Apie tai Eltai šeštadienio rytą patvirtino policijos atstovas Ramūnas Matonis.
G. Kirkilas gimė 1951 m. sostinėje. 1978 m. baigė Vilniaus pedagoginį institutą, vėliau – Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, 2004 m. – VU Tarptautinio verslo mokyklą.
1978-1989 m. priklausė SSKP, vėliau Lietuvos komunistų partijai. Algirdui Mykolui Brazauskui tapus Centrinio komiteto pirmuoju sekretoriumi, dirbo jo padėjėju ryšiams su spauda, o 1990-1992 m. jo padėjėju.
1990 m. G. Kirkilas išrinktas Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) pirmuoju pavaduotoju ir keletą metų priklausė šiai politinei jėgai. Nuo 2001 m. tapo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariu, 2007-2009 m. pirmininkavo socialdemokratams.
Politikas buvo renkamas į Seimą nuo 1992 m. ir dirbo parlamente keletą kadencijų – iki 2020 m. 2017 m. lapkritį pasitraukė iš socialdemokratų gretų.
G. Kirkilas vadovavo Vyriausybei 2006-2008 m.
G. Kirkilas 2003 m. buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, po metų – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi.
Prezidentas Nausėda reiškia užuojautą
Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl buvusio premjero G. Kirkilo mirties.
Pasak šalies vadovo, G. Kirkilas buvo Lietuvai atsidavęs politikas, per savo karjerą prisidėjęs prie svarbių valstybės vystymosi etapų.
„Gediminas Kirkilas buvo išmintingas, garbingas, vakarietiškų pažiūrų politikas, nenuilstamai dirbęs vardan Lietuvos. Jo laikotarpis būnant premjeru pirmaisiais narystės ES ir NATO metais buvo svarbus vakarietiškos krypties egzaminas, kurį išlaikėme“, – rašoma prezidento užuojautoje.
Šalies vadovas reiškia užuojautą G. Kirkilo šeimai, artimiesiems, bičiuliams ir bendražygiams.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!