Lietuvos laisvę gynusiems ukrainiečiams – ministro padėka

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje sausio 13 dieną padėkojo Ukrainos piliečiams, 1991 m. sausį gynusiems Lietuvos Respublikos Seimą. Ministras pažymėjo, kad ukrainiečių būrys buvo vienintelis užsieniečių savanorių dalinys, 1991 m. atvykęs į Vilnių ir prisidėjęs prie svarbiausių šalies objektų gynybos.

„Niekada nepamiršime Jūsų pasiaukojimo ir ryžto prieš 25 metus suburti grupę bendraminčių ir vykti ginti Lietuvos laisvės, nepaisant grėsmės savo gyvybėms. Tai drąsu, tai simboliška, tai mus artina. Savo ruožtu noriu patikinti, kad visada buvome ir būsime su Jumis ir visomis įmanomomis priemonėmis stengiamės prisidėti prie Ukrainos nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo išsaugojimo dabartinėje Jūsų kovoje už Ukrainos laisvę“, – sakė ministras.

Ukrainos piliečiai dalyvauja Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiuose Lietuvoje, buvęs gynėjų būrio vadas Jevgenas Dykyj sausio 12 d. sakė kalbą Lietuvos Seime.

1991 m. Lietuvos Seimą gynė 32 ukrainiečiai, kuriems vadovavo J. Dykyj. Būrį sudarė jauni vyrai, Ukrainos studentų sąjungos nariai. Iš Kijevo į Vilnių kartu su savimi jie atgabeno dėžes medikamentų, kuriuos perdavė vienai Vilniaus ligoninei.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų