Britų chirurgas Karanas Rangarajanas pareiškė, kad žmonės susikuria klaidingą saugumo jausmą mūvėdami pirštines pandemijos metu.
„Jei užsidėjote pirštines ir išėjote į parduotuvę, kur liečiatės prie daugybės daiktų, ant kurių paviršių knibžda virusai. Jūs iš ten išeinate ir toliau nešiojate tas pačias pirštines, rinkdami mikrobus. Ten dabar jų jau susikaupė daug daugiau negu galėjo būti ant rankų, jeigu jūs jas tiesiog dažniau plautumėte, – tvirtina gydytojas. – Prisiminkite, kad tomis pačiomis rankomis jūs laikysite automobilio vairą, o vėliau netyčia prisiliesite prie veido ir užnešite virusą“.
K. Rangarajanas pridūrė, kad, net ir nusiimdamas pirštinę, žmogus liečiasi prie „užkrėsto“ paviršiaus. Todėl užuot vaikščiojus su guminėmis pirštinėmis, jis rekomenduoja plauti rankas ir klausytis medikų patarimų.
Anksčiau mokslininkai nustatė, kaip ilgai koronavirusas gali išlikti ant įvairių daiktų paviršių. Tyrimas parodė, kad ant popieriaus virusas gali išsilaikyti iki 24 valandų, ant metalo – iki 2 parų, o ant plastiko – net iki 3 parų.
Taip pat buvo nustatyta, kad ant plaukų koronavirusas negali išsilaikyti taip ilgai, kaip ant kitų paviršių: dažniausiai natūralus riebalinis sluoksnis ant galvos odos suveikia kaip apsauginis barjeras nuo kenksmingų bakterijų ir virusų.
Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija kovo 24-ąją rekomendavo gyventojams mūvėti pirštines, jeigu yra lankomasi viešose vietose, kur tenka liestis su daiktais. Vilniaus savivaldybė taip pat rekomenduoja, esant galimybei, nešant šiukšles naudoti vienkartines pirštines.