Tiesioginių išmokų žemės ūkiui suvienodinimas, dvišalis agrarinio sektoriaus bendradarbiavimas ir rinkos plėtra – tokios temos paliestos trečiadienį įvykusio žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus susitikimo su Vokietijos Tiuringijos žemės ūkio, miškų, gamtos ir aplinkos apsaugos ministro Jurgeno Reinholco (Jurgen Reinholz) metu.
Po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje ministras J. Reinholcas sakė, kad abiejų šalių žemės ūkio darbuotojų bei politikų siekiai dėl bendrosios žemės ūkio politikos po 2013 metų ES iš esmės sutampa. Ministras pabrėžė, kad jis supranta Lietuvos žemdirbių siekius dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo, tačiau tai lemia ne vien tik Vokietijos ar Lietuvos nuomonė.
Pasak J. Reinholco, Europos, tarp jų ir Lietuvos, ūkininkai turi labiau orientuotis į rinką, nei jie tai darė praeityje. Ir ateityje reikės stabilizuoti ūkininkų pajamas teikiant tiesioginę paramą, kad galėtume amortizuoti rinkos riziką.
Žemės ūkio ministras K. Starkevičius pabrėžė labai svarbų mūsų šalies bendradarbiavimą su Vokietijos žemdirbių organizacijomis. Gana aktyviai dirbama ekologinio ūkininkavimo srityje. Kad lietuviai galėtų parduoti savo produkciją Vokietijoje, ieškoma galimybių įstoti į Vokietijos ekologinių ūkių asociaciją BIOPARK.
Beje, nuo 1996 iki 2010 metų kvalifikaciją Tiuringijoje kėlė apie 250 vadovaujančių žemės ūkio darbuotojų, žemės ūkio įstaigų organizacijų vadovų, studentų, moksleivių, mokslo darbuotojų.
K. Starkevičius taip pat akcentavo šalyje naujai atsivėrusias galimybes smulkiesiems ir vidutiniams ūkiams įsitraukti į žemės ūkio produktų perdirbimą ir prekybą, supaprastintas ūkių modernizavimo iš ES lėšų sąlygas.
Pasak ministro K. Starkevičiaus, Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos prekybos žemės ūkio ir maisto produktais partnerių. Pernai žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Vokietiją sudarė 10,1 proc. viso tokios rūšies prekių eksporto. 2009 metais importas iš Vokietijos sudarė 11,6 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktų importo.