Kaune pristatomos septynių gruzinų fotografijos ne tik supažindins su šiuolaikinių menininkų kūryba, bet ir sieks parodyti, kokia yra tikroji Gruzija.
Kaip pranešė renginio organizatoriai, antradienį trijose miesto erdvėse atidaroma paroda "Gruzijos paslaptys" pristatys didžiausią gruzinų fotografijos ekspoziciją per 17 Lietuvos nepriklausomybės metų.
Anot parodos kuratorės, Gruzijos nacionalinės galerijos atstovės Natios Tsulukidzės, paroda atskleis daug kam nepažįstamą gruzinų meninės fotografijos pasaulį.
"Tai puiki proga susipažinti ne tik su šiuolaikine gruzinų fotografija, bet dar daugiau - su gana tolimu bei dažnai klaidingu supratimu: kas ji - tikroji Gruzija", - pranešime spaudai cituojama N.Tsulukidzė.
Renginio organizatorių teigimu, paroda parodys ne tokią Gruziją, kokią įsivaizdavo ar dar įsivaizduoja daugelis lietuvių.
"Net ir konceptualiuose darbuose gruzinų fotografams svarbus žmogus, jo vieta visuomenėje, šeimoje, jo emocijos, viltys, o buitis ir materiali aplinka - antrojo plano dalykai. Eksponuojami darbai pilni subtilaus, bet galingo šmaikštumo, humoro jausmo. Paroda žiūrovams taip pat atskleis šiuolaikinį gruzinų kūrėjų temperamentą, lietuviškos ir gruziniškos fotografijos tradicijų bendrumus", - teigiama parodos aprašyme.
Anot pranešimo, "F Galerijoje" žiūrovus pasitiks Levano Kherkheulidzės nespalvoti, lietingo ir melancholiško Tbilisio vaizdai. Žmonių namuose, miesto gatvėse, dvasios ligonių prieglaudoje, net sąvartyne fotografas ieško žmonių, bėgančių nuo savo likimo, kuriančių kitą gyvenimą.
Londone gyvenanti Sophio Medoidzė sugrįžta į gimtąją Gruziją pastebėti to, kas ten gyvenant pasmerkta nepastebėjimui. Jos darbuose iš serijos "Erozija" - sovietinės Gruzijos ženklai, palikti savaiminiam išnykimui ar neriantys į kasdienybės šešėlius.
P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos muziejuje eksponuojamuose Natelos Grigalashvili darbuose nuolat ieškoma blėstančių ir užmirštų vertybių. Fotografė savo pagrindiniu stebėjimo objektu pasirinko tradicinį Gruzijos kaimą ir žvelgia į jį su nostalgija. Čia pat pristatomi ir konceptualūs Irinos Kurmaevos darbai, provokuojantys kritiškiems ar netgi "nepatogiems" apmąstymams apie mūsų istoriją bei dabartį.
Tuo tarpu legendinio gruzinų konceptualisto Guramo Tsibakhashvilio serijoje "Apibrėžimai" - dviprasmiškumų, sovietinės nostaligijos, pirmosios meilės, laisvos rinkos, kelio į ateitį ir daugelio kitų būsenų šmaikštūs suasmeninimai.
Kauno įvairių tautų kultūrų centre - vieno ryškiausių 20 amžiaus Gruzijos fotografų Yuri Mechitovo darbuose per skirtingas socialines grupes itin charakteringai atskleidžiamas Gruzijos mentalitetas.Konceptualioje Irinos Abjandadzės fotografijoje ryškus socialinis kontekstas, kuriame apleistų pramoninių peizažų seriją papildo ypatingai jautri tema - serija "Mažieji elgetos".
Paroda "Gruzijos paslaptys" veiks iki birželio 12 dienos. Šis renginys yra 4-ojo festivalio "Kaunas Photo 07" renginių dalis.