REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvę gerbiantys Nepriklausomos Lietuvos piliečiai, ypač Vilniaus miesto Užupio bendruomenė, štai jau porą metų siekia, kad Vilniaus Malūnų gatvėje esančiam skverui būtų suteiktas „Tibeto“ vardas. Jie su pasididžiavimu pabrėžia, kad Dalai Lama buvo pirmasis pripažinęs Lietuvos Nepriklausomybę, yra lankęsis Vilniaus Užupio rajone, kur jam buvo suteiktas „Užupio garbės piliečio“ vardas.

REKLAMA
REKLAMA

Ši graži Tibeto laisvės rėmimo grupės organizuota iniciatyva susilaukė šalies vadovų ir visuomenės paramos: idėjai pritarė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, Užsienio reikalų ministerija, žinomi visuomenės veikėjai, menininkai, Katalikų Bažnyčios atstovai.

REKLAMA

Deja, visuomeninė iniciatyva simboliškai paremti komunistinės Kinijos okupuotą Tibetą netenkina Vilniaus miesto Tarybos. Kovo 31 d. Vilniaus miesto tarybos Kolegija atsisakė suteikti Malūnų gatvėje esančiam skvereliui „Tibeto“ vardą. Tokio sprendimo motyvai visuomenei neaiškinami. Nors vieša paslaptis, kad koją šiai idėjai įgyvendinti kiša sostinės valdžios ekonominiai santykiai su turtinga ir galinga komunistine Kinija, kuri visame pasaulyje griežtai protestuoja prieš bet kokią paramą jos okupuotam Tibetui.

REKLAMA
REKLAMA

Taip Vilniaus miesto valdžia dėl ekonominių išskaičiavimų žlugdo savo piliečių iniciatyvą ir pataikauja komunistinio režimo valdomai Kinijai. Tuo pačiu yra išduodami Sąjūdžio įkvėpti Nepriklausomybės ir Laisvės idealai.

Pragmatiniai išskaičiavimai negali ir neturi būti aukščiau mūsų vertybių. Jei okupuotos Lietuvos nepriklausomybės siekio nebūtų rėmusios kitos laisvos šalys, pataikaudamos tuo metu taip pat pasaulyje vienai galingiausių komunistinių imperijų - Sovietų Sąjungai, tai nežinia, ar šiandien gyventume dvidešimtuosius Nepriklausomybės metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Sąjūdis remia Tibeto laisvės rėmimo grupės siekį „Tibeto“ vardu pavadinti Vilniaus Malūnų gatvės skverą.

Reikalaujame Vilniaus miesto Tarybą neatidėliojant iš naujo svarstyti Tibeto skvero Užupyje klausimą ir priimti palankų sprendimą.

Kreipiamės į Vilniaus merą, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narį Vilių Navicką su raginimu asmeniškai pasirūpinti, kad Tibeto skvero klausimas nebebūtų vilkinamas ir būtų išspręstas teigiamai.

Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Rytas Kupčinskas

Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininkas Vidmantas Žilius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų