• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva sieks įtikinti Europos Komisiją, kad ji šalies energetikos ir pramonės įmonėms skyrė per mažai leidimų nemokamai išmesti į aplinką anglies dvideginiui, tačiau tikrumo, ar Briuselis įsiklausys į šalies argumentus, nėra.

REKLAMA
REKLAMA

"Įvertinę Europos Komisijos (EK) argumentus, mes pateikėme antrą, mažiau optimistinį plano variantą. Siūlome, kad Lietuvai būtų skirta bent 11,1 mln. apyvartinių taršos leidimų (ATL)", - sakė Aplinkos ministerijos sekretorius Aleksandras Spruogis, rašo "Verslo žinios".

REKLAMA

Pernai lapkritį EK netikėtai paskelbė, kad Lietuvai 2008-2012 metams skiriama vos 8,8 mln. ATL per metus - perpus mažiau nei prašė šalies energetikos, cemento, stiklo pramonės įmonės.

Skirstydama šalims narėms ATL kvotas EK atsižvelgė į realią 2005 metų taršą, kai Lietuvos įmonės panaudojo vos pusę joms skirtų leidimų - 6,6 mln. iš 13,8 mln. ATL. Argumentai, kad 2005 metai Lietuvai buvo netipiniai, nes dideli elektros kiekiai buvo importuojami iš Rusijos, EK neįtikino.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies įmonės, 2005 metais neblogai uždirbusios iš prekybos sutaupytais ATL, sako, kad smarkiai apkarpius leidimų kiekį nemažai jų tektų pirkti, o tai mažintų produkcijos konkurencingumą arba verstų didinti elektros bei šilumos kainas. Ypač sudėtinga padėtis susidarytų nuo 2010 metų, kai Lietuva uždarys Ignalinos atominę elektrinę (IAE) ir didžiąją dalį elektros gamins taršiose šiluminėse jėgainėse, nes elektros importo iš Rusijos ar kitų šalių galimybių greičiausiai nebus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų