Šimonytė apie ES skiriamus milijardus: tai nėra atskiras fondas kažką gaivinti

Opozicija ir prezidentas Vyriausybei išsakė kritiką dėl ekonomikos gaivinimo plano ir daugiau nei 2,225 mlrd. eurų, kuriuos skirs Europos Sąjunga. Premjerė tikina, kad tai nėra atskiras fondas „kažką gaivinti“, o europinės institucijos priekaištų dėl to, kur pinigus planuoja išleisti Lietuva, neturi.

Iki balandžio pabaigos Vyriausybė turi pateikti Europos Komisijai planą, kaip bus leidžiama iš Atsigavimo fondo skirti 2,225 mlrd. eurų. Prezidentas Gitanas Nausėda išsakė kritikos Vyriausybei, kad ekonomikos gaivinimo planas rengiamas nesitariant su socialiniais partneriais.

Pasak premjerės I. Šimonytės, dėl lėšų paskirstymo vyksta darbinės diskusijos.

„Keletas momentų, kurie yra svarbūs. Žinau ir girdžiu, kad yra tokių truputėlį nuviltų lūkesčių dėl to, kad praėjusios kadencijos metu buvo tam tikrų įsipareigojimų, kad kažkokie projektai bus finansuojami šitomis lėšomis. Tokių garantijų duoti nelabai kas galėjo, dėl tos priežasties, kad visą paketą, visą planą reikės suderinti su Europos Komisija ir gauti Europos finansų ministrų palaiminimą“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Premjerė teigė, kad Vyriausybė nuo pat pradžių pasakė, kad tai nėra atskiras fondas „kažką gaivinti“.

„Tai yra fondas, kuris yra skirtas įgyvendinti Vyriausybės programą ir toje programoje numatytas priemones, kurios įgyvendina savo ruožtu mums daugybę metų Europos Komisijos žeriamus priekaištus dėl švietimo, dėl sveikatos apsaugos, dėl socialinės atskirties“, – sakė premjerė.

Jos teigimu, darbas parengti planą dėl daugiau nei 2 mlrd. eurų nėra lengvas, kai Vyriausybė neseniai pradėjo darbą.

„Kai Vyriausybė dirba keturis mėnesius ir tuos pačius keturis mėnesius turi turbūt praščiausią epidemiologinę situaciją, bent jau nuo darbo pradžios, kokią tik buvo galima įsivaizduoti. Tuo pačiu metu turėjo vykti ir Vyriausybės pačios keturių metų darbo plano rengimas“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak jos, visas lėšas, kurias Lietuva gauna, ar tai būtų vadinamasis gaivinimo fondas, ar iš Europos Sąjungos naujos finansinės perspektyvos, ar iš nacionalinių lėšų, reikia integruoti tų pačių tikslų siekimui.

„Čia nėra kažkoks daiktas savyje, kuris pats savaime turėtų kažką finansuoti, dėl to, kad kažkam taip atrodo. Tai turėtų būti integrali bendro plano dalis“, – tvirtino I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovės teigimu, Europos Komisija neturi Lietuvai priekaištų dėl reformų, kurios planuojamos finansuoti.


Rašyti komentarą...
p
poniai
2021-04-16 12:36:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai paviesinkit savo islaidu planus, nuo ko slepiat?
Atsakyti
0

O
Oo
2021-04-16 13:02:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simonyte ir co tai jau galėsite gerai atsigaivinti!!!
Atsakyti
0

Žinau
2021-04-18 09:45:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ką padaro biznia ant koronos ko daugiau susirgimų tuo daugiau gaus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų