• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva nori glaudesnio Europos Sąjungos ir Rusijos bendradarbiavimo, tačiau ne savo interesų - energetinio Europos solidarumo sąskaita, pareiškė užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas.

REKLAMA
REKLAMA

P.Vaitiekūnas pirmadienį po susitikimo su prezidentu Valdu Adamkumi žurnalistams sakė, jog Europos Sąjungai yra išdėstyta Lietuvos pozicija, ir, anot jo, Vilnius nėra suinteresuotas vetuoti arba blokuoti Briuselio ir Maskvos derybų dėl strateginės ES ir Rusijos partnerystės sutarties pradžios.

REKLAMA

„Mūsų nuomone, derybos su Rusija ir Rusijos įtraukimas į ES reikalus, ES įsitraukimas į Rusijos reikalus yra pageidautinas ir kuo gilesnis. Mums yra naudinga turėti Rusiją kuo arčiau ES, kiek galima arčiau europietiškų vertybių ir šita kryptimi mes ir norime dirbti, tačiau ne Lietuvos interesų sąskaita. Ir mes tikimės, kad jie bus tinkamai atspindėti derybų mandate“, - teigė URM vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministro, Lietuva siekia, kad ES vidaus politikos energetiniais klausimais kalbėtų vienu balsu, konstruktyviai ir remdamasi jau egzistuojančiomis teisinėmis normomis. Taip pat, P.Vaitiekūno teigimu, neturi būti užmirštas Lietuvos interesas išspręsti įšaldytus konfliktus.

Derybos dėl ES ir Rusijos strateginės partnerystės prasidės tada, kai bus patvirtintas vadinamasis derybų mandatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad ES partneriams pasiekus susitarimą, kokie klausimai turi būti įtraukti į šį mandatą, derybos gali prasidėti ir birželio pabaigoje Rusijoje turinčiame įvykti ES bei Rusijos viršūnių susitikime.

Lietuva kartu su Lenkija vetavo strateginės ES ir Rusijos partnerystės derybas 2006 metais.

Lietuva ir jos Baltijos kaimynės Latvija bei Estija yra vadinamos ES „energetinėmis salomis“, nes yra visiškai priklausomos nuo energijos išteklių tiekimo iš Rusijos, o elektros jungčių su Vakarų energetinėmis sistemomis projektai tebėra derybų ir projektų stadijoje.

Energetinio saugumo problemų turi ir kitos Europos šalys, nes daugeliui jų energetiniai resursai - dujos ir nafta - tiekiami taip pat iš Rusijos. Nuogąstaujama, kad Rusija savo monopolinę energijos išteklių tiekėjos padėtį gali naudoti politiniam spaudimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų