Nausėda sukritikavo pasirengimą 2,2 mlrd. eurų ES paramai

Prezidentas Gitanas Nausėda kritiškai įvertino Lietuvos ruošimąsi pretenduoti į 2,2 mlrd. eurų vertės Europos Sąjungos paramą, skirtą atsigauti šalies ekonomikai po pandemijos. 

„Veiksmas vyksta už uždarų durų. Tie, kurie turėtų dalyvauti rengiant šio fondo politiką ir paskirstymą, jame nedalyvauja arba beveik nedalyvauja. Iš esmės, tai yra labai nepriimtina praktika, nes po to socialiniai partneriai, aukštosios mokyklos – visi kiti, kurie buvo neįtraukti, turės visišką, šimtaprocentinį pagrindą kritikuoti šitą dokumentą“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo G. Nausėda. 

Pasak jo, dar viena matoma problema – Europos institucijų atsiliepimai apie Lietuvos pasirengimą. 

„Kol kas iš Europos institucijų ateina pakankamai prasti atsiliepimai apie tai, kas jau buvo pateikta, ir tai nenuteikia labai optimistiškai. Trūksta konkretumo, trūksta prioritetų, juo labiau, kad specialistai ten gali lyginti, kokius dokumentus atsiunčia kitos valstybės. Ir, deja, šitoje vietoje mes, švelniai tariant, nespindime“, – sakė prezidentas. 

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentui Mindaugui Sinkevičiui pareiškus, kad Vyriausybė slepia planą, kam išleis būsimą pagalbą, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžia, jog dėl plano vyko viešos konsultacijos. Ji teigė tikinti, kad visuomenė, verslas ir politikai galės susipažinti su Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fonde suplanuotomis investicijomis. 

Finansų ministerija plano projektą viešai pristatys penktadienį. Finansų ministrė Gintarė Skaistė sakė, kad plano parengimas bei jo suderinimas su EK yra vienas prioritetinių artimojo laikotarpio Vyriausybės darbų. 

Lietuva planą oficialiai EK turi pateikti iki balandžio 30 dienos.


Rašyti komentarą...
T
Tadas
2021-04-15 22:54:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas prie lovio guli vyriausybeje tai tikrai uz tuos pinigus atsigaus bet tik ne zmones...cia ir taip aisku toksai musu valdzios kodeksas.
Atsakyti
0

R
Rimantas
2021-04-22 18:44:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Jauna tarka" Gintare Skaiste Armonaityte, jau šis planas seniai bivo prioritetinis, nereikėjo padvaluose brazdinti klepu.
Na ir kas, kad visuomenė galės susipažinti?, bet ar galės ką nors pakeisti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fonde suplanuotose investicijose.
Jūs tik šūdą gerai mokate malti ir makaronus eiliniams žmonėms kabinti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų