• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žemės ūkio ministrė 2007 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. 3D-573 patikslino išmokų už pievas ir ganyklas apskaičiavimo tvarką pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 m. programos (KPP) priemonę „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“. Parama pagal šią priemonę galės pasinaudoti pareiškėjai, ūkininkaujantys mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse.

REKLAMA
REKLAMA

Siekiant, kad šia parama pasinaudotų tikrai ūkininkaujantys fiziniai ir juridiniai asmenys, pareiškėjams, turintiems pievas ir ganyklas, KPP nustatyti nauji, lyginant su 2004 – 2006 metu periodu, kriterijai.
Siekiant gauti kompensacinę išmoką 2007 – 2013 m. laikotarpiu reikalinga atitikti bent vieną šių kriterijų:

REKLAMA

* Gaminti prekinę žemės ūkio produkciją iš pievų ar ganyklų ir pateikti šios produkcijos realizavimo dokumentus ar pirkimo – pardavimo sutartis, kuriose nurodyta ne mažesnė kaip 250 Lt/ha produkcijos realizavimo vertė (produkcija turi būti gaunama tiesiogiai iš pievų ir ganyklų, pvz. šienas)

REKLAMA
REKLAMA

* Turėti bent 0,2 SG/ha pievose ir ganyklose (SG – sutartinis gyvulys; pagal valdų registre esančius duomenis tai turi būti pasiekta paraiškos pateikimo metų sausio 1 dienai). Jei duomenys valdų registre nustatytai datai nebuvo atnaujinti, tuomet pareiškėjas Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) gali pateikti papildomus įrodymus, kad tos dienos duomenimis turėjo gyvulių (pvz., įsigytų gyvulių pirkimą įrodančius dokumentus ir kt.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

* 1/3 pareiškėjo deklaruotų žemės ūkio naudmenų struktūros turi sudaryti dirbama žemė – tai reiškia, kad deklaruotas dirbamos žemės plotas neturi būti mažesnis nei 1/3 bendro deklaruotų žemės ūkio naudmenų ploto.

Aiškiau išdėstytoje apskaičiavimo metodikoje nustatyta, kad pareiškėjas turintis pievas ir ganyklas, privalo atitikti bent vieną iš šių kriterijų konkrečioje valdos dalyje. Konkrečiai valdos daliai, atitinkančiai kriterijus, ir bus apskaičiuojama parama. Didelio nepalankumo vietovėse numatoma išmoka iki 260 Lt/ha, mažo nepalankumo vietovėse – iki 195 Lt/ha. Tiems pareiškėjams, kurie neatitinka nei vieno kriterijaus, patartina dalyvauti priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ Kraštovaizdžio tvarkymo programos veikloje „Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas“.

REKLAMA

Remiantis naujai patvirtinta apskaičiavimo metodika, remiamas plotas skaičiuojamas taip: pavyzdžiui, pareiškėjas deklaravo 12 ha žemės ūkio naudmenų (10 ha pievų ir 2 ha rugių) bei turi 1 karvę, kuri prilygsta 1 SG. Tokiu atveju išmoka apskaičiuojama taip: 2 ha dirbamos žemės pareiškėjui leidžia gauti išmoką už 4 ha pievų, 1 SG (šiuo atveju karvė) pareiškėjui taip pat leidžia gauti išmokų už 5 ha pievų. Kartu sudėjus deklaruotą plotą, kuriame pareiškėjas atitinka keliamus reikalavimus, paaiškėja, kad šiuo atveju jam priklauso išmoka už 9 ha pievų bei 2 ha rugių – viso už 11 ha. Jei pareiškėjas dar pateikia šieno realizavimo dokumentus už ne mažesnę kaip 250 Lt/ha sumą, tuomet jis išmoką gauna už visus 12 ha.

Remiantis NMA duomenimis, 2007 m. paramos pagal šią priemonę kreipėsi virš 104 tūkst. pareiškėjų, deklaruotas 1,068 mln. ha. plotas. Nacionalinė mokėjimo agentūra pagal šią priemonę jau išmokėjo per 95 mln. litų paramos.

Žemės ūkio ministerijos informacija

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų