• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šaltibarščiai paversti milteliais, vandens nuotėkio detektoriai, oro kokybės matuokliai, muilai iš kavinėse panaudoto aliejaus. Tai tik dalis iš daugybės Lietuvos moksleivių sukurtų produktų, pretenduojančių patekti į masinę gamybą.

Šaltibarščiai paversti milteliais, vandens nuotėkio detektoriai, oro kokybės matuokliai, muilai iš kavinėse panaudoto aliejaus. Tai tik dalis iš daugybės Lietuvos moksleivių sukurtų produktų, pretenduojančių patekti į masinę gamybą.

REKLAMA

Moksleiviai gimnazijose ne tik mokosi, bet ir kuria verslus. Pusšimtis komandų iš visos Lietuvos Vilniuje varžėsi, kaip savo sukurtus produktus įsiūlyti vartotojams ir investuotojams.

Pusšimtis moksleivių komandų, suvažiavusios iš visos Lietuvos, Vilniuje pristatė savo pagamintus produktus, kuriais siekia sužavėti pirkėjus ir investuotojus.

Nuo pakeliamo tilto iki sausų šaltibarščių

„CO2 detektorius matuoja patalpos oro kokybę, CO2 perteklių, deguonį, drėgmę. Sudėjus rodiklius, praneša klientui, kada reikia vėdinti patalpą. Mūsų pagrindiniai klientai būtų švietimo įstaigos, biurai, ligoninės“, – apie prietaisą pasakojo VGTU inžinerijos licėjaus moksleivis Rapolas.

Tai – vandens nuotėkio detektorius. Užfiksuoja vandenį netinkamoje vietoje. Tai – mūsų pirmasis produktas, labai paprastas. Kai jis prisiliečia prie vandens, skleidžia specialų garsą“, – savo sukurtą prietaisą pristatė VDU „Rasos“ gimnazijos moksleivė Gabija.

REKLAMA
REKLAMA

Moksleiviai pristatė ir pačių sukurtas programėles, kurios leidžia įvertinti psichologinę būseną, įsirengti namus, panaudoti šaldytuve esančio maisto likučius, atrasti patinkančią lietuvišką muziką, padėti skaityti turintiems disleksijos sutrikimą ar atrasti autoservisą konkrečiam automobilio gedimui pagal prietaisų skydelyje įsižiebusį simbolį.

REKLAMA

„Galite matyti vieną didžiausių mūsų projektų – pakeliamą tiltą. Jis yra visiškai automatizuotas, suveikus sensoriui yra pakeliamas, o praplaukus laivui automobilis gali pravažiuoti“, – prietaiso modelį rodė Druskininkų „Ryto“ gimnazijos moksleivis Paulius.

Mes esame muzikos prodiuseriai, kūrėjai, kuriame pasitelkdami dirbtinį intelektą. Kuriame muziką verslams“, – kalbėjo Kauno Maironio gimnazijos moksleivis Lukas.

Laimėjo 2 vietą

Nacionalinę mokomųjų mokinių bendrovių parodą rengia organizacija „Junior Achievement“, jau 30 metų Lietuvoje padedanti jaunimui mokytis finansinio raštingumo ir verslumo. Čia pat ir pernykščio renginio nugalėtojai, sukūrę kryžiažodžių žaidimą, kurį gali žaisti ir turintys regėjimo negalią. Šiuo žaidimu jie sužavėjo ne tik Lietuvos auditoriją.

REKLAMA
REKLAMA

„Išskridome į Stambulą atstovauti Lietuvos. Laimėjome 2 vietą, tai – didžiausias laimėjimas „Junior Achievement“ istorijoje. Grįžome, gavome užsakymą, pradėjome jį vykdyti“, – teigė Mažeikių Račkausko gimnazijos moksleivis Eligijus.

„Turime atstovų iš visų Lietuvos miestų, miestelių, galiu pasidžiaugti, kad mokykla yra inovacijų erdvė, ačiū mokytojams, kurie atveda mokinius į galimybes kurti“, – paroda džiaugėsi „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

Organizatoriai moksleivius šiame konkurse skatina pasitelkti inovacijas ir spręsti socialines, aplinkosaugines ar net pačios švietimo sistemos spragas. O geriausia išrinkta komanda vyks į Europos antreprenerystės festivalį Italijoje.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų