• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai savarankiškai ir kartu su aplinkos apsaugos pareigūnais išaiškino 3105 aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimus arba 17 procentų daugiau negu buvo išaiškinta ankstesniais metais.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai aplinkosaugininkams talkino 512 neetatinių inspektorių. Nuo šių metų pradžios neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių įgaliojimai jau buvo pratęsti arba suteikti 430 gamtos mylėtojų.

REKLAMA

„Mūsų pagalbininkai yra tikrieji gamtos mylėtojai, - sakė Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos Gyvūnijos naudojimo kontrolės skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis. - Jie patys rūpinasi gyvūnija, saugo ją ir negali būti abejingi, kai mato akivaizdžius pažeidimus, ypač darančius žalą gamtai. Visuomeniniai pagalbininkai dalyvauja aplinkos gamtos apsaugos tarnybų rengiamuose reiduose. Kai reikia apsaugoti neršiančias žuvis, budi prie vandens telkinių, stebi, kad aplinkos apsaugos reikalavimų nepažeistų medžiotojai. Jų teikiama parama yra iš tiesų reikalinga ir efektyvi. Pernai kiekvienas neetatinis gamtos apsaugos inspektorius išaiškino vidutiniškai po 6-7 pažeidimus. Tarp jų yra nemažai šiurkščių aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimų“.

REKLAMA
REKLAMA

Gamtos mylėtojai patys ateina į aplinkos apsaugos tarnybas ir paprašo suteikti įgaliojimus, kad turėtų teisę perspėti, sudrausminti pažeidėjus. Pirmiausia tokie žmonės apmokomi. Jie supažindinami su pagrindiniais aplinkosaugos reikalavimais, juos reglamentuojančiais teisės aktais. Paaiškinamos jų būsimos teisės bei pareigos. Tik išlaikius egzaminą suteikiami įgaliojimai.

Kaip sakė Kęstutis Motiekaitis, aplinkos apsaugai gali padėti ne tik įgaliojimus turintys neetatiniai inspektoriai, bet ir kiekvienas gyventojas. Pastebėjus pažeidimus, reikia nedelsiant apie tai informuoti to regiono aplinkos apsaugos departamentą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų