• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mirė Nelly Paltinienės vyras Arvydas Paltinas

papildyta: 19.40 val.

Lietuvą pasiekė skaudi žinia. Mirė, choro ir orkestro dirigentas, muzikas ir pedagogas Arvydas Paltinas.

Lietuvą pasiekė skaudi žinia. Mirė, choro ir orkestro dirigentas, muzikas ir pedagogas Arvydas Paltinas.

REKLAMA

Jis buvo praėjusiais metais anapilin iškeliavusios atlikėjos Nelly Paltinienės vyras.

Šią žinią naujienų portalui tv3.lt patvirtino artimas šeimos draugas kunigas Arūnas Peškaitis.

Pasak A. Peškaičio, Arvydo Paltino gyvybę pasiglemžė plaučių uždegimas.

A. Paltinas mirė Vokietijoje, tačiau jis bus laidojamas Lietuvoje, Vilniaus Antakalnio kapinėse, kur jis atguls šalia savo žmonos Nelly Paltinienės.

Pirmieji apie šią žinią pranešė naujienų portalas LRT.

A. Paltinas gimė 1933 metais Klaipėdos apskrityje, Lankupiuose. 

Jis baigė Agluonėnų pradinę mokyklą ir Priekulės progimnaziją, mokėsi Klaipėdos muzikos mokykloje, studijavo Vilniaus valstybinėje konservatorijoje, tačiau jos nebaigė.

Nuo 1954 metų A. Paltinas buvo Klaipėdos kultūros namų meno vadovas ir mokytojas Klaipėdos vaikų pirmoje muzikos mokykloje.

REKLAMA
REKLAMA

Jis buvo vienas estradinės muzikos Klaipėdoje pradininkų, populiaraus estradinio ansamblio „Kopų balsai“ vadovas, išugdė solistus N. Paltinienę, Eugenijų Ivanauską, Edmundą Kučinską ir kitus.

REKLAMA

1982 metais su žmona N. Paltiniene išvyko gyventi į Vokietiją, mokytojavo Vasario 16-osios gimnazijoje, rengė koncertus, atvykdavo koncertuoti į Lietuvą.

N. Paltinienė mirė pernai vasario 29-ąją.

Nausėda reiškia užuojautą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl muziko, choro ir orkestro dirigento, pedagogo Arvydo Paltino mirties.

„A. Paltino gyvenimo kelias atspindi ištisą Lietuvos kultūros epochą ir atskleidžia gilią ir reikšmingą brydę lengvosios muzikos raidoje. Tai didžiulį atsidavimą savo pašaukimui turėjęs ir ne vieną estrados atlikėjų kartą išugdęs pedagogas. Itin reikšmingi jo ryšiai su lietuvių diaspora, indėlis į Lietuvos muzikinės kultūros puoselėjimą išeivijoje ir visuomet išlikęs glaudus santykis su Tėvyne“, – rašoma Prezidento užuojautoje.

REKLAMA
REKLAMA

A. Paltinas buvo populiaraus estradinio ansamblio „Kopų balsai“ vadovas, išugdęs daugybę Lietuvos estrados solistų. Jis buvo Klaipėdos kultūros namų meno vadovas, dirbo mokytoju Klaipėdos vaikų muzikos mokykloje, vadovavo akordeonistų orkestrui. A. Paltinas su žmona, estrados legenda Nelly Paltiniene gyveno Vokietijoje, tačiau visuomet išlaikė ryšį su Lietuva.

Šalies vadovas reiškia užuojautą visiems A. Paltino artimiesiems, bičiuliams ir jo kūrybos gerbėjams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų