• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį, apie vidurdienį, buvo paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, istorijos ir chemijos valstybinų brandos egzaminų rezultatai. Matematika buvo išlaikyta kur kas geriau nei praeitamet, o lietuvių kalbos egzaminas kiek prasčiau. Bet štai, Istorijos ir chemijos rezultatais ministerija džiaugiasi labiausiai, 

Trečiadienį, apie vidurdienį, buvo paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, istorijos ir chemijos valstybinų brandos egzaminų rezultatai. Matematika buvo išlaikyta kur kas geriau nei praeitamet, o lietuvių kalbos egzaminas kiek prasčiau. Bet štai, Istorijos ir chemijos rezultatais ministerija džiaugiasi labiausiai, 

REKLAMA

O štai, pasak Švietimo, mokslo ir sporto viceministro Igno Gaižiūno, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino rezultatai rodo, kad tautinių mažumų mokyklų mokiniams prasčiau pasisekė šis egzaminas. 20 proc. jo neišlaikė.

Viceministro vertinimu, natūralu, kad lietuvių kalbos egzaminas išlaikytas prasčiau, nes visų kitų dalykų tautinių mažumų mokyklose mokiniai mokosi savo gimtąja kalba. 

REKLAMA
REKLAMA

Egzaminą išlaikė 91,1 proc., o šimto balų įvertinimą gavo 314 kandidatų, t. y. 1,8 proc. visų egzaminą laikiusių kandidatų.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino išlaikymo riba – 30 taškų iš 100 galimų. Egzamino rezultatų vidurkis – 54,9 taško.

REKLAMA

2023 m. taškų vidurkis siekė 56,3. Praėjusiais metais šį egzaminą išlaikė 92,8 proc., o aukščiausią įvertinimą gavo 2 proc. kandidatų.

Neišlaikiusieji valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, galės laikyti mokyklinį brandos egzaminą pakartotinėje egzaminų sesijoje liepos 12 d. Išsamesnės informacijos apie egzamino perlaikymą teirautis reikia savo mokykloje.

Dauguma kandidatų šiemet rinkosi samprotavimo rašinį tema „Kada prieinama prie kraštutinumų?“ – ją gvildeno 8914 kandidatų.

REKLAMA
REKLAMA

Antroji pagal populiarumą buvo taip pat samprotaujamojo rašinio tema „Kaip vaizduotė veikia santykį su tikrove?“, kurią rašyti pasirinko 4844 kandidatai.

Likusieji 3599 kandidatai pasidalijo literatūrinių rašinių temas. „Intymumo vaizdavimas literatūroje“ rašinį rašė 1828, o „Muzikos reikšmės literatūroje“ temą rinkosi 1653 kandidatai.

Istorijos ir chemijos egzaminų rezultatai: 

Istorija ir chemija pasisekė bene rekordiškai geriau. Egzaminą išlaikė 98,9 proc. kandidatų. Šimto balų įvertinimą gavo 15 kandidatų.Ministrė pabrėžė, jog chemijos neišlaikė vos 10 mokinių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į spekuliacijas, kad egzaminai buvo palengvinti ministrė atsakė, jog mokiniai, kurie stengėsi ir siekė gerų rezultatų, juos ir pasiekė. Patikino, jog egzamino užduotys buvo pateiktos korektiškai. 

Valstybinį istorijos brandos egzaminą laikė 7264 kandidatai. Tai 300 kandidatų daugiau nei praėjusiais metais. Egzaminą išlaikė 98,9 proc. kandidatų. Šimto balų įvertinimą gavo 15 kandidatų. Egzamino rezultatų vidurkis šiemet siekė 50,7 taško, 2023 m. – 43,3 taško.

REKLAMA

Egzamino išlaikymo riba – 16 taškų iš 100 galimų.  Praėjusiais metais šį egzaminą išlaikė 97,6 proc., 3 kandidatų darbai įvertinti 100 balų. Valstybinio chemijos brandos egzamino populiarumas jau keletą metų auga. Šiemet jį laikė 1373 kandidatai, praėjusiais metais – 1046, o užpernai – 915 abiturientų.

Egzaminą išlaikė 99,3 proc. kandidatų. Šimtu balų buvo įvertinti 48 kandidatų darbai, t. y. 3,5 proc. visų laikiusiųjų.  Chemijos egzamino taškų vidurkis siekė 57,6 taško, 2023 m. – 50 taškų. Egzamino išlaikymo riba – 16 taškų iš 100 galimų.

REKLAMA

Ministras: mokiniai į matematikos egzaminą žiūri rimčiau

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas atkreipė dėmesį, kad matematikos egzaminą išlaikė 89,5 proc. kandidatų. Jo teigimu, mokiniai rimčiau žvelgė į šį egzaminą, nes be jo negalės įstoti net į valstybės nefinansuojamas vietas studijuoti, todėl tai galėjo nulemti geresnius šių metų rezultatus. 

Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 15540 kandidatų. Tai net 1200 daugiau nei praėjusiais metais. Egzaminą išlaikė 89,5 proc. kandidatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šimto balų įvertinimą gavo 362 kandidatai, t. y. 2,3 proc. visų egzaminą laikiusių kandidatų – dvigubai daugiau nei 2023 m.   Norint gauti aukščiausią įvertinimą šių metų egzamine, reikėjo surinkti 56 – 60 taškų. Matematikos egzamino išlaikymo riba – 10 taškų iš 60 galimų.

Egzamino rezultatų vidurkis siekia 26,2 taško. 2023 m. vidurkis sudarė 23,9 taško. Praėjusiais metais šį egzaminą išlaikė 84,6 proc., o aukščiausią įvertinimą gavo 1,2 proc. kandidatų.

REKLAMA

Šiemet egzaminus laikė daugiau abiturientų

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prašymus laikyti egzaminus šiemet pateikė 27666 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių mokiniai, 2023 m. – 27492 kandidatai. 

„Pirmųjų 4 skelbiamų valstybinių brandos egzaminų rezultatai rodo, kad juos išlaikė 90-99 proc. kandidatų. Visus šiuos egzaminus laikė daugiau abiturientų nei praėjusiais metais. Peržvelgus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų bendrai kandidatų rinktų taškų vidurkius matyti, kad jie labai panašūs į 2023 m. vidurkius, o istorijos ir chemijos egzaminų – išaugo.

REKLAMA

Daugiau abiturientų darbų šiais metais įvertinti 100 balų ir matematikos, ir chemijos, ir istorijos egzaminuose“, – sako laikinasis Nacionalinės švietimo agentūros direktorius Aidas Aldakauskas NŠA pranešime spaudai. 

O likusieji brandos egzaminų rezultatai bus paviešinti liepos 12 d.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pagrindinės valstybinių brandos egzaminų sesijos metu iš viso vyko trylika valstybinių ir trys mokykliniai brandos egzaminai. Ši sesija baigėsi birželio 25 dieną, o rezultatus abiturientai turėjo sužinoti šiandien apie 13 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Egzaminus šiais metais laikė daugiau kaip 27,6 tūkst. dvyliktokų. Brandos egzaminus išlaikę šalies abiturientai nuo šių metų gaus skaitmeninius brandos atestatus lietuvių ir anglų kalbomis.

Mokyklinių brandos egzaminų rezultatai

Taip pat pagrindinėje egzaminų sesijoje vyko 4 mokykliniai egzaminai: lietuvių kalbos ir literatūros, tautinių mažumų gimtųjų kalbų (baltarusių, rusų) ir muzikologijos. Dar 2 mokyklinius egzaminus – menų ir technologijų abiturientai laikė iki prasidedant egzaminų sesijai. 

REKLAMA

NŠA duomenimis, mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikė 7236 abiturientai. Egzaminą išlaikė 95,5 proc. kandidatų. Aukščiausiais (9–10) balais įvertinti 172 mokiniai. 

Tarp pasirenkamų mokyklinių egzaminų populiariausią egzaminą – technologijų – laikė 5210 kandidatų ir 99,7 proc. jų jį išlaikė. 57,5 proc. laikiusiųjų už šį egzaminą gavo aukščiausius įvertinimus. 

Menų egzaminą laikė 1232 kandidatai, muzikologijos – 81. Visi, pasirinkę menų egzaminą, jį išlaikė, o 80,7 proc. kandidatų įvertinti 9–10 balais. 98,3 proc. išlaikė muzikologijos egzaminą, aukščiausius įvertinimus gavo 42 proc. mokinių.

Gimtosios kalbos (baltarusių, rusų) egzaminus išlaikė per 99 proc. kandidatų. Iš viso šiuos egzaminus laikė 398 kandidatai iš tautinių mažumų mokyklų. Beveik ketvirtadalis (24,3 proc.) jų gavo aukščiausius (9–10 balų) įvertinimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų