• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia naujausius užsikrėtusių koronavirusu asmenų maršrutus. 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia naujausius užsikrėtusių koronavirusu asmenų maršrutus. 

REKLAMA

Naujausią informaciją galite rasti paspaudę nuorodą

Jei lankėtės pažymėtose vietose nurodytu laiku ir su jumis dar nesusisiekė NVSC specialistai, prašoma užsiregistruoti paskambinus šiuo telefono numeriu: +370 618 79984 . Kreiptis tik darbo laiku (I-IV 8:00-17:00, V 8:00-15:45).

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Didžiosios Britanijos medikai antradienį paskelbė aptikę pigų ir plačiai naudojamą vaistą, kuris padeda išsaugoti sunkia koronaviruso forma susirgusių žmonių gyvybes. Ekspertų teigimu, mažomis dozėmis taikomas gydymas steroidais, kurių pagrindinė veiklioji medžiaga yra deksametazonas, yra proveržis kovoje su mirtinu virusu.  

Naudojant šį gydymo metodą britams leido trečdaliu sumažinti pacientų, pajungtų prie dirbtinio kvėpavimo aparatų, mirtingumo lygį. Taikant deguonies terapiją ligonių gydymui – penktadaliu, skelbia BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai nustatė, kad jeigu šis vaistas Didžiojoje Britanijoje būtų naudojamas gydyti koronaviruso pacientus nuo pat pandemijos pradžios, buvo galima išgelbėti apie 5 tūkst. gyvybių. Vaistas yra pigus, todėl tai vis dar gali išgelbėti tūkstančius gyvybių neturtingose šalyse, kur vis dar siaučia koronaviruso epidemijos protrūkiai. 

REKLAMA

Vaistas, kuris gelbėja gyvybes

Medikai nustatė, kad 19 iš 20 koronavirusu sergančių pacientų būklė pagerėja net nepatekus į ligoninę. Iš tų, kuriuos tenka gydyti, daugeliu taip pat pavyksta pasveikti, tačiau kai kuriems jų prireikia deguonies kaukės ar dirbtinio plaučių ventiliavimo. Būtent pastarieji pacientai yra didžiausioje rizikos zonoje ir būtent jiems gali padėti deksametazonas. 

Vaistas jau yra naudojamas siekiant sumažinti uždegimą daugelio kitų ligų atvejais. Buvo nustatyta, kad jis galimai padeda sustabdyti kai kuriuos pažeidimus, kurie gali atsirasti, kai organizmo imuninė sistema „perkaista“, kai bando kovoti su koronavirusu.

REKLAMA
REKLAMA

Imuninės sistemos kova su žmogaus organizmu, kuomet naikindama virusą ji pradeda žaloti vidaus organus, taip pat vadinama citokinų audra, gali baigtis mirtimi. Oksfordo universiteto tyrimas parodė, kad pacientų, kuriems buvo taikomas dirbtinis plaučių ventiliavimas, mirtingumą pavyko sumažinti nuo 40 iki 28 proc. Pacientų, kuriems prireikė deguonies kaukių, mirtingumas sumažėjo nuo 25 iki 20 proc. Mokslininkai ištyrė 2 tūkst. pacientų, kurie buvo skiriamas deksametazonas ir palygino juos su 4 tūkst., kuriems šis vaistas nebuvo skirtas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Profesoriaus Peterio Horby teigimu, „tai yra vienintelis žinomas vaistas, kuris reikšmingai  mažina mirtingumo lygį“. „Tai yra didžiulis proveržis“, – pažymėjo jis. 

Mokslininkai paskaičiavo, kad taikant šį gydymo būdą galima būtų išgelbėti vieną iš aštuonių kitaip mirsiančių pacientų, kuriems taikomas plaučių ventiliavimo gydymas. 

REKLAMA

Oksfordo profesorius Martinas Landray pažymėjo, kad šis gydymas yra ne tik efektyvus, tačiau ir nedaug kainuoja. „<…> Iš esmės išgelbėti gyvybę kainuoja 35 svarus (apie 39 eurus). Ir šis vaistas yra prieinamas visame pasaulyje“, – BBC cituojamas ekspertas. 

Mokslininkas taip pat atkreipė dėmesį, kad žmonės neturėtų pulti pirkti vaisto ir „gydytis patys“. Tačiau jis pažymėjo, kad ligoninėse pacientams jau dabar turėtų būti taikomas gydymas deksametazonu.

REKLAMA

Tuo labiau, kad nėra nustatytas šio vaisto teigiamas poveikis sergantiems ne sunkia koronaviruso forma – yra žinoma tik tiek, kad jis padeda žmonėms, patiriantiems kvėpavimo sunkumų.

2020-ieji pasauliui bus įsimintini ne tik dėl koronaviruso epidemijos. Mokslininkai perspėja, kad planetą gali užgriūti aršesni nei ankstesniais metais gaisrai, potvyniai, prastas derlius ir „bibliniai“ skėrių antskrydžiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų