Briuselio interneto svetainė „EUobserver“ pranešė, kad tik šios keturios šalys nesieks tapti Europos bankininkystės institucijos (EBA) arba Europos vaistų agentūros (EMA) naujaisiais namais, kai Britanija pasitrauks iš ES.
20 šalių nurodė norinčios priimti EMA, šešios norėtų pas save įkurdinti EBA. Kai kurios šalys pageidauja, kad jose veiktų abi agentūros. ES dėl naujų būstinių numato apsispręsti iki metų pabaigos.
Vyriausybė teigia, kad Lietuva neturi realių galimybių pritraukti institucijų dėl riboto specialistų, patalpų ir tiesioginių skrydžių skaičiaus.
„Mes nepateikėme jokios paraiškos, nes manome, kad neatitiksime aukštų reikalavimų“, – BNS sakė premjero patarėjas užsienio politikai Deividas Matulionis.
„Europos vaistų agentūrai reikia beveik 900 darbuotojų, didelių patalpų, kokių Vilniuje negalima rasti. Be to, yra problemų dėl mūsų pasiekiamumo, tiesioginių reisų trūkumo, trūksta tarptautinių mokyklų vaikams“, – teigė patarėjas.
Jo teigimu, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos bankas neparodė didelio intereso siekti pritraukti institucijas neparodė.
Ambicijų priimti institucijas turi ir už Baltijos šalis mažesnės valstybės Kipras, Liuksemburgas ar Malta.
Lietuvoje veikia viena ES institucija – Europos lyčių lygybės institutas.