REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su kandidate į finansų ministres Gintare Skaiste. Susitikimo metu iškilo klausimas dėl kandidatės reputacijos ir prezidento atstovas pažymėjo, kad pirmiausia ji pati turės atsakyti į visus visuomenėje kylančius klausimus. Prieš septynerius metu G. Skaistė vairavo neblaivi ir gavo baudą, neteko teisės vairuoti automobilį.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su kandidate į finansų ministres Gintare Skaiste. Susitikimo metu iškilo klausimas dėl kandidatės reputacijos ir prezidento atstovas pažymėjo, kad pirmiausia ji pati turės atsakyti į visus visuomenėje kylančius klausimus. Prieš septynerius metu G. Skaistė vairavo neblaivi ir gavo baudą, neteko teisės vairuoti automobilį.

REKLAMA

„Prezidentas konstatavo, kad sutampa jo ir kandidatės strateginiai ir ilgalaikiai prioritetai finansų srityje, kalbant apie socialinės nelygybės mažinimą, mokesčių politiką, BVP perskirstymo klausimus, nemažai buvo kalbama apie trumpesnio laikotarpio klausimus. Tai pandemijos suvaldymą finansų aspektu, taip pat apie kitų metų biudžetą.

Prezidentas atkreipė dėmesį, kad kandidatė, jei būtų paskirta į šį postą, turi suvokti, kad kokią plačią atsakomybę apima Finansų ministerijos sritis, todėl ypatingai svarbu, kokia komanda bus kartu su ja.

REKLAMA
REKLAMA

Labai svarbus klausimas yra reputacija. Šiam klausimui pokalbio metu taip pat buvo skirta nemažai dėmesio. Prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad visuomenės pasitikėjimas yra itin svarbus visiems ministrams. Ypatingai finansų ministrui svarbu, nes jo rankose yra daug svertų ir sprendimų, kurie lemia tiek visuomenės gerovę, tiek verslo gyvybingumą.

REKLAMA

Todėl ši kandidatė visų pirma pati turės atsakyti į visus visuomenėje kylančius klausimus dėl jos reputacijos“, – po susitikimo sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Prezidento atstovas teigė, kad vertinimą prezidentas pirmiausiai išsakys premjerei Ingrida Šimonytei.

„Savo vertinimą prezidentas visų pirma išsakys premjerei pabaigęs susitikimus su kitais kandidatais“, – sakė prezidento atstovas.

„Dėl tos savo klaidos labai gailiuosi“

Skandalingiausia istorija G. Skaistei nutiko dar prieš patekimą į parlamentą. 2013 metais G. Skaistė vairavo neblaivi ir įkliuvo Kauno policijos pareigūnams. Policininkams įtarimus sukėlė naktį keistai manevruojantis automobilis.

REKLAMA
REKLAMA

Politikei buvo nustatytas lengvas 0,8 promilės girtumas. Kauno apylinkės teismas G. Skaistei skyrė tūkstančio litų bauda ir metams atėmė teisė vairuoti automobilį.

Po susitikimo su prezidentu, kandidatė teigė, kad labai gailisi dėl savo gyvenimo klaidos, kuri įvyko prieš septynerius metus.

„Manau, kad visuomenė vertina visumą žinių apie mane. Tame tarpe ir tą faktą, kuris atsitiko prieš septynetą metų. Išties, dėl tos savo klaidos labai gailiuosi. Manau, kad tikrai turėjau galimybę daug apie tai pagalvoti, apmąstyti. Supratau savo klaidą ir manau, kad daugiau tikrai niekada nieko panašaus nepadaryčiau. Turbūt visuomenei vertinti, ar tas reabilitacinis laikotarpis yra pakankamas, ar turiu teisę tokias pareigas užimti, įvertinus savo klaidą ir daugiau jų nekartodama“, – sakė G. Skaistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Skaistė: biudžeto deficitas ateinančiais metais bus apie 6,5 proc. BVP

Kandidatė į finansų ministrus G. Skaistė mano, kad biudžeto deficitas 2021 metais bus didesnis, nei prognozuoja dabartinė vyriausybė, ir turėtų siekti apie 6,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Viskas, kas susiję su karantinu, su Covid-19 – viskas numatyta iš skolintų lėšų ir biudžete tam lėšų išvis nenumatyta. Tuo tarpu planuojamas biudžeto deficitas 5 proc. ir akivaizdu, kad to pasiekti nepavyks.

Mano asmenine nuomone, labai tikėtina, kad biudžeto deficitas ateinančiais metais bus apie 6,5 proc.“, – sakė G. Skaistė.

„Šiandien jau matome, kad tos išlaidos, kurios tiesiogiai susijusios su covidu, tarkim, vakcina, prastovų kompensavimas, ligos išmokos, garantijos, paskolos – visa tai kainuos apie 880 milijonų eurų ateinančiais metais“, – teigė G. Skaistė.

REKLAMA

Kalbėdama apie kitų metų biudžetą kandidatė pažymėjo, kad didelių korekcijų neplanuoja ir žada, kad mokesčiai „išliks tokie, kaip yra dabar ir nebus kaitaliojimų drauge su biudžetu“.

„Ko biudžete nėra? Tikrai pasigendame daugeliui įstatymais numatytų dalykų, tarkim, prezidento pasiūlytam papildomam pensijų indeksavimui reikia 67 milijonų valstybės biudžete drauge su „Sodros“. Taip pat išankstinių pensijų perskaičiavimui apie 10 milijonų. Įtraukiajam švietimui reikia apie 28 milijonų“, – sakė G. Skaistė.

Po susitikimo prezidentas turės įvertinti tinkamumą eiti šias pareigas. Anksčiau su daugeliu kandidatų susitiko prezidento patarėjai, o dabar G. Nausėda pats asmeniškai kalbasi su kiekvienu kandidatu. Prezidentas žada susitikimus su kandidatais baigti penktadienį ir vėliau priimti sprendimą, kuris iš jų yra tinkamas arba ne.

REKLAMA

Trečiadienį prezidentas dar susitiko su kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickiene. Prezidentūroje lankėsi kandidatas į kultūros ministrus liberalas Simonas Kairys. Taip pat kandidatas į susisiekimo ministrus Kasparas Adomaitis. Ketvirtadienį prezidentas susitiko su kandidate į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska.

Pirmadienį su prezidentu kalbėjosi kandidatė į švietimo, mokslo ir sporto ministres Jurgita Šiugždinienė. Taip pat kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Arūnas Dulkys. Ir prezidentas buvo susitikęs su kandidate į ekonomikos ir inovacijų ministres Aušrine Armonaite. Su kandidatu į aplinkos ministrus Simonu Gentvilu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas turi abejonių dėl kai kurių kandidatų į ministrus

Prezidentas G. Nausėda turi abejonių dėl kai kurių kandidatų į ministrus, tačiau konkrečių pavardžių neatskleidžia.

Pasak prezidento atstovo spaudai Antano Bubnelio, antradienio susitikime su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte buvo sutarta ieškoti kitų kandidatūrų, tačiau pati I. Šimonytė teigia, kad dėl to bus sprendžiama prezidentui susitikus su visais pretendentais į ministrus.

„Prezidentas išsakė savo abejonių dėl kelių kandidatūrų į ministrų postus ir buvo sutarta, kad šioms kandidatūroms bus ieškomi kiti asmenys, kurie galėtų užimti ministro pareigas“, – sakė A. Bubnelis.

REKLAMA

„Kalba ėjo, prezidentas išsakė savo pastebėjimų dėl kompetencijos, kurias turi turėti šie kandidatai, vadovausiantys atitinkamos ministerijos kuruojamoms sritims“, – pridūrė jis.

Pasak prezidento atstovo, antradienį per susitikimą su paskirtąja ministre pirmininke išsamiai kalbėta apie septynis kandidatus, su kuriais prezidentas jau buvo susitikęs, taip pat apsikeista įžvalgomis apie tuos kandidatus, su kuriais susitikti jis dar planuoja. Konsultacijas planuojama tęsti šią savaitę.

Prezidento patarėjas S. Krėpšta anksčiau teigė, kad su visais kandidatais į ministrus iš pradžių susitinkama „plačiame patarėjų rate“.

„Turime labai išsamius pokalbius apie pagrindines problemas kiekvienoje srityje, apie konkrečius būdus jas spręsti, ką mato kandidatas ar kandidatė, ir vėliau seka susitikimas su prezidentu ir išsamus pokalbis“, – sakė S. Krėpšta ir pažymėjo, kad yra vertinami kandidatų pasiekti rezultatai, išsilavinimas bei patirtis, bendraujama su socialiniais partneriais.

REKLAMA

Šimonytė žadėjo prisiimti atsakomybę už pasiūlytus ministrus

Seimas antradienį pritarė konservatorės atstovės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero pareigas. Už jos kandidatūrą balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo dešimt, o susilaikė 41 parlamentaras.

Antradienį Seimo tribūnoje I. Šimonytė sakė prisiimanti asmeninę atsakomybę už visus savo pasiūlytus pretendentus į ministrus.

„Esame koalicijoje sutarę, kad jeigu iškilus kokiam nors šešėliui kas nors iš kabineto nuspręstų nepasitraukti, tuomet, matyt, pagal tokią logiką tektų pasitraukti man pačiai. Esu pasirengusi tą atsakomybę prisiimti“, – teigė I. Šimonytė.

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visas būsimų ministrų kabinetas atrodo taip:

Aplinkos ministras: Simonas Gentvilas (LRLS)

Energetikos ministras: Dainius Kreivys (TS-LKD)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė: Aušrinė Armonaitė (LP)

Finansų ministrė: Gintarė Skaistė (TS-LKD)

Krašto apsaugos ministras: Arvydas Anušauskas (TS-LKD)

Kultūros ministras: Simonas Kairys (LRLS)

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė: Monika Navickienė (TS-LKD)

Susisiekimo ministras: Kasparas Adomaitis (LP)

Sveikatos apsaugos ministras: Arūnas Dulkys (TS-LKD)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė: Jurgita Šiugždinienė (TS-LKD)

Teisingumo ministrė: Evelina Dobrovolska (LP)

Užsienio reikalų ministras: Gabrielius Landsbergis (TS-LKD)

Vidaus reikalų ministrė: Agnė Bilotaitė (TS-LKD)

Žemės ūkio ministrė: Dalia Miniataitė (TS-LKD)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų