• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis daugiau gyventojų praneša apie asmenis, šniukštinėjančius prie namų ar butų. Pasak liudininkų, tokie žmonės dažniausiai tikrina, ar neužrankintos durys, ar nėra kamerų, žiūri pro langus. Policija dalijasi patarimais, ką daryti pastebėjus įtartinus asmenis ir kokių veiksmų negalima imtis, kad patys nebūtumėte apkaltinti savavaldžiavimu.

Vis daugiau gyventojų praneša apie asmenis, šniukštinėjančius prie namų ar butų. Pasak liudininkų, tokie žmonės dažniausiai tikrina, ar neužrankintos durys, ar nėra kamerų, žiūri pro langus. Policija dalijasi patarimais, ką daryti pastebėjus įtartinus asmenis ir kokių veiksmų negalima imtis, kad patys nebūtumėte apkaltinti savavaldžiavimu.

REKLAMA

Vienas įvykis užfiksuotas gegužės pradžioje Vilniuje, Naujamiestyje.

„Savanorių pr. ši moteriškė vaikštinėja po laiptines ir tikrina kurios durys neužrakintos. Kai kas nors atidaro duris, apsimeta, jog ieško nuomojamo buto ir greitai pasišalina“, – feisbuke įspėjimu kaimynams dalijosi vilnietis Edvardas. 

Jo teigimu, moteris apsirengusi tvarkingai ir švariai, su savimi nešiojasi krepšį. 

„Apie įvykį bus pranešta ir policijai. Rakinkitės duris ir būkite budrūs“, – perspėjo Edvardas.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti socialinio tinklo vartotojai patvirtino taip pat matę šią moterį, šniukštinėjančią Naujamiesčio daugiabučių laiptinėse.

REKLAMA

„Mūsų durys buvo neužrakintos, duris atidarė labai tyliai, net šuo nesureagavo. Priėjau prie durų kai ji jau įeidinėjo į butą, labai pasimetė, pradėjo veblent, kad duris sumaišė. Foto išvaizda matosi, dar atkreipiau dėmesį, kad šlubuoja. Rakinkim duris!!!“ – ragino Ugnė.

„Prie Savanorių pr. „Maximos“ dažnas svečias. Vaikus siuntinėja į „Maximą“, kad jiems žmonės pirktų maistą“, – teigė Ala.

Panašių perspėjimų viešumoje pasirodo nuolat. Nors policija vis primena gyventojams užsirakinti duris, šį kartą Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pateikė daugiau patarimų, ką daryti pastebėjus įtartinus asmenis. 

REKLAMA
REKLAMA

Braunasi ir į daugiabučius, ir į privačius namus

Nepaisant to, ar gyvenate bute, ar privačiame name, įsibrovėliai gali apsilankyti ir pas jus. 

Štai tarp sausio 25 d. ir balandžio 29 d. Kelmės rajono Pivoraičių kaime, išplėšus 60 m. moteriai, gim. priklausančio negyvenamo namo duris, pagrobti 7 alkoholinių gėrimų buteliai. 

Gegužės 1 d. apie 23 val. Vilniuje, Priegliaus g., pastebėta, kad iš buto, išlaužus balkono duris, pavogti įvairūs juvelyriniai dirbiniai ir apie 30 tūkst. eurų. Nuostolis nustatinėjamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gegužės 3 d. apie 15 val. 20 min. Marijampolės policija gavo gyventojo pranešimą, kad gegužės 3 d. nuo 6 val. iki 14 val. 30 min., Marijampolėje, Sasnavos g., iš namo, patekus per langą, buvo pavogtas nešiojamas kompiuteris „Dell“ ir televizorius „Philips“. Patirta apie 800 eurų turtinė žala. 

Gegužės 6 d. apie 22 val., Kauno rajone, Vilkijoje, prie 33 m. vyro garažo atvažiavo nenustatytos markės automobilis, iš kurio išlipę du asmenys, sumušė garažo šeimininką bei pagrobė įvairius įrankius, keturratį bei išdaužė remontuojamų automobilių stiklus. Kitą dieną įtariamieji sulaikyti Raudondvario kaime. 

REKLAMA

Tai vien tik gegužės mėnesį paskelbti oficialūs duomenys. Kaip rodo policijos suvestinės, vagys nuolat nerimsta ir vis ieško naujų aukų. Pareigūnai pataria, ką daryti, kad užkirstumėte kelią nusikaltimui, dar jam neįvykus.

Policija pataria

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dalijasi patarimais, ką daryti pastebėjus aplink namus šniukštinėjantį nepažįstamą asmenį. Nors šie patarimai pirmiausia skirti nuosavų namų šeimininkams, kai kurie principai padės apsisaugoti ir daugiabučių gyventojams.

REKLAMA

Pirmiausia, pastebėjus, kad aplink namus vaikšto nematytas asmuo, ypač jeigu jis žiūri pro langus, tikrina, ar neužrakintos durys, reikia įsitikinti ar šis asmuo nėra pažįstamas.

Jei asmuo nepažįstamas, laikydamiesi saugumo, pravėrę langą taip, kad Jus girdėtų, paklauskite: „Ar jūs pasiklydote? Ką veikiate mano kieme? Tuč tuojau išeikite iš mano kiemo, jau kviečiu policiją.“ Policijos pareigūnai pabrėžia, kad užduoti klausimus būtina, kadangi tai gali būti ir jūsų kaimynas, pasiklydęs, apsvaigęs ar aplinkoje nesiorientuojantis žmogus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei asmuo nieko neatsako, bet toliau bando brautis į namus, nedelsiant kvieskite policiją numeriu 112.

Pasirūpinkite saugos įranga

Dar vienas patarimas – situaciją užfiksuoti vaizdo stebėjimo kamera.

„Jei jos neturite, užfiksuokite (nufotografuokite) kieme vaikštantį asmenį ir jo automobilį (jei asmuo atvyko automobiliu) taip, kad aiškiai būtų matomi valstybiniai numeriai. Jei nespėjote nufotografuoti ir asmuo skubiai pasišalino, pasistenkite atsiminti, kaip asmuo atrodė, ar tai pirmą kartą Jūsų matomas asmuo, ar ne. Visada praneškite policijai, jei asmuo nieko neatsakė ir pasišalino, asmenį pastebite nebe pirmą kartą“, – ragina policija.

REKLAMA

Bendruomeniškumas irgi gali apsaugoti nuo nepageidaujamų asmenų. Dėl to pareigūnai rekomenduoja susipažinti su kaimynais, bendrauti ir nebijoti dalintis informacija su vietos bendruomene.

„Tam, kad namai būtų saugesni, suburkite kaimynų grupę socialiniuose tinkluose, susipažinkite su kaimynais, dalinkitės informacija tarpusavyje apie pastebėtus neaiškius asmenis, automobilius ar reiškinius (pavyzdžiui, jei virš namo skraido dronas). Įkurkite saugios kaimynystės grupę (kreipkitės į bendruomenės pareigūną, kuris padės tai padaryti)“, – ragina Vilniaus policija.

REKLAMA

O svarbiausia – visada rakinti kiemo vartus ir įsirengti apsaugos įrangą: skambutį prie vartų, vaizdo stebėjimo kamerą, signalizaciją.

„Vaizdo kamera fiksuokite vaizdą kieme visą laiką – išsikrovęs kameros elementas, pasibaigęs kortelės galiojimo laikas ar išjungta kamera – tik namo fasado dekoro detalė. Įsirenkite signalizaciją ir nepamirškite jos įjungti – neįjungta signalizacija tik Jūsų namų sienos puošmena“, – primena policijos pareigūnai.

Kaip amerikoj daryt,mano nuosavybėj pagavai-nušoviai,nx landžiot po svetimus kiemus
Mat kaip, vagies ar plėšiko reikia stengtis neįžeisti, mandagiai paklausti ar ko ieškai,ar pasiklydai.Ar ne todėl policija juos taip saugo, nes ir ten daugybė tokių dirba
kad tiek reklamų platintojai, tiek ko nors siūlytojai (ar kažko ieškotojai) visrakčiais atsirakina laiptinės duris ir įėję daro, ką nori. Ar ne dėl to laiptinėse užpuolami, ar ir randami sužaloti, net ir negyvi žmonės??? Daugiabutis yra privati jungtinė nuosavybė, tad bet koks toks įėjimas į jį =įsilaužimas. Pradėti reikia nuo reklamos platintojų baudimo. Bausti reikia ir jos platintojus, ir tuos, kas perka šią paslaugą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų