Lietuvos mokykloms bus padovanotas Lietuvos tūkstantmečio parodos katalogas "Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose", kuriame pateikiami unikalūs dokumentai, atspindintys Lietuvos valstybės ir visuomenės pirmojo tūkstantmečio raidą.
Penktadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje Lietuvos archyvų departamento generalinis direktorius Vidas Grigoraitis ir švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė susitarimą, kuriuo departamentas perdavė Lietuvos tūkstantmečio parodos katalogą "Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose".
Šis leidinys - viena iš naujų pilietiškumo bei tautinio ugdymo priemonių, atskleidžianti tautos istorijos, kultūros savitumo suvokimą, tautos tapatumo puoselėjimą.
Kataloge publikuojama per 200 Lietuvai svarbiausių dokumentų ar jų faksimilių - nuo pirmojo Lietuvos vardo paminėjimo 1009 m. Kvedlinburgo analuose iki Lietuvos valstybingumo atkūrimo ir integracijos į NATO ir Europos Sąjungą.
Vertingiausi katalogo dokumentai - Kvedlinburgo analai, Mindaugo, Gedimino ir kitų Lietuvos valdovų raštai, Krėvos sutarties ir Liublino unijos aktai, Abiejų Tautų Respublikos padalijimų, tautinio atgimimo dokumentai, 1991 m. kovo 11 d. aktas, seniausi žinomi žemėlapiai, kiti leidiniai - iš viso per 200 Lietuvai svarbiausių dokumentų ar jų faksimilių.
Kai kurie šių dokumentų į Lietuvą parodos laikotarpiui buvo atvežti iš Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos, Švedijos, Austrijos, Vatikano ir kitų šalių archyvų ar bibliotekų; kiti dokumentai buvo atrinkti iš gausių Lietuvos archyvų, bibliotekų ir muziejų fondų. Į vieną leidinį jie sudėti pirmą kartą.
Kataloge ne tik išryškinami svarbiausi Lietuvos istorijos momentai, bet ir atskleidžiami tradiciniai istoriniai regioniniai bei visos Europos politiniai, diplomatiniai, kultūriniai ryšiai.
ŠMM Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiosios specialistės Elonos Bagdanavičienės teigimu, ministerija šį leidinį paskirstys šalies vidurinėms mokykloms ir gimnazijoms.