Vaizdas kaip vaikų žaidimų kambary, tačiau šalia ne žaislai, o tikri gyvūnai. Narvuose žvėrelius apspitę vaikai nuo jų nė nemano trauktis, kiekvienam smagu paliesti ožkytę, milžinišką vėžlį ar triušį. Kaune atidarytas pirmasis šalyje kontaktinis zoologijos parkas, kuriame į gyvūnus ne tik žiūrima.
Čia esantys vėžliai, avys, vištos, šinšilos ar triušiai – nepavojingi. Visi užaugę su žmonėmis, todėl jų nė kiek nesibaido. Kontaktiniame zoologijos parke – apie kelis šimtus rūšių gyvūnų. Ir paprastų, ir kur kas egzotiškesnių, kaip štai nedidukės ir smalsiosios surikatos. Nenuleidžiančios akių nuo kiekvieno lankytojo. Įdomu tai, jog dalis zoologijos parko gyvūnų – išgelbėti nuo pražūties.
„Daugelis gyvūnų yra įsigyta, kaip šinšilos va pamatysit, iš fermų, iš kailinių fermų, tai jie kaip ir išgelbėti yra, tai jie čia pas mus tikrai geriau gyvens, ir triušiukai, ir avytės, tai kaip ir prieglauda tokia, jiems bus geras ilgas gyvenimas pas mus“, – pasakoja „Zoopark“ darbuotojas Vilmantas.
Gyvūnų prižiūrėtojai neslepia sulaukiantys žmonių skambučių dėl gyvūnų, kuriuos norėtų atvežti į zoologijos sodą. Sąlyga viena – gyvūnas turi būti draugiškas žmonėms.
Nuėjus į narvelį pas gyvūnus, galima juos vietoje ir pašerti, savo rankose laikau nektarą – patį mėgstamiausią papūgų maistą.
„Mūsų prižiūrėtojai patys nustato dienos racioną, ir jis yra, žinoma, normuojamas, prie įėjimo galima įsigyti indelį morkyčių arba pienelio, arba saulėgrąžų papūgoms, bet prižiūrėtojai nustato, kiek per dieną reikia gyvūnėliui pavalgyti“, – nurodo „Zoopark“ atstovė Ana Smidt.
Tačiau nemokamai su savo atsineštomis morkomis gyvūnų čia nepamaitinsi. Tiek morkytes, ar nektarą papūgoms, norint pašerti gyvūną, čia vietoje reikia ir nusipirkti. Toks indelis morkų,kainuoja du eurus. O ir apsilankymas pačiame zoologijos sode kainuoja nemažai. Darbo dienomis septyni, savaitgaliais – devyni eurai žmogui.
Panašų kontaktinį zoologijos sodą artimiausiu metu žadama įkurti ir Vilniuje.
Išsamiau žiūrėkite TV3 žinių reportaže.