Gairės

andrzejus duda

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „andrzejus duda“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „andrzejus duda“.

Morawieckis turi pristatyti savo vyriausybės sudėtį

Mateuszas Morawieckis, kuriam Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda po rinkimų pavedė suformuoti naują vyriausybę, pirmadienį turi pristatyti jos sudėtį. A. Duda pirmiausia patikėjo šią misiją M. Morawieckiui, nes jo partija „Teisės ir teisingumas“ (PiS) spalio rinkimuose gavo daugiau balsų už visas kitas atskiras partijas, nors ir prarado iki šiol turėtą daugumą parlamente.
2023-11-27

Morawieckis sako sieksiąs suformuoti visiškai kitokį ministrų kabinetą nei dabartinis

Mateuszas Morawieckis, darbą baigiančios Lenkijos vyriausybės premjeras, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad spalį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose buvo išrinktas parlamentas, kurio sudėtis visiškai skiriasi nuo ankstesnio, tad jis sieks suformuoti visiškai kitokį ministrų kabinetą. Jis sakė, kad, vykdydamas prezidento Andrzejaus Dudos jam patikėtą užduotį suformuoti naują vyriausybę, per septynias ar aštuonias dienas pateiks savo siūlomą sudėtį.
2023-11-17

Nausėda su Lenkijos prezidentu telefonu aptarė saugumo situaciją regione bei paramą Ukrainai

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį telefonu su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda aptarė saugumo situaciją regione bei paramos Ukrainai klausimus.  G. Nausėda pabrėžė, kad Europos kaimynystėje kylant naujiems konfliktams svarbu išlaikyti tarptautinės bendruomenės dėmesį Ukrainai, o Lenkija ir Lietuva privalo telkti sąjungininkus bei partnerius, kad būtų išlaikytas paramos šiai šaliai greitis ir mastas, antradienį pranešė Prezidentūra.

Skelbia, kad iš Gazos Ruožo į Egiptą išvyko pirmieji lenkai

Pirmoji Gazos Ruože įstrigusių Lenkijos piliečių grupė kirto Rafos pasienio perėją ir atvyko į Egiptą, sekmadienį pranešė aukšto rango Lenkijos saugumo pareigūnas. „Oro pajėgos, vadovaudamosi prezidento sprendimu, yra pasirengusios transporto operacijai“, – sekmadienį pareiškė Nacionalinio saugumo biuro (BBN) vadovas Jacekas Siewiera. Prezidentas Andrzejus Duda neseniai nusprendė pasitelkti Lenkijos karinį kontingentą Egipte, kad padėtų evakuoti Gazos Ruože įstrigusius Lenkijos piliečius.
2023-11-12

Sostų karai Lenkijoje: prasidėjęs viliotinis ir bandymas paslėpti galus

Lenkijoje toliau žaidžiami politiniai šachmatai. Prezidentas Duda pavedė vyriausybę suformuoti savo partijai, nors ji ir neturi daugumos. Gali būti, kad taip ne tik kaišiojami pagaliai į ratus būsimai valdžiai, bet ir slepiami nešvarūs darbai, kurie buvo nuveikti per dvi kadencijas, per kurias dabartiniai valdantieji vairavo Lenkiją. Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.
2023-11-12

Lenkų apklausa: dauguma nepritaria prezidento pasirinktam premjerui

52 proc. lenkų mano, kad prezidentas Andrzejus Duda nepasielgė teisingai, patikėdamas vyriausybės formavimo misiją dabartiniam ministrui pirmininkui Mateuszui Morawieckiui, parodė laikraščio „Super Express“ užsakymu tyrimų bendrovės „The Pollster Research Institute“ atlikta apklausa. Tuo tarpu 38 proc. apklaustųjų palaiko A. Dudos sprendimą, o 10 proc. neturi nuomonės šiuo klausimu.
2023-11-09

Lenkijos prezidentas Duda šalies premjeru skiria Morawieckį

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pirmadienį kreipimesi į tautą paskyrė dabartinį ministrą pirmininką Mateuszą Morawieckį bandyti suformuoti kitą šalies vyriausybę, nepaisant to, kad jo partija rinkimuose nelaimėjo daugumos. „Nusprendžiau patikėti vyriausybės formavimo misiją ministrui pirmininkui Mateuszui Morawieckiui“, – sakė A. Duda savo kalboje per televiziją.
2023-11-06

Lenkijos prezidentas Duda paskirs naują šalies premjerą

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pirmadienį kreipimesi į tautą paskirs naują ministrą pirmininką, pranešė jo padėjėjas. Po praėjusį mėnesį įvykusių visuotinių rinkimų, kuriuose valdančioji dešinioji partija „Teisė ir teisingumas“ (PiS) prarado daugumą parlamente ir pralaimėjo trims susivienijusioms opozicinėms partijoms, tačiau liko daugiausiai balsų surinkusia paviene partija, bus pradėtas naujos vyriausybės formavimo procesas. Dėl A. Dudos pasirinkimo buvo daug spėliojama.
2023-11-06

Duda: pirmasis naujai išrinktos Lenkijos vyriausybės posėdis įvyks lapkričio 13 dieną

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda ketvirtadienį pranešė, kad pirmasis naujai išrinkto šalies parlamento posėdis bus surengtas lapkričio 13 dieną.  Šiuo A. Dudos pranešimu pradedamas procesas po spalio 15 dieną įvykusių Lenkijos nacionalinių rinkimų suformuoti naują šalies vyriausybę. Jis taip pat privalo paskelbti kandidatą į ministrus pirmininkus, tačiau nurodė, kad šis sprendimas bus priimtas vėliau.
2023-10-26

Žiniasklaida: Andrzejaus Dudos tarnybiniame automobilyje rasta sekimo įranga

Viename iš Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos tarnybinių automobilių aptikta sekimo įranga, praneša „TVN24“. Pasak Lenkijos prezidento apsaugos tarnybos darbuotojo, A. Dudos tarnybinis automobilis su sekimo įranga galėjo važinėti kelis mėnesius. Be to, šis automobilis dažnai būdavo prezidento konvojaus dalis, taip pat ir kelionių į Ukrainą metu. Kartu pranešama, kad pats A. Duda šiuo automobiliu nesinaudojo.
2023-10-24
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų