Penktadienio vakarą Klaipėdos "Švyturio" arenoje su trenksmu praūžė iškilminga IX-ųjų pasaulio lietuvių žaidynių atidarymo ceremonija. Šventės metu scenoje bangavo Lietuvos trispalvės, maždaug 4 tūkstančiai pasaulio lietuvių iš 21 skirtingos šalies atsistoję giedojo Lietuvos himną, o žaidynių ugnį įžiebė Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus.

"Kiekvienos žaidynės, kurias man teko stebėti, turi savitą veidą. Šiandien aš esu tikrai maloniai nustebintas jaunimo entuziazmu, dalyvių gausumu. Visi svečiai šilti ir viską priėmė su dideliu jautrumu. Žaidynės turi prasmę apjungti viso pasaulio jaunimą, sukelia tam tikrą prie Tėvynės prisirišimo jausmą. Tai turės didelės reikšmės jauno žmogaus formavimui, bendruomeniškumo jausmui. Tikrai tikiu, kad pasaulio jaunimas neatitrūks nuo lietuviško gyvenimo", - kalbėjo Valdas Adamkus.

Atidarymo ceremonijoje buvo apstu širdies gelmes virpinančių ir lietuvybę skatinančių akimirkų. Daugelį pradžiugino meninė programa: scenoje pasirodė daugkartiniai pasaulio ir Europos čempionai - "Žuvėdros" šokėjai, įspūdingas programas parengė meninės ir sportinės gimnastikos atstovai, iš nuostabos aikčioti privertė radijo bangomis valdomų akrobatinių aviamodelių uždarų patalpų vienas iš pasaulio lyderių vilnietis Donatas Paužuolis. Jo radijo bangomis valdomi lėktuvai, atlikdami įvairius akrobatinius triukus, skraidė tiesiog virš žiūrovų galvų.

REKLAMA

Žaidynės skiriamos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80 metų ir Pirmosios Tautinės olimpiados 75 jubiliejams paminėti. Būtent tas Donato Paužuolio lėktuvėlio skrydis ir simbolizavo garsųjį S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą.

Per atidarymo ceremoniją sveikinimo žodį per vaizdo įrašą tarė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

"Linkiu būti aktyviems ir įkvėpti kitus gyventi sveikai. Šiemet minime Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui. Neatsitiktinai šios žaidynės skiriamos lietuvių žygdarbiui paminėti. Į priekį juos vedė iššūkiai, drąsa, ištvermė ir meilė Lietuvai. To paties linkiu ir Jums: sportininkams, treneriams ir visiems, kurių dėka šios žaidynės vyksta. Turėkite tikslą ir siekite jo drąsiai. Būkite ryžtingi, stiprūs, džiaukitės pergalėmis, o savo pasiekimais ir darbais garsinkite Lietuvą. Ištvermės, sportinio azarto ir sėkmės žaidynėse", - kalbėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pasidžiaugė, kad šios žaidynės vyksta būtent Lietuvos uostamiestyje.

"Malonu, kad Klaipėdoje šiomis dienomis yra viso pasaulio lietuviai. Tai didžiulis įvykis mums visiems. Čia galima pamatyti lietuvių ir iš tolimojo Sibiro, ir iš JAV, ir Australijos, ir kitų šalių. Susirinkome tam, kad paliudytume pasauliui, Europai, Lietuvai ir patys sau, kad mes buvome, mes esame ir būsime. Paliudykime pasauliui, kad esame vienos gražios, draugiškos šeimos nariais. Mūsų gyslomis teka vienas kraujas, mes kalbame viena kalba, mes mylime tą pačią motiną - gimtinę Lietuvą", - žodį tarė Vytautas Grubliauskas.

Žaidynių tikslas - padėti po visą pasaulį pasklidusiems lietuviams susitikti, išsamiau pažinti Lietuvos kultūrą, puoselėti sporto tradicijas, ugdyti tautiškumą bei tęsti tautinio bendravimo, jaunosios išeivių kartos lietuvybės išsaugojimo tradicijas.


Rašyti komentarą...
P
PP
2013-06-29 15:51:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei pasaulio lietuvių žaidynės skatina meilę Lietuvai Tėvynei, tai spartakiados ugnį į žiebė ne tas žmogus.
Atsakyti
0

i
info LIETUVOS ŽEMĖ
2013-06-29 11:53:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Citata.

“Po kovo 11-osios, turbūt balandžio kažkur vidurį, buvo pirmą kartą
siūloma keisti laikiną pagrindinį įstatymą ir leisti pirkti žemę
užsieniečiams.”
“Šitą pasiūlymą išnešė į posėdį tuometinis aukščiausiosios
tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis.”
Signataras Rolandas Paulauskas

Po signataro Rolando Paulausko tokio pasakymo …
Vytautas Landsbergis yra TS-KDP partinės gaujos bemaž pats svarbiausias
Lietuvos pardavėjas, Lietuvos naikintojas.
Atsakyti
0

i
info LIETUVOS ŽEMĖ
2013-06-29 11:54:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiems visiems visiems

Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti Vengrijos žemės ūkio sklypus.
Tačiau
Lietuvos įstatymų leidėjams vengriškas pavyzdys yra nereikalingas.

Todėl mes patys
išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams.
Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes
Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas.

Lietuvos žemės referendumo savanorių grupė didėja, bet nėra pakankamai didelė pradėti parašų rinkimą. Labai trūksta žmonių, kurie galėtų padėti organizuotis ir platinti žinią.
Reikalinga suburti bent 3000 žmonių savanorių grupę daugiau nei 300000 parašų surinkimui.

****************************************************
Registracija:
tel. 8 698 02118
[email protected]
****************************************************

Šie metai yra lemtingi Lietuvai.
Aktyviai dalyvaukim v i s i.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų