Prancūzijos teisėsaugininkai pusšimtį Lietuvos policininkų apmokė, kaip atskirti padirbtus pinigus, kaip jie klastotės gali būti pagaminamos ir platinamos.
Ketvirtadienį Policijos departamente Vilniuje vyko baigiamasis Europos Sąjungos Dvynių projekto ,,Policijos gebėjimų tirti nusikaltimus, susijusius su netikrais pinigais ir kitomis mokėjimo priemonėmis, stiprinimas“ Priežiūros komiteto posėdis.
,,Projekto planuotas tikslas - dalintis praktika ir perteikti sukauptą patirtį - pasiektas. Taip pat labai svarbu tai, kad be projekto tikslų, užmegzti dvišaliai santykiai tarp Lietuvos ir Prancūzijos teisėsaugos“, - sakė projekto vadovas, Prancūzijos žandarmerijos pulkininkas Allainas Colle‘as (Alenas Kolas).
Jo teigimu, projektas buvo įgyvendintas pagal numatytą planą ir nesusidurta su jokiais sunkumais.
Mokymuose, skirtuose kovai su pinigų padirbinėjimu ir kitų mokėjimo priemonių neteisėtu panaudojimu, dalyvavo 50 pareigūnų iš Lietuvos Policijos departamento, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Lietuvos policijos mokymo centro, teritorinių policijos komisariatų ir teritorinių prokuratūrų.
Pasak Policijos departamento, projekto metu atlikta didžiulė mokymo analizė, kuri bus naudojama ateityje. Be prancūzų, į projektą buvo įtrauka ir Belgija, kuri suvaidino nemažą vaidmenį apmokant Lietuvos pareigūnus.
Projekto metu taip pat parengta 12 ekspertų, kurie įgytą patirtį galės perduoti ir apmokyti kitus šalies pareigūnus. Dar šiemet planuojama apmokyti apie 100 pareigūnų visoje šalyje.
„Mokymai atitiko Lietuvos pareigūnų lūkesčius ir bus svarbūs ateityje, kadangi parengti kvalifikuoti instruktoriai, kurie galės gautas žinias ir įgytą patirtį perduoti kitiems kolegoms. Pagrindai mūsų pareigūnams duoti, belieka tik tinkamai juos įsisavinti“, - sakė laikinasis policijos generalinis komisaras A.Stončaitis.
ES Dvynių projektas truko 14 mėnesių - jis prasidėjo 2007 metų kovo 9 dieną, kai Policijos departamentas, Centrinė projektų valdymo agentūra ir Prancūzijos Vidaus reikalų ministerijos Nacionalinės policijos generalinis direktoratas bei Prancūzijos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos Nacionalinė žandarmerija, kaip asocijuoti Dvynių partneriai, pasirašė Dvynių sutartį.
Europos Komisija Dvynių sutartį patvirtino kovo 21 dieną, o jos įgyvendinimas prasidėjo balandžio 1 dieną.
Tai jau antrasis projektas, įgyvendintas Lietuvos ir Prancūzijos teisėsaugininkų.