Mėnesius trunkančios eilės pas gydytoją, o sprendimo neranda

Darbo dienos rytas sostinės Centro poliklinikoje. Koridoriuose prie gydytojų kabinetų rikiuojasi eilės. Su vyru atėjusi pas akių gydytoją vilnietė šio vizito laukė ne vieną dieną. Eilėse tenka stovėti ir po kelis mėnesius. Tad kokių sprendimų imsis valdžia spręsdama eilių problemą?

Pasak Centro poliklinikos vadovo, jų poliklinikoje yra užsiregistravę 140 tūkstančių pacientų. Kas dieną joje apsilanko apie šeši tūkstančiai sunegalavusių žmonių. Tarkim, gruodį pas šios poliklinikos gydytojus buvo užsiregistravę 132 tūkstančiai.

„Labai yra skirtingos eilės pas skirtingus specialistus. Tarkim, vidutiniškai yra laukimo planinei pagalbai nuo pusantros savaitės iki pusantro mėnesio. Pas kai kuriuos specialistus tokius, kurių yra trūkumas tai yra kardiologai, otolaringologai, neurologai pas juos eilės yra žymiai ilgesnės“, - sako Centro poliklinikos direktorius Dr. Kęstutis Štaras.

Būtinoji pagalba, anot poliklinikos vadovo, suteikiama tą pačią dieną, o visi kiti registruojami į eilę. Kuri gerokai pailgėja susirgus bent vienam specialistui. Ir dar apmaudžiau, kai užsiregistravusieji neateina prieš tai nė nepranešę.

REKLAMA

Tačiau žmonės piktinasi ir kitais dalykais, esą bandant užsiregistruoti pas specialistus ateiti siūloma tik po mėnesio, tačiau pas tą patį gydytoją galite patekti tą pačią dieną. Žinoma, jei susimokėsite.

Visgi mokamos paslaugos yra ribojamos – vienas specialistas per dieną gali suteikti tik vieną mokamą paslaugą.

Sveikatos apsaugos viceministrė, ilgus metus dirbusi kardiologe Kauno klinikose Gintarė Šakalytė tikina, kad spręs kolegų problemas.

„Mes su ligonių kasomis deramės dėl to principo, kad jeigu gydytojas dirba daugiau, tai kad tos kvotos būtų naikinamos kiek tai įmanoma pagal valstybės lėšas. Tarkim, teikiant stacionarines paslaugas jeigu tu priimi tiek pacientų, kiek jų yra skubių pacientų mes tikrai negalime kvotuoti, tai kad gydymo įstaiga nenukentėtų nuo to, kad jei dirbo labai sunkiai ir labai daug“, - sako ji. Esą neretai pasitaikydavo, kad ribojančių ir mažiau priimančių pacientų ligoninių finansiniai rezultatai būdavo geresni, nei daug ir sunkiai dirbusių.

Tiesa, kalbama kol kas tik apie ligonines, poliklinikų apmokėjimo nauja sveikatos apsaugos ministerijos valdžia dar neanalizavo. O į eiles poliklinikose pas specialistus, pasak viceministrės, galima žiūrėti įvairiai. Esą skubią būtinąją pagalbą žmonės gauna iškart, o dėl eilių - priežastys įvairios.

Eilės susidaro ir todėl, kad trūksta specialistų. Didžiuosiuose miestuose ne tiek, bet rajonų ligoninėse ypač. Tą ketinama spręsti pasitelkiant europinius pinigus.

Taigi koks sprendimas? Pasak viceministrės, daugelį problemų vis dėlto gali išspręsti jūsų šeimos gydytojas. Vis tik norite specialisto konsultacijos?

Tada, matyt, telieka vienintelė galimybė - numatykite, kad jums skaudės, tarkim, po mėnesio ir registruokitės iš anksto.

Išsamiau žiūrėkite TV3 žinių reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų