• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žvyrkeliams asfaltuoti vyriausybė kitiems metams numatė 1 milijoną eurų. Už tokius pinigus iš 1300 kilometrų dabartinių žvyrkelių tinklo galima bus išasfaltuoti vos 2 kilometrus.

Žvyrkeliams asfaltuoti vyriausybė kitiems metams numatė 1 milijoną eurų. Už tokius pinigus iš 1300 kilometrų dabartinių žvyrkelių tinklo galima bus išasfaltuoti vos 2 kilometrus.

REKLAMA

Šiais metais žvyrkeliams asfaltuoti nėra skirta nė cento, mat kažkiek pernai neužbaigtų asfaltuoti žvyrkelių bus baigiami už pernai skirtus 8 milijonus. Buvusi Kelių direkcija, dabar „VIA Lietuva“, ramina, kad prie milijono eurų žvyrkelių asfaltavimui teoriškai vyriausybė dar gali kažkiek pridėti, tačiau gali ir nepridėti. 

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Kelmės rajono gyventojas Povilas pasakoja, kad važiavimas šiuo žvyrkeliu Kelmė-Žalpiai nuolat tuština jo kišenę – vis tenka remontuoti automobilį. Vietiniai juokauja, kad kelias į Žalpius – tarsi Marso kanjonas – kur tik apsidairai, visur duobės. 

„Mano „pasatas“ išvis nevažiuojantis, visa važiuoklė išbarškinta po žiemos, reikia nuolat taisyti. Darbuotojų, kiek ten mes suskaičiavome, 25 žmonės kasdien išvažiuoja į Kelmę, Raseinius dirbti. Tai visiems tas pats, visi kenčiam nuo to“, – pasakoja autobusų parko direktorius Sigitas Kleišmantas. 

REKLAMA
REKLAMA

Svarsto kelmiškis Povilas, kodėl bene blogiausiu keliu Kelmės rajone vadinamas žvyrkelis eilę metų asfalto nematė. 

„Nieko nepadarysi turbūt, pinigėlių trūksta“, – sako Povilas.

Suma atrodo „absurdiškai“

Pasirodo, Kelmės rajono gyventojai neklysta – pinigų valstybėje tam išties nėra. Kai kuriems parlamentarams pritrūko žodžių, išgirdus, kad kitiems metams Vyriausybė naujų žvyrkelių asfaltavimui skyrė mažą sumą. 

REKLAMA

„Kiekvienais metais būdavo skiriama 80 milijonų vidutiniškai, o šiemet – nulis. Ateinančiais metais tik milijonas. O 2026 metams vėl nulis. Tai tikrai atrodo absurdiškai, švelniai tariant“, – teigia liberalas Ričardas Juška. 

Už milijoną eurų galima bus nutiesti vos 2 kilometrus asfalto. O savo eilės laukia maždaug 1300 kilometrų žvyrkelių. 

„Už pusę milijono – kilometras, bet čia su visomis priemonėmis – jeigu ne per gyvenvietę ir pagrindas geras, tai čia iki pusės milijono“, – sako susisiekimo ministerijos atstovas Sergėjus Volkovas.

REKLAMA
REKLAMA

„21 amžiuje gyvenant, jeigu nori į pas savo tėvus ar senelius nuvažiuoti su „Tesla“, tai žvyrkeliais nenuvažiuosi“, – sako buvęs kelių direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis.

Ministras vengė atsakyti

TV3 žinios bandė paklausti susisiekimo ministro, kodėl žvyrkeliams skiriamas tik vienas milijonas, tačiau ministerija į nemalonų klausimą atsakinėti paskyrė ministerijos patarėją. Vis dėlto ministras šia tema su žurnalistais pakalbėjo ir paaiškino žmonėms, nuolat važinėjantiems į darbą duobėtais žvyrkeliais, kada galima tikėtis permainų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai nėra gerai, situacija nėra dovanotina. Aš pats esu pravažiavęs 60 savivaldybių ir esu matęs, kad net neturi, ką gyventojams pažiūrėjęs į akis pasakyti“, – atsakė M. Skuodis. 

Susisiekimo ministerijos atstovas sako, kad žvyrkelių asfaltavimas nėra prioritetas. 

„Pinigų nelieka daug kam. Ne tik žvyrkeliams. Žvyrkeliai nėra pagrindinis Lietuvos prioritetas, neturėtų būti prioritetas“, – teigia susisiekimo ministerijos atstovas S.Volkovas. Ministras teisinasi, kad šiemet pinigų naujų žvyrkelių asfaltavimui paprasčiausiai nėra.

REKLAMA

„Natūralu, mes koncentruojamės į tiltus, viadukus, strateginius objektus. Galėtume padaryti gerokai daugiau, bet finansai yra tokie, kokie yra“, – teigia M. Skuodis.

Koncentruojasi ne į žvyrkelius

Susisiekimo ministerijos patarėjas prideda, kad didžiąją dalį lėšų suvalgo „Via Baltica“ ir Utenos kelio remontas. Todėl esą natūralu, kad žvyrkelių asfaltavimui pinigų kol kas neliko. 

„Nėra labai smagu tuos žvyrkelius asfaltuoti, bet iš kitos pusės supranti, kad tą tiesiog reikia daryti. Mes atrodom kaip panelė su „Chanel“ rankine ir purvinomis kojomis“, – sako E. Skrodenis. 

REKLAMA

Buvusi kelių direkcija, dabar jau „Via Lietuva“ aiškina, kad 1 milijonas žvyrkelių asfaltavimui kitiems metams gali didėti.

„Iki šio mėnesio 25 dienos turime susisiekimo ministerijai ir Vyriausybei pateikti mūsų trijų metų lėšų poreikį. Tikrai tas lėšų poreikis bus gerokai didesnis negu tas 1 milijonas“, – teigia „Via Lietuva“ skyriaus vadovas Mindaugas Dimaitis.

Tad, kiek reikės pinigų žvyrkelių asfaltavimui 2025–2027 metams „Via Lietuva“ pateiks Vyriausybei šį mėnesį. Jei vis dėlto pinigų daugiau neatsiras, tai tokiais tempais išasfaltuoti Lietuvą pavyks po mažiausiai 500 metų.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

niekas jokiu zvyrkeliu neasfaltuos. Vien, paziurejus kaip taskomi ir vagiami pinigai,ne milijonais,o jau milijardais,viskas kisama svetimtauciams, ju infrastrukturai ir zmonems ir t.t. Na, o stebuklu salyje, galite gyventi dar 100metu be normaliu keliu, susisiekimo ir su dulketais zvyrkeliais. Kiek, sie vagys nu p1se pinigu, tokia sali galima buvo 3kartus maziausiai, isilgai ir skersai iskloti asfaltu ir autostradomis,na bet kaip rodo paskutiniu metu ivykiai,teks dar paluketi ilgokai iki keliu kokybes ir asfalto.
Viskas nupista ir toliau vagiama.
Uzmirskit, šimtai milijonų dovanojami Ukrainai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų