REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol kas su prezidentu nėra derinamos konkrečių žmonių kandidatūros į ministrus, tai bus daroma susitarus dėl ministerijų, sako prezidento patarėjas Povilas Mačiulis.

Kol kas su prezidentu nėra derinamos konkrečių žmonių kandidatūros į ministrus, tai bus daroma susitarus dėl ministerijų, sako prezidento patarėjas Povilas Mačiulis.

REKLAMA

„Pokalbiuose galbūt pasigirsta viena-kita asmenybė, bet jos bus vertinamos tiktai tada, kai koalicija susitars dėl kuruojamų ministerijų“, – Žinių radijui antradienio rytą sakė P. Mačiulis.

„Šiuo metu konkrečios personalijos nėra derinamos“, – pridūrė jis.

Pasak prezidento patarėjo, kuo greičiau suformuoti naują Vyriausybę yra prioritetas, tačiau šiuo metu jis vyksta įprastai ir nevėluoja, o bendradarbiavimas tarp būsimų valdančiųjų ir Prezidentūros kol kas vyksta sklandžiai.

„Valdančioji dauguma tikrai nusiteikusi yra derinti kandidatūras su prezidentu, nemanau, kad čia bus kažkokių nesutarimų ar nesklandumų“, – sakė P. Mačiulis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat teigė, kad dešiniųjų kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė ir prezidentas Gitanas Nausėda palaiko gerus santykius.

„Santykiai yra puikūs, nuomonės dauguma klausimų tikrai sutampa“, – sakė jis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos lyderiai Seime pirmadienį pasirašė sutartį dėl naujos valdančiosios koalicijos sudarymo.

REKLAMA

Koalicijos partneriai įsipareigojo remti I. Šimonytės vadovaujamą koalicinę Vyriausybę.

Ji iki Seimo pirmojo posėdžio penktadienį tikisi turėti dalį kandidatų į būsimą Ministrų kabinetą, iki to laiko turės būti žinoma, kas bus siūlomi į vadovaujančias pozicijas Seime.

Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen patvirtino, kad partija siekia parlamento vadovo posto.

Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė patvirtino kandidatei į premjeres pasiūliusi apie dešimt galimų kandidatų į ministrus pavardžių.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį pasirašytame koalicijos sutarties dokumente dešiniosios partijos nurodo savo vertybinius įsipareigojimus, svarbiausius prioritetus, artimiausio laikotarpio darbus, Vyriausybės programos rengimo tvarką.

Po šios sutarties pasirašymo prasidės derybos dėl Vyriausybės programos ir ministrų portfelių bei pozicijų Seime.

Naujajai Vyriausybei turėtų vadovauti konservatorių sąrašo lyderė I. Šimonytė. Koalicija turės 74 atstovus Seime iš 141.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų