tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje daugėjant susirgimų COVID-19, pildosi ir juos gydančios ligoninės, kai kuriose jau ruošiami rezerviniai pajėgumai.

Lietuvoje daugėjant susirgimų COVID-19, pildosi ir juos gydančios ligoninės, kai kuriose jau ruošiami rezerviniai pajėgumai.

REKLAMA

Medikai pabrėžia, kad nors lovų trūkumo nėra, gyventojai turėtų kuo labiau saugotis, kad sveikatos priežiūros sistema nepatirtų pernelyg didelio apkrovimo.

„Pagrindinis dalykas – kad ligoninės nebūtų perkrautos, nebūtų sužlugdytos, nes tai gali įvykti labai greitai, jeigu išplis infekcija visuomenėje. Šiandien laikas pradėti labai rimtai galvoti visuomenei, ką daryti, kad virusas neplistų – čia yra pagrindinis dalykas“, – įspėjo Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Vilniuje užpildyta daugiau kaip pusė lovų

Vilniaus Santaros klinikose šiuo metu užimta 60 proc. COVID-19 pacientams skirtų lovų: penki pacientai gydomi reanimacijoje, 45 – skyriuje. Ligoninė galėtų priimti dar 37 pacientus, 20 vietų yra reanimacijoje.

REKLAMA

Pasak Santaros klinikų direktorės valdymui Aušros Bilotienės-Motiejūnienės, jau per pirmąją koronaviruso pandemijos bangą ligoninė pertvarkė savo veiklą ir atlaisvino dalį skyrių.

REKLAMA

„Jau pirmosios bangos metu VUL Santaros klinikos pasirengė didesniems pacientų srautams, dėl to atlaisvinta papildomų patalpų, perorganizuojat skyrių veiklą. Yra planuojama kiekviena savaitė, reaguojant į besikeičiančią situaciją“, – BNS sakė ji.

Šiuo metu ligoninė taip pat ruošia papildomas lovas.

„Dabar yra perreorganizuotas Nefrologijos skyrius, bus dar papildomai 30 lovų“, – sakė A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Kaune rezervinių pajėgumų prireikti gali kitą savaitę

Kaip BNS sakė Kauno klinikų docentas, COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovas Vaidotas Gurskis, čia rezervinių pajėgumų gali prireikti jau kitą savaitę.

REKLAMA

„Situacija nuolat kinta ir lovų užimtumas didėja kiekvieną dieną. Šiuo metu svarstomi keli variantai pagal pavasarį patvirtintą Kauno regiono sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir organizavimo planą“, – teigė medikas.

Šiuo metu LSMU Kauno ligoninėje, kuri yra pagrindinė Kauno regiono ligoninė, gydanti COVID-19 pacientus, lovų užimtumas siekia apie 60 iš 100 esamų, o reanimacijos skyriuje užimta pusė iš šešių lovų. 

„Esant pakankamam įrengtų lovų skaičiui regione, šiuo metu vertinama, kur geriausiai būtų priimti vis didėjantį COVID-19 sergančių pacientų srautą, kad planinės pagalbos teikimas kitoms pacientų grupėms būtų apribojamas kuo mažiau. Išliekant panašioms lovų užimtumo didėjimo tendencijoms, į numatytas rezervines lovas regiono sveikatos priežiūros įstaigose pacientai būtų pradėti guldyti jau kitą savaitę“, – informavo V. Gurskis.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdoje atlaisvinamos lovos kituose skyriuose

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis trečiadienį vykusiame Klaipėdos savivaldybės pasitarime dėl COVID-19 valdymo sakė, jog koronavirusu užsikrėtusių pacientų skaičiai auga kasdien.

„Įtampa po truputį auga. Šiuo metu turime 33 covidinius pacientus, iš jų tris – reanimacijos skyriuje, viena pacientė labai sudėtinga, šeši gauna deguonį, tačiau mes stengiamės, kuriuos galima, išrašyti izoliuotis arba perkelti į Abromiškes ar kitur“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

„Pacientų skaičius kas dieną auga. Prieš kelias dienas mes buvome atlaisvinę, pridarę Psichiatrijos skyrių, papildomas penkiolika lovų, šiandieną atlaisvinome dar 30 lovų, vieną skyrių vidaus ligų profilio, kad galėtume plėsti“, – kalbėjo jis.

Šiuo metu ligoninė turi 105 lovas COVID-19 pacientams, tačiau faktiškai paguldyti galėtų apie 80–90 pacientų, nes kai kuriose didesnėse palatose kartais guldoma mažiau žmonių, pavyzdžiui, vienos šeimos nariai.

REKLAMA

„Esant reikalui, kaip ir pavasarį, mes galime atlaisvinti visą infekcinį korpusą ir jį paskirti covidiniams ligoniams“, – sakė V. Janušonis.

Šiauliuose ruošiamos papildomos lovos

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika BNS sakė, kad ligoninė kitai savaitei ruošia papildomas 15 lovų prie esamų 81-os bei aštuonias reanimacijos.

„Mes kol kas tikrai neleidžiame priartėti prie to užpildymo, kad nebeturėtume, kur guldyti pacientų. Šiai dienai turime 81 lovą paruošę, užpildyta yra daugiau kaip 50 – per dieną pasipildo po penkis-šešis, kartais ir aštuoni pacientai. Būna, aišku, ir išrašo tuos pacientus, visaip čia yra“, – sakė R. Mažeika.

REKLAMA
REKLAMA

Terapiniame korpuse, kur gydomi COVID-19 pacientai, galimybės, pasak jo, jau  išsemtos, todėl toliau pacientai bus keliami į vieną iš ligoninės chirurginių skyrių.

Jeigu situacija blogėtų ir užsipildytų visos šios vietos, ligoninė pradėtų riboti planinę pagalbą.

„Jeigu problemos atsirastų dėl būtinosios pagalbos teikimo, tada mes, aišku, aktyvuotume ir rajono ligonines pacientų gydyme“, – sakė R. Mažeika.

Panevėžyje situacija nebloga

Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis sakė, kad gydymo įstaigoje kol kas pakanka esamo lovų skaičiaus.

REKLAMA

„Infekcinėje ligoninėje yra paruošta 40 lovų šiuo metu pacientams, kurie serga COVID-19. Šiuo metu užimta apie 18 lovų, tai yra, 47,5 procento, taigi, dar turime tam tikrą rezervą“, – kalbėjo jis.

Ligoninės aptarnaujamoje teritorijoje situacija, pasak ligoninės atstovo, kol kas viena geriausių šalyje, tačiau nežinia, kaip ji klostysis ateityje. Todėl numatyta, kad, esant reikalui, COVID-19 pacientams galėtų būti skirta visa Infekcinė ligoninė.

„Ligoninė yra pasiruošusi įrengti iki 108 lovų, tačiau tokiu atveju, žinoma, reikėtų stabdyti tų būtinųjų paslaugų teikimą, kuris šiuo metu vykdomas Infekcinėje ligoninėje“, – sakė V. Riaubiškis.

Šiuo metu Lietuvos ligoninėse gydomi 239 COVID-19 ligoniai, 88 iš jų – su deguonies kaukėmis, 18 – reanimacijoje, septyniems taikoma plaučių ventiliacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų