Nausėda ir Duda kreipėsi į Rusijos valdžią: nedelsiant atitraukite pajėgas nuo Ukrainos

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai Gitanas Nausėda bei Andrzejus Duda penktadienį paragino Rusiją nedelsiant atitraukti karines pajėgas nuo sienos su Ukraina.

„Raginame Rusiją nedelsiant atitraukti pajėgas nuo Ukrainos ir Rusijos sienos, įgyvendinti Minsko susitarimus ir bendradarbiauti su Ukraina remiantis tarptautine teise ir abipuse pagarba“, – sakė Lietuvos prezidentas.

Valstybių vadovai penktadienį telefonu aptarė situaciją Ukrainoje ir bendrus veiksmus NATO, ES bei regiono lygiu, siekiant Rusiją atgrasyti nuo situacijos eskalavimo.

Ukraina kaltina Rusiją telkiant tūkstančius karių prie rytinės sienos, taip pat aneksuotame Kryme. Pranešimų apie pajėgų telkimą pasirodė Ukrainos rytuose įsiplieskus kruviniems susirėmimams su Rusijos remiamais separatistais.

Savo ruožtu Maskva sako dislokavusi karių palei savo vakarinę sieną pratyboms, reaguodama į grėsmę keliančius NATO veiksmus.

Anot Prezidentūros pranešimo, per pokalbį dėmesio skirta ir kitą savaitę vyksiančiam klimato kaitos viršūnių susitikimui Vašingtone. Šiame kontekste Lietuvos vadovas atkreipė dėmesį į nesaugią Astravo AE ir pažymėjo, kad būtina užtikrinti tarptautinį branduolinės saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimų laikymąsi.

Prezidentai aptarė pandemijos situaciją valstybėse ir vakcinavimo pažangą šalyse.

Vokietijos, Prancūzijos ir Ukrainos lyderiai ragina Rusiją atitraukti karius nuo sienos

Prancūzijos, Vokietijos ir Ukrainos lyderiai penktadienį po derybų paragino Rusiją atitraukti savo pajėgas nuo savo sienos su Ukraina, regione augant įtampai.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis „pasidalijo susirūpinimu dėl Rusijos kariuomenės telkimo pasienyje su Ukraina ir neteisėtai aneksuotame Kryme. Jie paragino sumažinti šių pajėgų skaičių, kad padėtis būtų deeskaluota“, sakoma Vokietijos lyderės atstovo spaudai pranešime.


Rašyti komentarą...
P
Pensininkas
2021-04-16 19:35:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isgirde toki Nausedos nurodyma rusai tuoj pat patrauks pajegas nuo Ukrainos.Putinas issigando Nausedos.
Atsakyti
-2

O
Ona
2021-04-16 20:57:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kam jiems trauktis,jei yra savo teritorijoje?Nuo kada Nuosėda ir lenkai turi teisę nurodinėti kitai valstybei?Gal abu susapnavo,kad jau yra Rusijos sudėtyje ir nurodinėja saviems?
Atsakyti
-3

A
Alius
2021-04-16 22:32:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko tas anukas lenda ne i savo daržą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų