• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet maisto kainos pasižymėjo pokyčių šuoliais. Metų pradžioje jos buvo didelės, vėliau šiek tiek sumažėjo. Tačiau gyventojai tikina, kad maistui vis tiek tenka išleisti didelę pajamų dalį. Specialistai dėl maisto kainų artimiausioje ateityje nesutaria: vieni tikina, kad kainų kritimui priežasčių nėra, kiti prognozuoja, kad ateinančių metų pradžioje už maistą mokėsime kiek mažiau.

Šiemet maisto kainos pasižymėjo pokyčių šuoliais. Metų pradžioje jos buvo didelės, vėliau šiek tiek sumažėjo. Tačiau gyventojai tikina, kad maistui vis tiek tenka išleisti didelę pajamų dalį. Specialistai dėl maisto kainų artimiausioje ateityje nesutaria: vieni tikina, kad kainų kritimui priežasčių nėra, kiti prognozuoja, kad ateinančių metų pradžioje už maistą mokėsime kiek mažiau.

REKLAMA

Kainų lyginimo portalo pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas tikino, kad šiuo metu priežasčių maisto kainų mažėjimui Lietuvoje nėra.

„Taip, infliacijos indeksas mažėja, bet ji netampa defliacija, todėl kainos toliau kyla. Turbūt tai ir yra svarbiausia priežastis.

Jeigu žiūrėsime į mūsų tyrimus, matysime, kad verslas ir toliau nori didinti maisto kainas. Pirkėjai sumažino savo išlaidas, mažiau perka, tačiau verslas nenori mažiau uždirbti. O tokias pat ar didesnes pajamas galima gauti tik didinant kainas. Prekybininkai būtent tai ir daro – kelia kainas. O ar jiems pavyks, pamatysime jau sausį“, – komentavo kainų ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, kai kuriuos mūsų pirkėjus toliau gelbės kelionės apsipirkti į kaimyninę Lenkiją.

„Taip pat ir privatūs prekybos tinklų ženklai, kurių dauguma irgi yra lenkiški“, – sakė kainų lyginimo portalo ekspertas.

REKLAMA

Ūkininkai uždirba mažiau, tačiau maisto kainos auga

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius sakė, kad žiūrint į dabartines maisto kainas, darosi apmaudu.

„Iš ūkininkų superkamų maisto žaliavų kainos reikšmingai krito, o parduotuvėse galutinis produktas brango. Ūkininkams tikrai nesmagu dėl to, dar nesmagiau, kai girdime įvairių analitikų pasisakymus, kad dėl brangusio maisto kalti yra ūkininkai“, – komentavo pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, norėtųsi, kad kitais metais maisto kainos būtų draugiškos tiek ūkininkams, tiek vartotojams.

„Norėtume, kad ūkininkams žaliavos supirkimo kainos didėtų, tačiau tai nedidintų kainų vartotojams. Tačiau vargu, ar išsipildys šis scenarijus, nes maisto kainos jau auga labai ilgą laiką, ne vienus metus. Todėl dabar nėra prielaidų, kodėl maistas turėtų atpigti“, – prognozavo R. Juknevičius.

Pasak jo, šiuo metu už žaliavas ūkininkai gauna mažiau nei kainuoja jas pagaminti.

„Jeigu ilgiau tęsis ši situacija, ūkininkai bankrutuos. Todėl sumažės maisto žaliavų pasiūla. Neišvengiamai anksčiau ar vėliau maisto žaliavos brangs, jų kiekis sumažės. Todėl galutiniai maisto produktai dar labiau pabrangs“, – prognozavo ūkininkų atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žada, kad maisto kainos mažės

Tuo metu SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas svarstė, kad kitų metų pradžioje maisto kainos Lietuvos parduotuvėse gali šiek tiek sumažėti.

„Prekybininkai jaučia spaudimą mažinti kainas. Taip pat paaštrėjo konkurencija, pirkėjai šiemet pirko mažiau, galbūt rinkosi pigesnius produktus.

Be to, prekybininkai mato, kad žaliavos ir energetikos kaštai atpigo. Todėl nėra prielaidų maisto kainoms augti. Maistą pagaminti galima pigiau“, – komentavo ekonomistas.

REKLAMA

Anot jo, taip pat reikėtų žiūrėti į kiekvieną maisto produktų grupę atskirai.

„Daugiausiai atpigs tie produktai, kurių didesnę kainos dalį sudaro žaliava. Šiemet atpigo pieno produktai ir tai lėmė atpigusi žaliava. Sviesto kaina mažėjo, nes krito grietinėlės, įvairių aliejų kainos. Pieno produktų kainos ir kitais metais dar turi, kur spaustis žemyn.

Klausimas lieka dėl mėsos, jos kaina didmeninėse rinkose vis dar laikosi aukštai. Tačiau visada galioja cikliškumas. Po kiekvieno kainų šuolio eina kritimas. Todėl tikėtina, kad kitais metais koreguosis ir mėsos kainos“, – prognozavo ekonomistas T. Povilauskas.

REKLAMA

Anot jo, kitais metais, nors maistas šiek tiek pigs, tačiau staigių pokyčių, maisto kainų atžvilgiu nebus.

„Viskas priklausys nuo vartotojo perkamosios galios. O ji turėtų kitais metais didėti.

Prekybininkai stengsis išlaikyti tokias pačias kainas, tačiau jaus spaudimą jas mažinti ir tikrai matysime, kad tam tikri produktai pigs“, – sakė ekonomistas.

staripsnis apie brangima. Tai,kad bauduvs rsp ne tik, kad maisto kainos dides, o viska paemus ar tai maisas,kuras dujos ar elektra,bet kur pasisuksi nieko neisgirsi, tik brangs,brangsta ir dar daugiau kainuos. Keliones i Lenkija, jau seniai vyksta, nes jei ne lenkai,tai sioje stebuklu salyje isvis butu batai. Kas ten pasakoja,kad neapsimoka pas lenkus vaziuoti ir apsipirkti,gali nusiraminti,neapsimoka kai nuvaziavus perki uz kelis eurus ir grizes sako,nera ten ka pigiau. Kai, perki uz kelis simtus susitaupo nemaza suma,netaupo tik tie kuriems dzin ar pigiau pas kaimynus pirkt ar brangiau apsipirkineti bauduvos rsp kosminemis kainomis.. Ir dar, jei sako kad, desra ar kas kita is lenku antraruses prekes,galiu nuliudinti, tas ''antraruses'' lenku prekes,lietuviai perka stebuklu salyje, net issisiepe, tik jau uzkeltomis trigubomis kainomis.. Taigi,nereikia lia lia..
Šlovė simonytei suteikusiai galimybe nusipirkti maisto su pasibaigusia. garantija..... Tiketis jog karma leis jai tautos prakeiktai pajausti dar šiame gyvenime ir badą, ir šalti.....
Lietuvos ūkininkui baisiau už Kolorado vabalus tik konservatoriai...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų