REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai nebenori būti policininkais

Šiandien Lietuvos policijoje trūksta apie 9 proc. pareigūnų, o norinčių dirbti policininkais vis mažėja, rašo „Veidas“.

REKLAMA
REKLAMA

Specialus išsilavinimas, nepriekaištinga reputacija, psichologinis ir fizinis pasirengimas, greita reakcija, gebėjimas dirbti ekstremaliomis sąlygomis. Ar įmanoma rasti šiuos reikalavimus atitinkančių kandidatų dirbti už ne visą tūkstantį litų? – klausia savaitraštis.

REKLAMA

„Jaunam gabiam žmogui, norinčiam stoti į policiją, aš ir pats nuoširdžiai patarčiau pirma paieškoti galimybių kitose teisėtvarkos institucijose“, - sako Ikiteisminių tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Vytautas Bakas.

Pirminės grandies pareigūnai, patruliai, kuriuos kas dieną sutinkame gatvėse, dirba vidutiniškai už 1500 Lt atlyginimą. Pradedantiesiems, atskaičius mokesčius, lieka vos 900 Lt, rašo „Veidas“.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos departamento duomenimis, labiausiai pareigūnų trūksta Neringos (21,2 proc.), Telšių (21 proc.) ir Akmenės (19,5 proc.) rajonuose. Vis dėlto, pasak savaitraščio, nuo pernai metų policininkų trūkumą pavyko sumažinti beveik trečdaliu.

Dėl kolegų stygiaus likusiems tenka dirbti viršvalandžius, nukenčia darbo kokybė.

Netrukus Policijos departamento laukia dar vienas smūgis, teigia „Veidas“. Kadangi daug pareigūnų tarnybą pradėjo 1990 – 1991 m., po kelerių metų jie sulauks pensijos, kuri numatyta išdirbus 20 metų. Tuomet teisę pasitraukti turės apie ketvirtį visų pareigūnų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dabar svarbu išlaikyti vyresnius, bet daugiau patirties turinčius pareigūnus, kad staiga nepritrūktume daugybės specialistų“, - teigia Policijos departamento Personalo valsybos viršininkas Stasys Avižinis.

Pasak „Veido“, būsimus policijos pareigūnus rengia Klaipėdos policijos mokykla ir Mykolo Romerio universiteto Kauno policijos fakultetas, tačiau stojančiųjų konkursai byloja apie sumenkusį šios profesijos prestižą. Antai Klaipėdos policijos mokykla pernai ketino priimti 250 studentų, tačiau studijas pradėjo tik apie 200, nes nepavyko surinkti bent minimalius reikalavimus atitinkančių kandidatų. 2006 m. įstojusiųjų vidurinės mokyklos atestatų balų vidurkis – apie 5,5, mat konkursas į vieną vietą tebuvo 1,3.

REKLAMA

Tačiau mokslus, kurie valstybei gana brangiai atsieina, baigę policininkai nebūtinai ateis į valstybės tarnybą. Kauno policijos fakulteto dekanas Antanas Butavičius „Veidui“ sakė, kad fakultetas dar neparengė nė vienos absolventų laidos, bet anksčiau Vilniuje veikusio Policijos fakulteto patirtis rodo, kad valstybės tarnybos kelią pasirinko tik 8 proc. absolventų.

Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos atlikta apklausa rodo, kad policijos pareigūnai nenori dirbti pagal specialybę ne tik dėl mažų atlyginimų ar sumenkusių socialinių garantijų. Policininkai nusivylę atmosfera, finansų valdymu, neetiškais santykiais darbovietėse bei atrankos eiti aukštesnes pareigas konkursais, rašo „Veidas“.

    

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų