Naujajai valdžiai renkantis ministrus – patarimai iš Kubiliaus: pasakė, kokios Vyriausybės tikisi iš Šimonytės

Kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė tikina, kad kol kas nesutarta, kas bus ministrai ir ragina nevardinti „iš bet kur nurautas pavardes“. Tačiau viešumoje jau girdisi galimų kandidatų į ministrus pavardės. Europos Parlamente dirbantis buvęs premjeras Andrius Kubilius teigia, kad natūralu, jog į dienos šviesą pradėjo lįsti galimi kandidatai ir stebisi, kad tų pavardžių dar mažoka. Jis taip pat neslepia, kad apie naujos Vyriausybės dėliones kalbasi su naująja valdžia.

39

Buvęs premjeras, konservatorius, europarlamentaras A. Kubilius naujienų portalui tv3.lt kalbėjo, kad svarbiausias dalykas jau yra pasiektas pirmadienį, kai buvo pasirašyta sutartis dėl koalicijos formavimo.

„Toliau lieka svarbios, bet jau praktinės detalės, kas užims kokį postą, kaip bus sutarta dėl Vyriausybės programos. Paprastai, kai partijos susitaria, kad jos yra pasirengusios formuoti koaliciją – tai paprastai jos jau susitaria ir dėl visų kitų praktinių dalykų.

Bus sutarta ir dėl ministrų. Spėlionės dėl pavardžių – tai būrimai iš kavos tirščių, bet vėlgi, tie būrimai yra neišvengiami. Ekspertai ir žiniasklaida ima dėlioti ant stalo pavardes, aš dėl to nesu nustebęs, tik man keista, kad dar tik tiek pavardžių yra išvardinta. Akivaizdu, kad yra tariamasi dėl stipriausių kandidatų, sričių – tai natūralūs procesai, kitaip negali būti“, – sakė A. Kubilius.

Kubilius: „Mums rūpi, kad Šimonytei sektųsi suformuoti stiprią Vyriausybę“

A. Kubilius pripažino, kad ir pats tariasi ir pataria I. Šimonytei bei kitiems partijos nariams dėl naujos valdžios lipdymo.

„Man niekas nesiūlo tapti ministru, todėl aš labai nuliūdęs“, – tv3.lt pajuokavo A. Kubilius.

„Natūralu, kad mes šnekamės, tariamės. Visiems mums, partijos žmonėms, rūpi, kad I. Šimonytei sektųsi suformuoti stiprią Vyriausybę.

Manau, kad tikrai bus gera ir tvirta komanda. Turime sutarimą dėl ministrės pirmininkės, manau, kad I. Šimonytė yra labai aukštos kvalifikacijos, dalykinės ir žmogiškos patirties žmogus, kuris tinka tokiam darbui. I. Šimonytė yra patyrusi ir puikiai supranta žmonių pasitikėjimo svarbą vienu ar kitu kandidatu.

REKLAMA

Svarbių yra daug sričių – ir finansai, ir ekonomika, ir švietimas. Dabar labai svarbus pandemijos suvaldymas. Natūralu, kad šioje vietoje yra ieškoma žmonių, kurie turėtų pasitikėjimą visuomenėje pandemijos suvaldymo požiūriu. Yra daug žmonių, kurie šiuo laikotarpiu galėtų tinkamai tas pareigas atlikti ir aš manau, kad bus rastas tinkamiausias sprendimas“, – teigė A. Kubilius.

Jau lenda galimų ministrų pavardės: sunkiausia surasti sveikatos apsaugos ministrą

Į dienos šviesą jau lenda pavardės, kas galėtų užimti vieną ar kitą ministro postą naujoje Vyriausybėje.

Naujienų portalo tv3.lt šaltinių teigimu, sunkiausia surasti kandidatą į sveikatos apsaugos ministro postą. Teigiama, kad anksčiau minėtos su konservatoriais į parlamentą išrinktos Medikų sąjūdžio atstovės Jurgitos Sejonienės kandidatūra abejojama, o Seimo senbuvis konservatorius Antanas Matulas neskuba užimti šio sudėtingo posto.

Teigiama, kad Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė galėtų stoti prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovo vairo. Kalbama, kad jos kandidatūrai jau linksta pritarti ir pati I. Šimonytė.

Šaltinių teigimu, Gabrielius Landsbergis gali pretenduoti vadovauti Užsienio reikalų ministerijai. Jis yra įvardijamas kaip realiausias kandidatas, bet teigiama, kad tarp konservatorių į šią poziciją yra siūloma ir daugiau pavardžių.

Aplinkos ministerijai galėtų vadovauti liberalas Simonas Gentvilas arba konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, bet pastaroji svarsto ir apie Kultūros ministrės postą.

(39 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija pasirašė koalicijos sutartį

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai – konservatorių atstovė buvusi KTU prorektorė Jurgita Šiugždinienė arba Vilniaus vicemeru dirbęs Vytautas Mitalas. Tarp kandidatų vadovauti ŠMSM buvo minimas ir buvęs rektorius Artūras Žukauskas, bet jo pavardė iškart sukėlė abejonių, todėl dabar nemanoma, kad jis galėtų būti ministru.

Finansų ministerijos vadovavimas neva gali būti patikėtas Gintarei Skaistei. Realiausiu pretendentu į energetikos ministrus minimas parlamentaras Dainius Kreivys. Kalbama, kad krašto apsaugos ministro portfelis gali būti pasiūlytas konservatoriui Laurynui Kaščiūnui. O Monika Navickienė esą pretenduoja į socialinės apsaugos ir darbo ministro portfelį.

REKLAMA

Į vidaus reikalų ministrus neva kalbinamas buvęs parlamentaras Vitalijus Gailius. Į žemės ūkio ministrus siūlomas Kazys Starkevičius.

Šimonytė: „Nevardinkite man tiesiog iš bet kur „nurautos“ pavardės“

Naujos valdančiosios koalicijos kandidatė į premjeres I. Šimonytė antradienį tikino, kad kol kas nesutarta, kas bus ministrai.

„Aš dar kartą noriu pakartoti tą patį – kada galėsiu įvardyti pavardes, tas pavardes ir įvardysiu. Tikrai nevardinkite man tiesiog iš bet kur „nurautos“ pavardės.

Kol kas nėra sutarta, kas bus ministrai. Kai bus sutarta, tikrai visi būsite informuoti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

„Daug žmonių gali būti ministrais, gali jais ir nebūti. Suprantu, kad jums norisi žinios, bet kol kas žinios nėra. Žinau, kaip atsiranda tos spėlionės. Pati buvau tris kartus „finansų ministre“, kol man pagaliau pasiūlė šitą darbą.

Žmonės pagal interesų sritis tuos ministrus gana greitai suprojektuoja ir paskui bando ieškoti patvirtinimo, ar taip yra. Šiandien negaliu patvirtinti nė vienos pavardės. Kai galėsiu jas patvirtinti, tada atskleisiu“, – pridūrė I. Šimonytė.

Stebėkite, kaip koalicija susitarė ir pasirašė sutartį:


Rašyti komentarą...
V
Vygantas
2020-11-11 05:32:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vykit ta Kubilių kol vėl ne pridirbo nesamoniu
Atsakyti
-14

E
Emilija
2020-11-11 08:08:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jau šikną išnešei, kur geriau, tai užčiaupk ir burną
Atsakyti
-11

T
Tadas
2020-11-11 06:04:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matula i ministrus sakė dirbs geriau už Veryga tai ko tyli kaip pelė po šluota. Matulai pirmyn rodyk savo darbus.
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (65)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų