• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sunkią negalią turintiems tautiečiams suskaudus dantį prisikviesti į namus odontologą kone misija neįmanoma. Tiesa, valdžia sukruto ir jau žada, kad metų viduryje pas tokius žmones į namus dantų gydytojai turės važiuoti. Juo labiau, dėl šios problemos į odontologų rūmus kreipiasi vis daugiau pacientų.

Sunkią negalią turintiems tautiečiams suskaudus dantį prisikviesti į namus odontologą kone misija neįmanoma. Tiesa, valdžia sukruto ir jau žada, kad metų viduryje pas tokius žmones į namus dantų gydytojai turės važiuoti. Juo labiau, dėl šios problemos į odontologų rūmus kreipiasi vis daugiau pacientų.

REKLAMA

Būdamas vos ašuoniolikos Maksimas išgirdo bauginančią diagnozę – aterosklerozė, kūnas palaipsniui silpo, o pastaruosius dešimt metų ligos kamuojamas vyras ir visai nesikelia iš lovos. Jis negali judinti nei rankų nei kojų. Sunkiai kalba. Tad visur gelbsti mama.

„Remontavom kompiuterį su Maksimu, jis – galva, aš – rankos“, – kalbėjo mama Valerija.

Du kartus per savaitę Maksimą lanko socialiniai darbuotojai – padeda mamai vyrą nuprausti, atlikti kitus namų ruošos darbus. Tik štai padėti Maksimui, kai įsiskausta dantį namie negali niekas.

„Labai gerai būtų, kad medikai atvažiuotų į namus. Dabar mums labai sunku važiuoti, kai važiuojame į polikliniką, užsakome socialinį taksi“, – pridūrė Maksimo mama.

REKLAMA
REKLAMA

Vis sulaukia pagalbos prašymų

Tokių pacientų, kurie negali savarankiškai judėti, bet yra kamuojami dantų skausmų Lietuvoje – apstu. Ministerija prieš penkerius metus uždegė žalią šviesą tokių pacientų dantų gydymui namie.

REKLAMA

Tąkart žadėta, kad ne tik vilniečiai, bet ir kiti ligų kamuojami, savarankiškai negalintys judėti šalies gyventojai bus gydomi namie. Tačiau pilotinis projektas baigėsi ir valdininkų pažadai išgaravo. O odontologų rūmus užplūdo skambučiai.

„Mes kiekvieną savaitę sulaukiam bent po vieną, keletą skambučių, tiek pacientų atstovų, dažniausiai tai būna tėvai, tiek pačių gydytojų. Kas savaitę klausiama, tai tikrai poreikis yra“, – neslėpė Odontologų rūmų teisininkė Vytautė Tarasevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Dantų gydytojai gali lankyti sunkiai sergančius pacientus namie ir šiandien, tik štai gydyti jų negali.

„Prieš porą metų ministerija priėmė teisės aktų pakeitimą, mobili odontologija gali būti teikiama tiek paciento namuose, tiek globos įstaigose, bet nėra jokio aprašo, kiek paslaugų, kokias paslaugas, gali teikti, kokią įrangą turi turėti. Tokiu atveju neapsaugotas nei pacientas, nei gydytojas“, – detalizavo teisininkė.

Žada pokyčius

Todėl eiti į paciento namus ryžtasi retas odontologas. Ministerija sako, kad gerai daro, mat teisiškai toks gydytojas negali gydyti dantų namie. Ir žada, kad iki metų pabaigos sunkiai sergantys pacientai sulauks ir mobiliųjų odontologų komandų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu kalbame, kad gydytojas odontologas su asistentu vyks į pacientų namus. Pas tuos, kurie negali kitokiu būdu pasiekti poliklinikų. Gydytojas keliaus pas pacientą į namus ir atliks galimas procedūras“, – žadėjo ministerijos atstovė Jolita Juknienė.

Šiuo metu paskelbtas konkursas mobiliųjų odontologų keliavimo į namus projektui įgyvendinti. Numatom projekto trukmė – metai. Bet ir po metų, kaip sako ministerijos atstovė, paslaugos tiekimas, skirtingai nei buvo anksčiau, nenutrūks.

REKLAMA

Ministerija tobulina teisinę bazę taip, kad ir nelikus mobiliųjų komandų, pavieniai odontologai galėtų drąsiai namie lankyti pacientus turinčius negalią. Ir, kaip žada valdininkai, tai nekainuos nė cento. O štai mobiliosios komandos, kaip aiškina valdininkai, pas pacientus turėtų pajudėti jau metų viduryje.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

[medikai] prarado pasitikėjimą PLANDEMIJOS metu, paslaugos tapo neprieinamos, pinigėliai nesisuka. Tad, kad suktųsi pinigėliai važiuos net į namus. - WOW!

Tik paskubėkite, nes senoliai, kurie dar naiviai JUMIS tiki greitai išmirs. Gimstamumas katastrofiškai mažas. Atvežtiniai vergai ilgai neužsibūna. - tad, šis naujas ,kraniukas' greitai užsisuks.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų