REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į prekybos centrą be galimybių paso ir veidą bei nosį dengiančios kaukės patekti bandžiusio Antano Kandroto-Celofano laukia nemalonumai.

Į prekybos centrą be galimybių paso ir veidą bei nosį dengiančios kaukės patekti bandžiusio Antano Kandroto-Celofano laukia nemalonumai.

REKLAMA

Kauno policijos atstovai patvirtino, kad dėl vaizdų užfiksuotų viešoje erdvėje, po aplinkybių patikslinimo, pradėta administracinė teisena šio asmens atžvilgiu.

Administracinė teisena pradėta pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio 4 dalį.

Dėl veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, asmuo gali būti baudžiamas bauda nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų.

Pasirodė pirmąją ribojimų dieną

Naujienų portalas tv3.lt šį pirmadienį rašė, kad prie Kauno „Akropolio“ įėjimo užfiksuotas incidentas tikrinant galimybių pasus. Dėmesio centre atsidūrė skandalingasis Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių, 10.57 val., Kauno policijai paskambino praeivis apie prie „Akropolio“ konfliktuojantį vyrą.

Vos po dviejų minučių, 10.59 val., pranešimo sulaukta ir iš prekybos centro administracijos atstovų.

REKLAMA

Kauno policijos atstovai tąkart patvirtino, kad nuvykus pareigūnams asmuo rastas lauke, o prekė, kurios vyras atėjo į prekybos centrą atsiimti, jam buvo išnešta. Pareiškimas nebuvo gautas, tačiau dėl viešoje erdvėje užfiksuotos informacijos iš prekybos centro pradėtas aplinkybių patikslinimas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas nuotoliniu būdu išnagrinėjo sostinės apygardos prokuratūros prašymą skirti namų areštą riaušių prie Seimo byloje sulaikytam Antanui Kandrotui-Celofanui.

Šis prašymas buvo patenkintas. A. Kandrotui skirtas 6 mėnesių namų areštas. Jis namuose privalės būti nuo 22 iki 6 val. Taip pat įpareigotas nebendrauti su 41 asmeniu bei nedalyvauti mitinguose prie Seimo, Prezidentūros ir Vyriausybės.

REKLAMA
REKLAMA

42 įtariamieji

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau rašė, kad 42 įtariamiesiems riaušių prie Seimo byloje pateikti įtarimai dėl dalyvavimo riaušėse, keturi jų dar kaltinami ir riaušių provokavimu, ketvirtadienį pranešė Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Justas Laucius.

„Šiai dienai įtariamieji yra 34 vyrai ir aštuonios moterys, 25 asmenys pripažinti nukentėjusiais, iš jų vienas Seimo narys, viena žurnalistė, 23 riaušes malšinę Viešojo saugumo tarnybos ir policijos pareigūnai“, – sakė prokuroras.

Pasak J. Lauciaus, įtarimai dėl riaušių provokavimo pareikšti dviem vyrams ir dviem moterims. Įtarimai dėl riaušių provokavimo pareikšti dviem trečiadienį sulaikytiems vyrams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Suimtų asmenų nėra, paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, dokumentų paėmimas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijoje“, – teigė J. Laucius.

Jis patvirtino, kai kuriems įtariamiesiems taikomi draudimai lankytis mitinguose.

„Vakar sulaikyti trys, vienas paleistas, jam paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – pridūrė jis. Asmuo, kuris buvo paleistas trečiadienį, įtariamas dalyvavęs riaušėse – mėtęs akmenis į pareigūnus ir jiems pasipriešinęs. 

Anksčiau skelbta, kad trečiadienį buvo sulaikyti Andrius Lobovas, Antanas Kandrotas ir dar vienas neįvardijamas asmuo. 

REKLAMA

Prisistatė diplomatu

Pasak J. Lauciaus, vienas įtariamasis buvo sulaikytas trečiadienį,17.20 val., Ukmergės plente, išvažiavęs iš Vilniaus.

„Jo automobilis buvo dekoruotos valstybiniais numeriais, išoriškai panašiais į diplomatinius, kurie turi bendro pobūdžio panašumo su vienos mūsų valstybės Rytuose, numeriais“, – kalbėjo prokuroras.

„Per sulaikymą jis buvo vienas, prisistatė esą diplomatas, elgėsi korektiškai, nesipriešino, buvo mandagus, vykdė visus teisėtus jam pateiktus reikalavimus, specialiųjų priemonių panaudoti nereikėjo. Šiandien šiam asmeniui įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl riaušių provokavimo ir dėl dalyvavimo šiose riaušėse. Kitas iš įtarimų – dėl neteisėtos informacijos apie privatų asmenų gyvenimą, rinkimo“, – teigė L. Laucius.

REKLAMA

Įtariamojo jis neįvardijo dėl nekaltumo prezumpcijos.

„Duomenų, kad šis asmuo  vykdytų į diplomatą panašias funkcijas, nėra, šis prisistatymas yra mažai susijęs su tikrove“, – sakė Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas.  

Teisėsaugos duomenimis, didelėje sekėjų feisbuke paskyroje buvo prašoma už piniginį atlygį suteikti duomenis apie policijos pareigūnus ir kitus pareigūnus, kurie dalyvavo malšinant riaušes.

„Bylos duomenimis, galima teigti, kad tam tikra informacija apie pareigūnus, kurie per šį įvykį atliko savo pareigą, šis asmuo tokiu būdu yra surinkęs“, – sakė J. Laucius.

Kaip skelbta viešai, A. Kandrotas piktinosi policininkų veiksmais, feisbuke transliavo pasiūlymą skelbti policininkų pavardes, už vieną policininką, jo nuotrauką siūlyta sumokėti po 100 eurų, vėliau siūloma piniginė suma buvo padidinta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sulaikytas Jonavoje

Kitas asmuo sulaikytas trečiadienį, panašiu metu, kaip pirmasis, Jonavoje.

„Asmuo buvo sulaikytas Jonavoje automobilyje, per sulaikymą buvo vienas, elgėsi ramiai, nei vienu, nei kitu atveju sulaikant šiuos asmenis nepilnamečių vaikų nebuvo“, – sakė J. Laucius.

Į žurnalistų klausimus, kodėl įtariamieji buvo sulaikyti tik praėjus mėnesiui po tyrimo pradžios, J. Laucius atsakė, jog pareikšti įtarimams ir skirti kardomąsias priemones reikia turėti pakankamai duomenų.

„Šiuo atveju duomenų šaltiniais, kurių pagrindu konstruojami įtarimai asmenims, priimami procesiniais sprendimai, vienas iš tokių šaltinių yra vaizdo įrašai. Vaizdo įrašų yra labai daug, jų analizė struktūrizavimas užima daug laiko. Kada buvo surinkti pakankami duomenys, priimtas sprendimas“, – atsakė J. Laucius.

REKLAMA

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl riaušių, neteisėtos informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės  policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo rugpjūčio 10-osios vakarą.

Tą dieną apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

REKLAMA

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. 

Prokuroro teigimu, pagal medicinos specialistų išvadas policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams padaryti nežymūs sveikatos sutrikdymai, tačiau šie duomenys dar gali keistis, nes visi pareigūnai baigė gydymą.

Įstatymą paskaitykit, su advokatu, teisininku pabendraukite, o ne žiniasklaidą klausykite, kuri toliau priešina visuomenę.
Kiekviena jusu diktatoriska straipsni perdodam i uzseni savo vaikam jie paskelb kas vyksta baisioi valstybei Lietuvoi toi ir uzsenis nusigres
o is kur tamsta jus zinote apie ji isspaudos!gal i save pirma paziurekite!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų