Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Lietuvoje chaosas – pasipylė avarijos, nuo kelio nulėkė autobusas su žmonėmis, virto medžiai: kelininkai pakeitė taktiką

Penktadienio rytas vairuotojams buvo ne pats lengviausias. Dėl besitęsiančio snygio ir stipraus vėjo eismo sąlygos sudėtingos visoje Lietuvoje, dėl slidžios kelio dangos fiksuota eismo įvykių.

10

Penktadienio rytas vairuotojams buvo ne pats lengviausias. Dėl besitęsiančio snygio ir stipraus vėjo eismo sąlygos sudėtingos visoje Lietuvoje, dėl slidžios kelio dangos fiksuota eismo įvykių.

REKLAMA

Sudėtingos oro sąlygos pridarė bėdų vairuotojams. Šalyje dėl slidžios kelio dangos pasipylė eismo įvykiai.

Įvykių Vilniuje buvo, bet žmonės nenukentėjo

Sostinės policijai penktadienį nuo 6 val. iki 9:30 buvo pranešta apie aštuonis eismo įvykius dėl slidžios kelio dangos.

REKLAMA

„Visi jie yra techniniai, žmonės nenukentėjo. Nukentėjo automobiliai ir kelio ženklai“, – tv3.lt informavo Vilniaus VPK atstovė Julija Samorokovskaja.

6:30 pranešta apie eismo įvykį Geležinkelio gatvėje. Traktorius trenkėsi į stendą ir jį nuvertė.

7:30 A2 kelyje ties nusukimu į Avižienius nuo kelio nuvažiavo automobilis „Opel“, įvykio metu niekas nenukentėjo.

8:17 Ukmergės rajone vilkikas įvažiavo į kelio ženklą.

Minsko plente automobilis „Toyota“ nuslydo nuo kelio ir atsitrenkė į kelio ženklą.

9:04 Ukmergė–Vilnius nuo kelio nuvažiavo lengvasis automobilis, jo keleiviams ir vairuotojui medikų pagalbos neprireikė.

9:13 kelyje Ukmergė–Molėtai nuo kelio nuvažiavo ir apvirto lengvasis automobilis. Pasak J. Samorokovskajos, jame buvę žmonės nenukentėjo.

9:30 kelyje Panevėžys–Vilnius 45 km ties posūkiu į Taujėnais automobilis „Citroen“ įvažiavo į kelio stulpelį.

REKLAMA
REKLAMA

Patarimas sostinės vairuotojams

Sostinės kelius prižiūrinčios „Grindos“ darbuotojai šiuo metu sako dirbantys pilnu pajėgumu. Įmonės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vedėjas Egidijus Steponavičius pasakoja, kad snygiui kelininkai ruošėsi iš anksto.

Sinoptikų duomenimis, per naktį sniego dangos storis Vilniuje išaugo apie 8 cm. Dėl gausaus snygio kelininkai nusprendė pakeisti darbo taktiką.

„Jau iš anksto matėme, kad artėja intensyvus snygis, sinoptikų prognozė pasiteisino. Kai taip intensyviai snigo, druskos efektas nebūtų buvęs toks didelis. Nusprendėme pakeisti taktiką ir kurį laiką nebarstėme druskos, o tiesiog valėme gatves verstuvais, o paryčiai nubarstėme.

Efektas buvo tikrai labai geras ir ryte žmonės, važiuojantys į darbus, matė, kad gatvės yra gerai nubarstytos ir eismo sąlygos tikrai buvo geros“, – tv3.lt sako E. Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Prognozės rodo, kad snigti turėtų iki šeštadienio ryto. Pasak E. Steponavičiaus, pozityviai nuteikia tai, kad pranašaujama žemesnė temperatūra, tad sniego intensyvumas po truputį turėtų mažėti.

„Nežiūrint to, visa mūsų technika ir dabar yra išvažiavusi, dirba miesto gatvėse.

Keli pagrindiniai dalykai vairuotojams: reikia atsižvelgti į esamas eismo sąlygas, pasirinkti tokį greitį, kuris būtų saugus. Reikėtų laikytis didesnių atstumų ir nusiteikti, kad niekur nenuskubėsite.

Jeigu vasaros metu skubėdami žmonės stengiasi pasinaudoti nuošaliomis gatvelėmis, kad greičiau pasiektų norimą tikslą, žiemą ši taktika ne visada pasiteisina. Nuošalesnių gatvelių valymo prioritetas būna žemesnis, dėl to rekomenduojame rinktis didžiąsias arterines gatves, kurios tikrai bus nuvalytos bet kokiu oru“, – pataria E. Steponavičius.

Įspėjimu vilniečiams pasidalijo ir sostinės meras Remigijus Šimašius.

Eismo įvykiai fiksuojami ir kituose miestuose

Situacija stebima ir kituose miestuose. Kauno VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė informavo, kad eismo įvykių penktadienį ryte nebuvo daugiau nei įprasta.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo pastebėta, kad po nakties mieste įvažiuota į tvorą ir ryte gatvėje buvo kliudytas pėsčiasis. Kalbant apie tokius eismo įvykius, kai atsitrenkiama į atitvarus ar nuslystama nuo kelio, išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą dėl galimai slidžios kelio dangos – tokių įvykių ryte nebuvo fiksuota“, – tv3.lt sako O. Vaitkevičienė.

Kiek sudėtingesnė situacija Klaipėdoje. Klaipėdos VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnų duomenimis, sausio 21 d. nuo 00:05 gauti pranešimai apie 6 eismo įvykius.

Apie 05:18 Kretingos r., Parąžės k., ant automobilio užvirto medis. Sužalotų žmonių nėra. Policijos pagalba nebuvo reikalinga.

Apie 05:33 Kretingos r., Ankštakių k., ant automobilio „Volkswagen“ užvirto medis. Sužeistų žmonių nėra.

Apie 07:04 Klaipėdos r., Šlapšilės k., nuo kelio nuvažiavo automobilis „VW Caravela“, kurį vairavo 1984 m. gimęs vyras. Žmonės nenukentėjo.

Apie 08:06 Rietavo sav., Budrikių k., kelyje Rietavas–Plungė, 1968 m. gimusi moteris nesuvaldė vairuoto automobilio „Buick“, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į atitvarus. Sužeistų žmonių nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Apie 08:29 Klaipėdos r., automagistralėje ties Gargždais, į sunkvežimį „Renault“ atsitrenkė automobilis. Apie sužalotus žmones šiuo metu duomenų neturime, pareigūnai dar įvykio vietoje.

Apie 09:04 Kretingos r., Stančių k., nuo kelio nuslydo autobusas, kurį vairavo 1967 m. gimęs vyras. Vairuotojas ir dvi keleivės nenukentėjo.

Klaipėdoje stiprus vėjas ant automobilių vertė medžius, nuo kelio nulėkė vilkikai

Vakarų Lietuvoje stiprus vėjas ant automobilių vertė medžius, o dėl slidžios kelio dangos nuo kelio nulėkė vilkikai, Šilutės rajone pavojingai pakrypo autobusas su keleiviais.

Kaip BNS sakė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgų valdymo skyriaus specialistas Juozas Vintilas, per parą ugniagesiai Klaipėdoje, Palangoje, Skuode 21 kartą vyko šalinti nuvirtusių ar grėsmingai pakrypusių medžių. 

„Šeši automobiliai buvo apgadinti užvirtusių medžių. Sausio 15-osios kieme trys automobiliai, kitur du, vienoje vietoje vėjo išdraskyta tvora apgadino mašiną“, – sakė J. Vintilas. 

REKLAMA
REKLAMA

Tris kartus ugniagesiai vyko nuo daugiabučių šalinti pavojingai atplyšusių stogo dangų. 

Per parą, daugiausiai ketvirtadienio vakare ir iki pat vidurnakčio, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba užfiksavo dvylika autoįvykių, kuriuose prireikė ugniagesių pagalbos. Žmonės įvykiuose nenukentėjo. 

„Nelaimės pagrinde įvyko automagistralėje ties Klaipėda. Prie Jakų žiedo ir vienoje, ir kitoje pusėje nuo kelio nuvažiavo automobiliai ir keli vilkikai“, – pasakojo J. Vintilas.

Ugniagesiams ketvirtadienio vakarą, apie 18 val., teko vykti į Šilutės rajoną, Lapinų kaimą. Buvo gautas pranešimas apie pavojingai ant šono pasvirusį autobusą, kuris nuslydo ties griovio kraštu ir sustojo. 

„Keleiviai negalėjo išlipti, nes vos pradėjus lipti autobusas krypo ir žmonės galėjo būti sužeisti. Kvietėme papildomos technikos, kuri prilaikė, evakuota 14 keleivių“,  – sakė ugniagesių atstovas.

Ketvirtadienį ir penktadienį pajūryje numatomi stichiniai vakarų, šiaurės vėjo gūsiai. Apie tai gyventojams buvo išsiųstos įspėjamosios žinutės. Ketvirtadienio naktį Klaipėdoje pūtė stiprus 21-25 m/s vėjas. Vėjuota bus ir dienos metu, tačiau vėjas turėtų rimti. 

REKLAMA
REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus budėtojas informavo BNS, kad ugniagesiai dėl stipraus vėjo padarinių tris kartus kviesti ir Telšių apskrityje, po vieną – Vilniuje ir Kaune.

Įvykiai susiję su nuvirtusiais medžiais, stogų konstrukcijomis.

Eismo sąlygas sunkina snygis, pustymas, kai kurie rajoniniai keliai – nepravažiuojami

Eismo sąlygas penktadienio rytą sunkina snygis, pustymas, kai kurie rajoniniai keliai – nepravažiuojami, praneša Automobilių kelių direkcija.

9 val. duomenimis, dėl buvusio ar besitęsiančio snygio, pustymo ir pūgos, sudėtingos eismo sąlygos išlieka visoje Lietuvoje.

Valstybinės reikšmės keliai – provėžoti, slidūs, daug kur padengti pažliugusio, prispausto ar puraus sniego sluoksniu, jis vietomis pagrindiniuose keliuose siekia iki 10 centimetrų storio, mažesnio intensyvumo keliuose – iki 20 centimetru storio.

Mažeikių rajone eismo sąlygas papildomai sunkina lijundra.

Bendrovė „Kelių priežiūra“ informuoja, kad Vilkaviškio rajone yra rajoninių kelių ruožų, kurie dėl sniego sunkiai pravažiuojami, o Telšių rajone yra ir nepravažiuojamų, užpustytų rajoninių kelių ruožų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak bendrovės, pastarąją parą fiksuotos itin sudėtingos meteorologinės sąlygos – 6 val. trukęs snygis, vėjas, vietomis pūga, tad nuvalomi keliai netrukus vėl padengiami sniegu, o druska nupustoma. Vairuotojų prašoma atsižvelgti į sudėtingas sąlygas ir rinktis saugų greitį.

Didžiojoje šalies dalyje – snygis arba pustymas, tik pietvakarinėje dalyje bei Šilalės ir Kauno rajonuose – be žymesnių kritulių. Oro temperatūra siekia nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Dieną eismo sąlygas sunkins plikledis, snygis, pustymas. Į vakarą snygis rims, šeštadienį paryčiais šiauriniuose, rytiniuose, bei pietiniuose rajonuose vėl numatomi gausūs krituliai – bus daug sniego. Sekmadienį žadamas mažesnis kritulių kiekis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų