REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policijos pareigūnai pranešė, kad sekmadienio vakarą, apie 20.56 val., į Ukmergės ligoninę iš šiame mieste esančių namų dėl sužalojimų buvo pristatytas 2022 metais gimęs vaikas.

Policijos pareigūnai pranešė, kad sekmadienio vakarą, apie 20.56 val., į Ukmergės ligoninę iš šiame mieste esančių namų dėl sužalojimų buvo pristatytas 2022 metais gimęs vaikas.

REKLAMA

Mažametis tolesniam gydymui buvo išvežtas ir paguldytas į Vilniaus ligoninę. Pirminiais duomenimis, mažametį į ligoninę atvežė 1997 metais gimusi jo mama.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Šeima – žinoma

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Baranauskienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad vaiko teisių gynėjai yra visuomet pasirengę padėti ir reaguoja į kiekvieną gautą pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą:

„Dėl šio įvykio taip pat buvo gautas pranešimas, į kurį buvo nedelsiant sureaguota. Vaiko teisių gynėjai susitiko ir bendravo su šeima, išklausė šeimos narių nuomones ir šiuo metu vertina situaciją bei sprendžia, kokia pagalba šeimai būtų reikalingiausia.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu minimas vaikas yra saugus, medikų priežiūroje, ir gauna visą reikalingą pagalbą. Pastaruoju metu minėtoje šeimoje augo tik vienas vaikas. Pagalba šeimai buvo teikiama jau kurį laiką, ja rūpinosi savivaldybėje dirbantys socialiniai darbuotojai.

REKLAMA

Artimiausiu metu bus sprendžiama, ar vaikui saugu grįžti į šeimą bei kokių paslaugų šeimai galimai pritrūko ir ko dar reikėtų, kad ateityje vaikas galėtų augti saugus, sveikas ir tinkamai prižiūrimas.“

Vaiko teisių gynėjai primena, kad siekiant apsaugoti vaikus nuo skaudžių nelaimių šeimoje, suaugusiesiems, leidžiant laiką su vaikais namuose, arba viešoje vietoje, svarbu visada išlikti budriems. Ypatingo dėmesio reikalauja situacijos, kai šalia yra mažametis vaikas.

Vaikai iš prigimties yra judrūs, smalsūs, linkę tyrinėti, todėl tėvai, norėdami sukurti jiems saugią  aplinką, viską turėtų apžiūrėti ir įvertinti vaiko akimis – ką galima pasiekti, kur užlipti, ką paimti, ką atidaryti.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu prisiminti, kad net ir trumpam nukreiptas dėmesys ar saugių aplinkos sąlygų vaikui trūkumas, bet kada gali virsti nelaimingu atsitikimu. 

Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų