos įstaigų vadovai galėjo jaustis tarsi nebaudžiami.

– Kai kuriais atvejais tai, kas egzistavo ir egzistuoja kalėjimų sistemoje, iki šiol man, kaip ministrui ir kaip piliečiui, visiškai nepriimtina. Būtent dėl to šie dalykai traukiami į dienos šviesą. Kai kurie vadovai yra nušalinti nuo pareigų, nėra atlaidumo ir pasigailėjimo, kai daromi akivaizdžiai neadekvatūs dalykai. Prabangus džipas, kurio naudojimo pagrįstumas labai abejotinas, o kaina labai didelė, ar išsinuomojamas kitas prabangus automobilis nepaisant to, kad trūksta pinigų teritorijos perimetro apsaugai modernizuoti – tokie dalykai bado akis kiekvienam sveiko proto žmogui. O kam nebado, tas turi pajusti atitinkamą atsaką.

– O kam pataisos įstaigos vadovui apskritai reikalingas automobilis? Iki Vilniaus nuvažiuoti?

– Man lygiai tas pats klausimas kyla. Nefilosofuodamas apie kitus pasakysiu, Teisingumo ministerijoje buvo atlikta pačių mūsų naudojamų automobilių analizė, kiek tai kainuoja. Buvo prieita prie išvados, kad Teisingumo ministerijai nei pirktų, nei nuomotų automobilių, nei turėti vairuotojų apskritai nereikia. Pigiau mieste važinėti taksi, o vykstant į užmiestį išsinuomoti automobilį galima tik tam kartui. Aš manau, kad Kalėjimų departamento įstaigose į tą klausimą reikės atsakyti. Visiškai nepateisinu, kai automobilis kai kuriais atvejais tampa vadovų pasipuikavimo arba statuso įtvirtinimo įrankiu.

REKLAMA

– Pirtelės, kuriose nuteistieji gali pasilepinti, išskirtinės sąlygos Petrikui. Tai negali vykti be vadovų žinios.


Rašyti komentarą...
Šimašiui
2011-01-22 08:24:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
kada tamsta studente pradesit dirbti, jau 2-metai prabego tik dabar susisgribot kad reik kazka veikti ?
Dar du metai ir i gatve busit ismestas uz dykaduoniavima.
Atsakyti
0

I
Ilythiiri
2011-01-22 09:28:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai, jei sita strelininka ismes - vadinas apsivalymas prasideda (:
Atsakyti
0

I
Ilythiiri
2011-01-22 10:22:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kita vertus - jei "išmes" į sekančią sinekūrą, ir paliks jam viską ką jis pavogė - vadinas į jo vietą sėsis sekantis strėlininkas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų