Neįsižeiskite, kai gydytojas paklaus „Ar geriate?“ Valstybė nežino, ar nori kovoti su alkoholizmu

„Viskas priklauso nuo to, kas vertina, - juokdamasis į klausimą „Ar lietuviai išmoko gerti?“ atsakė Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga. - Jeigu klausite pas gamintojus, sakys, kad išmoko, nes jie džiaugiasi. Jeigu klausite sveikatos specialistų, sužinosite, kad niekaip mums nesigauna išmokti“.

Pokyčių, pasak A. Verygos, buvo nuo 2007-ųjų metų. „O dabar vėl situacija blogėja. Baigėsi krizė, žmonės vėl turi daugiau pinigų. Atsirado galimybė juos išleisti. Papildomų priemonių nesiėmus vartojimas pradės po truputėlį augti, - kalbėjo koalicijos prezidentas. - Priemonių yra daug, vienos, kuri išspręstų problemą, nėra. Neretai diskutuojant dėl priemonių visi labai pykstasi, yra sakoma, kad viena ar kita priemonė alkoholikų nepakeis“.

A. Veryga išvardino pačias efektyviausias priemones, kurios veikia: pirmiausi, alkoholis turėtų būti brangesnis.

„Per krizę gamintojai skundėsi „Kaip yra blogai, sumažėjo gėrimų pardavimai“. Tačiau niekas neatsižvelgė į faktą, kad krito ir visų kitų prekių pardavimai. Žmonės juk ir mažiau keliavo, ir pirkdavo mažiau, nes pinigų neturėjo, - sakė A. Veryga. - Kita priemonė yra prieinamumo ribojimas. Pardavėjai juk puikiai tai žino. Neatsitiktinai visi prekybos centrai kombinuojami kuo arčiau gyvenamų namų. Visi pardavėjai žino, kad vakare susigalvojęs žmogus gali patingėti nueiti pirkti. Dalį žmonių tai veikia“.

REKLAMA

Dar viena efektyvi priemonė, A. Verygos teigimu, yra reklamos draudimas. „Ši priemonė nebeleidžia plėsti vartojimo. Tai yra investicija į ateitį, kad mažėtų pradedančių vartoti skaičius“, - teigė A. Veryga.


Rašyti komentarą...
S
SNORAS
2014-05-04 17:55:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
DĖL SNORO SUŽLUGDYMO D.GRYBAUSKAITĘ - LANDSBERGIO MARIONĖTĘ Į KALĘJIMĄ!
Atsakyti
0

D
Denas
2014-05-04 12:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš manau geria daugiau nepasiturintis,žmonės uždirbantis daugiau į alkoholi sutelkia mažiau dėmesio,manau žmonės geria iš nusivylimo...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų