• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Negalime suprasti ir pateisinti Seimo valdybos sprendimų, labai suvaržančių žurnalistų darbą Seime. (...) Seimas nėra privati valda, Seimo nariai yra vieši asmenys, tad visiškai nepateisinami apribojimai, leidžiantys juos kalbinti, fotografuoti ar filmuoti tiktai minėtame apraše nustatytose vietose.

REKLAMA
REKLAMA

LIETUVOS  ŽURNALISTŲ  DRAUGIJA

THE SOCIETY  OF LITHUANIAN  JOURNALISTS



LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO             2009 01 07

PIRMININKUI ARŪNUI VALINSKUI            Vilnius

REKLAMA

LRS Valdybos nariams

Dėl LRS valdybos sprendimų, apribojančių žurnalistų darbą Seime

Suprantame, kad neseniai išrinktam Seimui krizės metu tenka spręsti daug sunkių problemų ir norisi, kad būtų kuo mažiau įvairių kliuvinių. Žinome, kad kartais žurnalistai, pažeisdami jiems privalomas etikos kodekso normas, užuot stengęsi pateikti objektyvią informaciją apie Seimo darbą, ieško sensacijų, skandalų ar net bando juos išprovokuoti. Tačiau neabejojame, kad didžioji dauguma garso ir vaizdo, spaudos ar internetinės žiniasklaidos atstovų dirba rimtai, nenorėdami pažeisti savo įstaigos (redakcijos) ir savo pačių reputacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl negalime suprasti ir pateisinti Seimo valdybos 2008 m. lapkričio 21 d., gruodžio 12 d., gruodžio 19 d. sprendimų, labai suvaržančių žurnalistų darbą Seime. Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo LR Seimo kanceliarijoje tvarkos aprašo dabartinio varianto 3, 10, 11, 19, 20 punktai prieštarauja tarptautiniuose teisės aktuose (pirmiausia Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijoje), Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Visuomenės informavimo įstatyme numatytai teisei kiekvienam asmeniui nevaržomai rinkti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. LR Konstitucijoje ir Visuomenės informavimo įstatyme nurodoma, kad šią teisę gali apriboti tik įstatymai. Seimas nėra privati valda, Seimo nariai yra vieši asmenys, tad visiškai nepateisinami apribojimai, leidžiantys juos kalbinti, fotografuoti ar filmuoti tiktai minėtame apraše nustatytose vietose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl nustatytų akreditacijos kvotų (po tris korespondentus, operatorius, fotografus) gali nukentėti stambiausi, pastoviai teikiantys žinias viešosios informacijos rengėjai: radijo stotys, nacionaliniai televizijos kanalai, spaudos ir internetiniai dienraščiai. Pastarieji dažnai teikia įvairopą informaciją – straipsnius su iliustracine medžiaga ir video įrašus. Tam reikalingas nemažas būrys įvairių specialistų ir akreditacijos apribojimai dažnai gali rimtai sukliudyti rinkti informaciją, ypač, kai vienu metu Seime vyksta keli svarbūs renginiai.

REKLAMA

Prašome Seimo valdybos apsvarstyti minėtus sprendimus ir pakeisti Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo LRS kanceliarijoje tvarkos aprašą taip, kad jo normos neprieštarautų Lietuvos pripažintiems tarptautiniams teisės aktams, LR Konstitucijai ir įstatymams.

Lietuvos žurnalistų draugijos                                                                       Marytė Kontrimaitė

Centro valdybos pirmininkė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų