REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pavojingos bakterijos mirusios moters kaimynai gyvena baimėje

„Aš pati dabar sergu ir galbūt ta priežastis ligos yra būtent ta bakterija“, - pasakoja sostinės Tuskulėnų g. 5 daugiabučio gyventoja. Moteris sako esanti išsigandusi po to, kai sužinojo, jog jos daugiabutyje būtent nuo legioneliozės sausį mirė kaimynė.

„Aš pati dabar sergu ir galbūt ta priežastis ligos yra būtent ta bakterija“, - pasakoja sostinės Tuskulėnų g. 5 daugiabučio gyventoja. Moteris sako esanti išsigandusi po to, kai sužinojo, jog jos daugiabutyje būtent nuo legioneliozės sausį mirė kaimynė.

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybė svarsto bausti bendrovę „Žirmūnų būstas“, nes ji neužkirto kelio legioneliozės atvejui sostinėje esančio daugiabučio karšto vandens sistemoje. Moteris pasakoja jau dvi savaites serganti, gydytojai įtaria bronchitą, tačiau simptomai gali rodyti ir rimtesnę ligą.

„Kai tik liga prasidėjo, man labai stipriai skaudėjo galvą, 4 dienas turėjau žiaurų galvos skausmą, negalėjau atsikelti iš lovos. Gydytoja sakė, kad tik virusas, bet tuomet aš nežinojau, kad name yra bakterija“, - pasakoja namo gyventoja.

„Žirmūnų būstas“ šio namo karšto vandens priežiūrą yra patikėjęs bendrovei „Adminsta“ ir būtent šiai bendrovei priekaištų išsako Nacionalinis visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamentas. Tačiau sostinės vicemeras Valdas Benkunskas sako, kad savivaldybė gali imtis veiksmų tik prieš „Žirmūnų būstą“.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet kokiu atveju tyrimą atliksime ir žiūrėsime, kaip savo pareigų laikėsi paskirtas būsto administratorius. Šiuo atveju didelio tyrimo nereikės, nes jau praktiškai viskas yra nustatyta. Atsakomybė, kas vyksta šilumos punkte, tenka administratoriui, už tai jis gauna iš gyventojų pinigus, ką jis renkasi subrangovu ir kas tai realiai prižiūri, jau yra jo pasirinkimas ir jo atsakomybė. Mes pirmiausia turime santykį su „Žirmūnų būstu“. Daugiausia, ką mes iš savo pusės galime padaryti, tai skirti baudą, bet tos baudos – simbolinės, jos tikrai neveikia“, – BNS ketvirtadienį sakė V.Benkunskas.

REKLAMA

Anot jo, savivaldybė ne kartą yra sakiusi Aplinkos ministerijai, kad norėtų didesnių galių kontroliuoti daugiabučių administratorius.

„Pareiga kaip ir uždėta savivaldybei, bet įrankių neduota tinkamai bausti ir prevenciškai veikti. Energetikos inspekcija irgi pakabinta tarp žemės ir dangaus, neaišku, ką ji veikia“, – sakė V.Benkunskas.

„Mes taip išsigandom, kad Jėzau Jėzau. Tai leidom tą karštą vandenį“, - pasakojo kita minėto daugiabučio gyventoja Birutė.

Legionella bakterijos plinta per vandens dulksną (aerozolius), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos. Kuo ilgesnė ir techniškai sudėtingesnė vandentiekio sistema, tuo didesnė rizika šių bakterijų atsiradimui. Legionella bakterijos dauginasi 20 – 50 laipsnių Celsijaus temperatūros vandenyje, o aukštesnėje nei 50 laipsnių temperatūroje bakterijos gyvuoja, tačiau nebesidaugina. Legionella bakterijos žūva, kai vandens temperatūra pakyla virš 65 laipsnių.

Legionelioze galima užsikrėsti įkvėpus bakterijomis užteršto vandens dulksnos. Liga nėra perduodama vienam žmogui nuo kito ar geriant vandenį. Šios ligos išvengiama, jei nuolat palaikoma ne žemesnė 50 laipsnių temperatūra visuose vartotojų čiaupuose.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų