Jungtinių Tautų Ekonominei ir socialinei tarybai (ECOSOC) pirmininkaujanti Lietuva sieks glaudesnio bendradarbiavimo su Jungtinių Tautų (JT) Taikos atkūrimo komisija.
ECOSOC vaidmenį atkuriant taiką ir stabilumą ginkluotų konfliktų nualintuose regionuose trečiadienį JT Saugumo taryboje pristatė ECOSOC pirmininkas, Lietuvos nuolatinis atstovas JT Dalius Čekuolis.
"Žinome, kad žemas šalių išsivystymo lygis ir ginkluoti konfliktai yra glaudžiai susiję dalykai. Nuo 1990 metų devynios iš dešimties šalių, kurių Žmogaus raidos indekso rodikliai yra žemiausi, išgyveno vienokius ar kitokius karinius konfliktus", - URM pranešime spaudai cituojamas D.Čekuolis.
Jis taip pat pabrėžė, kad plėtra yra viena pagrindinių sąlygų taikai ir stabilumui įtvirtinti. ECOSOC patirtis ginkluotų konfliktų prevencijos srityje pokonfliktinėse šalyse parodė, kad geriausių rezultatų galima pasiekti derinant tris esminius komponentus - skatinant plėtrą, kuriant saugumą ir įtvirtinant teisinės valstybės ir žmogaus teisių principus.
Ši ECOSOC veikla paskatino įkurti naują JT organą - Taikos atkūrimo komisiją, inauguruotą 2006 metais. Todėl D.Čekuolis akcentavo tolesnio ECOSOC ir Taikos atkūrimo komisijos bendradarbiavimo svarbą.
Pasak Lietuvos diplomato, ECOSOC ir Taikos atkūrimo komisija galėtų bendradarbiauti siekdamos mobilizuoti paramos teikėjus, kurti ilgalaikio vystymosi programas pokonfliktinėms šalims, teikti techninę ir praktinę pagalbą toms programoms įgyvendinti.
ECOSOC - trečias pagal svarbą JT organas po Generalinės Asamblėjos ir Saugumo Tarybos.